Про факультет

В 1997 році за ініціативою доктора технічних наук, професора Крючковського Віктора Володимировича був створений факультет Міжнародних економічних відносин, по підготовці фахівців-менеджерів зовнішньоекономічної діяльності. Професійних менеджерів, які спеціалізуються на експортно-імпортних операціях в Україні не так багато, у Херсонської області їх взагалі одиниці. Факультет молодий, а тому відкритий для всього нового, прогресивного.

В 2003 році факультет одержав ліцензію по спеціальності «Переклад» на підготовку перекладачів з англійської й німецької мов. На факультеті віддають перевагу гуманітарному характеру навчально-виховного процесу, у результаті чого майбутній випускник стає інтелігентною, шляхетною людиною. Рівень освіти, який одержують студенти на факультеті, дуже високий і цілеспрямований: безперервно протягом п’яти років ведеться підготовка з іноземних мов (англійська й німецька), з комп’ютерних технологій і економіки.

Студенти факультету беруть участь у Всеукраїнських і Міжнародних конференціях і конкурсах, посідають призові місця на Всеукраїнських олімпіадах з дисциплін та спеціальностей, на Всеукраїнських конкурсах наукових студентських робіт.

Факультет має широку мережу двосторонніх зв’язків з передовими освітніми закладами як в Україні, так і за її межами. Ще в 1997 році між ХНТУ і Корпусом Миру США був укладений договір про надання технічної допомоги в рамках проекту економічного розвитку, завдяки якому університет запро­шує для роботи на факультеті американських фахівців: бізнес-консультантів і викладачів. У рамках даного договору багато волонтерів Корпуса Миру працювали на факультеті.

1 вересня 2014 року був створений новий факультет міжнародних економічних відносин, управління і бізнесу. За рішенням Вченої ради ХНТУ від 21 вересня 2021 року до факультету було приєднано ще 3 кафедри. На сьогоднішній день до факультету МЕВ, управління і бізнесу входять 6 випускових кафедр, які здійснюють підготовку здобувачів на різних рівнях вищої освіти (початковий рівень (короткий циклі) вищої освіти, перший (бакалаврський) рівень вищої освіти, другий (магістерський) рівень вищої освіти, третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти):

- Державного управління і місцевого самоврядування

- Зовнішньоекономічної діяльності

- Менеджменту, маркетингу і туризму

- Кафедра галузевого перекладу та іноземних мов

- Eкономіки, підприємництва та економічної безпеки

- Фінансів, обліку та оподаткування

Змінюються технології, ідеології, попит на спецальності, але професіонал завжди поза конкуренцією.