Про університет / Новини університету / Захід, присвячений 75-річчю визволення м. Херсона від фашистських загарбників |
![](/var/ezwebin_site/storage/images/pro-universitet2/novini-universitetu/zahid-prisvyachenij-75-richchyu-vizvolennya-m.-hersona-vid-fashists-kih-zagarbnikiv/353065-3-ukr-UA/Zahid-prisvyachenij-75-richchyu-vizvolennya-m.-Hersona-vid-fashists-kih-zagarbnikiv_medium.jpg)
Захід, присвячений 75-річчю визволення м. Херсона від фашистських загарбників
Дата 13.03.2019 11:17
Минуле варто пам'ятати заради майбутнього. Дещо ми забуваємо майже одразу, а дещо впивається в нашу душу настільки глибоко, що забути це здається просто неможливим.
Уже стало доброю традицією кожного року проводити захід в музеї історії ХНТУ до Дня визволення міста Херсона, присвячений пам’яті героя Херсонщини Захарія Петровича Видригана. Ми завжди раді вітати у стінах нашого університету його доньку – Людмилу Захаріївну, яка пам'ять про свого батька пронесла через усі ці роки.
Відкрив захід перший проректор ХНТУ, д.т.н., професор Розов Ю.Г. У вступному слові Юрій Георгійович вказав на важливість проведення таких зустрічей, адже лише від молодого покоління залежить наше майбутнє.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/2332/353072-1-ukr-UA/2_ultralarge.jpg)
Людмила Захаріївна розповіла коротко про свого батька, який був непересічною особистістю, видатним полководцем, пройшов всі кола пекла 3 воєн – Першої Світової, Громадянської та Другої Світової, мав 6 поранень, 2 з яких тяжкі. Нагороджений 4-ма медалями та 3-ма георгіївськими хрестами (Перша світова війна), 6-тю орденами та 8-ма медалями (Друга світова війна). У квітні 1945 р. за взяття Потсдаму та подальший штурм Берліну було подання на присвоєння З.П. Видригану звання Героя Радянського Союзу. Після демобілізації максимально присвячував себе вихованню у молодого покоління Херсонщини любові до Батьківщини.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/3271/353076-1-ukr-UA/3_ultralarge.jpg)
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/4221/353080-1-ukr-UA/4_ultralarge.jpg)
Також гостя представила студентам книги, які вона видала, для того, щоб молоде покоління могло ознайомитися зі своїми героями – співвітчизниками та з радістю відповіла на усі питання, які цікавили студентів. «Я писала заради вас і сподіваюся, що ви зможете зробити наше життя кращим», - звернулася до студентів-першокурсників Людмила Захаріївна.
Докладніше про життєвий шлях і бойові подвиги З.П. Видригана та його героїчних синів Олександра та Миколи студенти дізналися, переглянувши фільм. За проявлені мужність і героїзм на фронтах Вітчизняної війни Олександр Видриган був нагороджений двома орденами Червоного Прапору, орденом Червоної зірки та медаллю «За відвагу». Микола Видриган нагороджений 5-ма орденами та 4-ма медалями, і у 1946 р. йому було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/5174/353084-1-ukr-UA/5_ultralarge.jpg)
Студенти І курсу факультету інженерії та транспорту (а це переважно хлопці) з неабияким захопленням дивилися фільм, будучи приголомшеними деякими фактами з життя свого земляка.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/6143/353088-1-ukr-UA/6_ultralarge.jpg)
Спеціально до заходу бібліотекою ХНТУ було підготовлено виставку «Березень 1944. Херсон. До 75-річчя визволення міста Херсона від фашистських загарбників».
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/vystavka/353092-1-ukr-UA/vystavka_ultralarge.jpg)
Директор музею ХНТУ Чиркова Л. М. подякувала Людмилі Захаріївні за приділений час і її невтомну працю задля того, щоб молодь пам’ятала своїх героїв. Студентам же Любов Миколаївна побажала успіхів у навчанні й дала настанову, щоб вони знали, пам’ятали і ніколи не забували своїх героїв.
![](/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/7134/353096-1-ukr-UA/7_ultralarge.jpg)