Кафедра "Дизайн" / НОВИНИ / Новий подих культури: мистецтво відроджує спадщину |
Новий подих культури: мистецтво відроджує спадщину
Наприкінці вересня розпочався міжнародний проект, що реалізується Херсонським Центром молодіжних ініціатив «Тотем» (Україна) в рамках Програми Східного партнерства з питань культури, у співпраці з Благодійним Фондом «Творчий Центр ТЦК» (Україна), Асоціацією «DRONI» (Грузія), Вірменської Асоціацією Молодих Жінок «AYWA».
В Херсонському обласному художньому музеї ім. Шовкуненка 28.09.2012 стартував міжнародний проект «Новий подих культури», де учасники мали унікальну можливість не тільки дізнатися більше про культуру своєї країни та інших країн, але й реалізувати свої творчі ідеї в просторі музею. Оскільки у сучасному світі музей — це не просто колекція цінностей, сховище старожитностей або архів документів. Це, насамперед, територія для культурно-освітньої діяльності. У багатьох країнах Європи і США музеї перетворюються на центри неформальної освіти.
До Херсона на цей період було запрошено делегації митців з Грузії та Вірменії, серед них були художники, ілюстратори, музики, режисери та навіть економісти. Також приймали участь молоді художники Херсонщини, зокрема викладачі та студенти ХНТУ кафедри «Дизайн», це: Новикова Ольга, Олександров Олександр, Айметов Артур, Ґедзь Ігор, Якубовский Дмитро.
7 днів праці в музейному просторі, так звані «workshops» було умовно поділено на дві частини:
Спочатку було проведено серію лекцій та майстер-класів, в цей час учасники ознайомлювались із завданнями, що перед ними було поставлено, експозицією музею, з його простором в цілому та між собою. Також в першідні було сформовано «банк ідей» творчих проектів.
Чотири дні було присвячено саме реалізації проетів.
Вже 05.10.2012 відбулась презентація зробленого за час «workshops» у музеї. Дирекцією музею було виділено великий зал з галереєю для створення експозиції молодими митцями. В день відкриття гості побачили окрім мальовничих репродукцій, фотографій та інсталяцій ще й аудіо- та відео арт і, навіть, театралізований танцювальний перфоманс, що являв собою своєрідну екскурсію по музею. Також альтернативну екскурсію провели вірменські митці. Вони провели гостей коридорами та залами музею, але зупиняючись біля полотен екскурсовод промовляв тост та й підіймав келих (справжній баранячий ріг).
Також з фондів музею було піднять та висавлено в окремому залі роботи грузинських та вірменських майстрів.
