Про університет / Новини університету / Переконлива перемога дизайнерів на «Fabrika Fashion Weekend 2015» |
![](/var/ezwebin_site/storage/images/content/view/full/29176/220967-1-ukr-UA/Perekonliva-peremoga-dizajneriv-na-Fabrika-Fashion-Weekend-2015_medium.jpg)
Переконлива перемога дизайнерів на «Fabrika Fashion Weekend 2015»
Дата 23.03.2015 14:33
20 лютого в ТРЦ «Fabrika» відбулося грандіозне відкриття регіонального проекту «Fabrika Fashion Weekend 2015».
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/018/220974-1-ukr-UA/01_ultralarge.jpg)
Конкурс був організований з метою розвитку та підтримки молодих талантів, якими так багатий світ української моди.
Участь у Конкурсі дала шанс молодим дизайнерам продемонструвати свій творчий потенціал фахівцям і шанувальникам моди, привернути увагу засобів масової інформації.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/025/220978-1-ukr-UA/02_ultralarge.jpg)
У конкурсній програмі взяли участь 32 молодих дизайнера з Херсонського національного технічного університету та Миколаївського філіалу Київського національного університету культури і мистецтв.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/036/220982-1-ukr-UA/03_ultralarge.jpg)
Творчі пошуки молодих модельєрів оцінювало компетентне журі: Корольова Ірина Володимирівна - заступник генерального директора ХОАМДТ ім. М.Куліша, заслужений діяч мистецтв України, Кузнєцов Сергій Володимирович - проректор Херсонського державного університету, Чепелюк Олена Валеріївна - доктор технічних наук, професор, завідуюча кафедри дизайну Херсонського національного технічного університету, Олег Стрюченко - власник журналу COOLBABA, Руслана Верлос - дизайнер (м.Київ), Божена Ноговіцина - креативний дизайнер (м.Київ) та Ірина Хомякова - представник косметичного бренду INGLOT.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/045/220986-1-ukr-UA/04_ultralarge.jpg)
У перший конкурсний день FFW творчу програму відкривала колекція «Слава Україні!», яка була створена спільно Херсонським обласним академічним музично-драматичним театром ім. М.Куліша та кафедрою дизайну Херсонського національного технічного університету. Колекція присвячена нашому героїчному народові. Автором колекції є Юлія Москалюк - студентка третього курсу кафедри «Дизайн» ХНТУ, що навчається за спеціалізацією «Дизайн одягу та текстилю».
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/056/220990-1-ukr-UA/05_ultralarge.jpg)
Для того, щоб привернути увагу громадськості до проблем екології, студенти кафедри дизайну ХНТУ створили ряд колекцій з матеріалів, що були у вжитку або що не використовуються при виробництві одягу. Жодна з представлених моделей не була виконана з готового матеріалу. Були використані як відомі техніки отримання авторських полотен (валяння, клаптиків шиття, синель, рапан), так і розроблені студентами у процесі навчання в університеті (суперсекретні технології). За уявною простотою ховається величезна праця.
Роботи оцінювалися у трьох номінаціях:
- «Колекція від творчої групи»;
- «Авторська колекція»;
- «Образ від автора».
Абсолютно всі учасники конкурсу «Art Fest Design» отримали пам'ятні дипломи, а призові номінації розподілилися наступним чином:
Колекції творчих груп:
- Лауреат 1 премії - колекція «Зворотній зв'язок», автори - студент ХНТУ Микула Вероніка, Берник Аріна і Москалюк Юлія;
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/064/220994-1-ukr-UA/06_ultralarge.jpg)
- Лауреат 2 премії - колекція «Стрімка Мальва», автори - команда дизайнерів миколаївської філії КНУКіМ;
- Лауреат 3 премії - колекція «Сапфір», автори - студенти ХНТУ Карнажіцкая Оксана, Терехова Наталя та Костюніна Тетяна.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/072/220998-1-ukr-UA/07_ultralarge.jpg)
Кращі авторські колекції:
- Лауреат 1 премії - колекція «Рукавичка», автор – студентка ХНТУ Привод Вікторія;
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/082/221002-1-ukr-UA/08_ultralarge.jpg)
- Лауреат 2 премії - колекція «Народжена з піни морської», автор – студентка ХНТУ Дуляницькая Людмила;
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/09/221006-1-ukr-UA/09_ultralarge.jpg)
- Лауреат 3 премії - колекція «Русалки з острова Лайззо», автор – студентка ХНТУ Котікова Злата.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/108/221014-1-ukr-UA/10_ultralarge.jpg)
Кращі образи від дизайнерів:
- Лауреат 1 премії - образ «Гусениця», автор – студентка ХНТУ Васильченко Тетяна;
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/1118/221022-1-ukr-UA/11_ultralarge.jpg)
- Лауреат 2 премії - образ «Журавлина в цукрі», автор – студентка ХНТУ Карножицька Оксана;
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/1213/221030-1-ukr-UA/12_ultralarge.jpg)
- Лауреат 3 премії – образ «Українська Коломбіна», автор – студентка ХНТУ Голубєва Анна.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/1313/221042-1-ukr-UA/13_ultralarge.jpg)
Гран-прі фестивалю отримав образ «Лагат Саградо» від Дуляницької Людмили, яка крім дипломів отримала ще й спеціальний подарунок від косметичного бренду «INGLOT».
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/1413/221050-1-ukr-UA/14_ultralarge.jpg)
Дизайнери, чиї колекції на думку експертів становили найбільшу художню цінність, відповідали актуальним трендам, але у той же час відрізнялися новизною і креативністю, отримали призи від партнерів заходу. Зокрема, автори колекції «Зворотній зв'язок» були запрошені на майстер клас від косметичного бренду «INGLOT» та отримали пропозицію проведення професійної фотозйомки своїх костюмів.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/1511/221054-1-ukr-UA/15_large.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/1610/221058-1-ukr-UA/16_large.jpg)
Крім того, в межах заходу було організовано розгорнуту виставку творчих робіт студентів кафедри дизайну ХНТУ. Тут можна було побачити роботи з гіпсу, дерева, також макети інтер’єрів та авторські пакування. Таким чином були представлені різні напрямки дизайну, за якими здійснює підготовку кафедра – дизайн інтер'єру, графічний дизайн, дизайн одягу та текстилю. Анімаційний дизайн презентував роботи студентів на екранах, які було розміщено по обидва боки від подіуму.
Таким чином, відвідувачі мали можливість зануритися у живу творчу атмосферу дизайн-індустрії.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/1710/221062-1-ukr-UA/17_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/182/221066-1-ukr-UA/18_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/192/221070-1-ukr-UA/19_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/20/221074-1-ukr-UA/20_ultralarge.jpg)