Міжнародне стажування викладачів кафедри ХТЕБХП

Нові знання, ідеї, обмін передовим міжнародним науковим досвідом і фахові компетентності – необхідне підтвердження зростання компетентності науково-педагогічних працівників та гарантія забезпечення якості освіти.

Стажування є однією з основних форм підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти з метою вдосконалення і покращення професійних компетенцій, обміну досвідом та забезпечення якості освіти.

Важливою, дієвою і перспективною формою вважається міжнародне науково-педагогічне стажування викладачів, участь у якому дозволяє розширити форми міжнародної співпраці, сприяє покращенню фахової професійної підготовки, можливості перейняття прогресивного європейського досвіду, розвитку наукового потенціалу та підвищенню рівня знання іноземних мов, у першу чергу, молодими викладачами, які претендують на здобуття наукових ступенів і отримання вчених звань.

Результати підвищення кваліфікації враховуються під час проведення атестації педагогічних працівників, обрання на посаду за конкурсом чи укладенні трудового договору з науково-педагогічними працівниками (Відповідно до Постанови КМУ №800 від 21.08.2019 р.).

У 2022 році двоє викладачів кафедри хімічних технологій, експертизи та безпеки харчової продукції (ХТЕБХП) підвищили свою кваліфікацію шляхом міжнародного стажування.

Доцент кафедри ХТЕБХП, к.т.н. Куник Олександра Миколаївна пройшла міжнародне науково-практичне стажування «Introduction of the latest practices of teaching and development of the educational process in the field of technical sciences: experience of EU countries», яке проходило в університеті Vasile Goldiş West University of Baia Mare (Румунія) з 7 лютого по 11 березня 2022 р. та отримала відповідний сертифікат.

За результатами науково-методичних доповідей науково-педагогічного стажування було опубліковано збірник тез.

Професор кафедри ХТЕБХП, д.т.н. Семешко Ольга Яківна на даний час проходить наукове стажування у відділенні фізичних та фізико-хімічних методів переробки мінералів Інституту Геотехніки Академії наук Словаччини. Вона займається розробкою та дослідженням властивостей силіційвмісних наноматеріалів, які одержують з мінералів та функціоналізують шляхом приєднання різних органічних ліганд. Такі сполуки можна використовувати як сорбенти для металів, а також як речовини з функціональними властивостями для багатьох галузей промисловості.

Нові знання, ідеї, обмін передовим міжнародним науковим досвідом і фахові компетентності – все це є необхідним підтвердженням зростання компетентності науково-педагогічних працівників та гарантією забезпечення якості освіти.