Міжнародна діяльність / Гранти, конкурси, стипендії |
Гранти, конкурси, стипендії
Програма Erasmus+ /Еразмус+
Програма Erasmus+ /Еразмус+ – це програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту. Програма має на меті підтримку освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС та громадян поза його межами, задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій, посилення європейської ідентичності та активного громадянства.
Erasmus+ підтримує можливості навчальної та академічної мобільності в освіті та для молоді, проєкти та партнерства, розвиток стратегій і співпраці, професійні мережі та відкриті ресурси.
Всього для організацій з України доступно 39 конкурсів програми Erasmus+ з них на 11 конкурсів українські організації можуть подаватися як заявники. Пріоритет підтримки України під час воєнного стану від Європейської комісії – всі сфери освіти. Участь у Еразмус+ можуть брати: заклади всіх сфер освіти; науково-дослідні установи; академічні, професійні, громадські та студентські об’єднання; молодіжні організації; органи державної влади всіх рівнів та інші організації, які працюють у сферах освіти, молоді, спорту.
Усі проєкти, як подаються на конкурси, мають враховувати пріоритети програми Erasmus+:
- Інклюзія та різноманітність;
- Цифрові трансформації;
- Зелені трансформації, навколишнє середовище та боротьба зі зміною клімату;
- Участь у демократичному житті, спільні цінності та громадянська активність.
Можливості для українських організацій в межах програми Erasmus+ визначені 3 ключовими напрямами (Key Actions - KA) та окремим напрямом Жан Моне (Jean Monnet actions):
- KA1. Навчальна мобільність.
- KA2. Співпраця між організаціями та інституціями.
- KA3. Підтримка розробки політики та співробітництва.
- Напрям Жан Моне (Європейські студії).
Детальніше про програму Erasmus+ на сайті Національного Erasmus+ офісу в Україні
https://erasmusplus.org.ua/programa-yes-erazmus/pro-programu/Erasmus+
Програма Horizon Europe (HORIZON) / «Горизонт Європа»
Програма Horizon Europe (HORIZON) / «Горизонт Європа» – це рамкова програма ЄС з фінансування досліджень та інновацій на 2021-2027 роки із бюджетом 95,5 млрд євро, є найбільшою з подібних програм у світі. Програма сприяє співпраці та посиленню впливу досліджень та інновацій на розробку, підтримку та реалізацію політики ЄС, а також вирішенню глобальних проблем шляхом створення та поширення передових знань та технологій.
Можливості, що їх відкриває програма «Горизонт Європа» для дослідників і країн, у яких вони працюють, є дуже цікавими й для України, оскільки Україна є асоційованою країною до Горизонт Європа – для українських організацій відкриті всі можливості програми.
Участь у програмі важлива для українських вчених та новаторів, адже вона:
- дозволяє використовувати європейські інструменти конкурсного фінансування та надання грантової підтримки;
- забезпечує умови для проведення спільних досліджень із партнерами з країн-членів ЄС;
- надає доступ до дослідницької інфраструктури країн-членів ЄС та сприяє розбудові матеріально-технічної бази в Україні.
Програма "Горизонт Європа" передбачає принцип відкритих конкурсів, які оголошуються Європейською комісією та публікуються на Порталі фінансування та тендерів Європейської комісії. Більшість конкурсів програми «Горизонт Європа» передбачають фінансування проєктів, які реалізуються у складі консорціуму. У консорціумі має бути щонайменше 3 установи з 3 різних країн: одна установа обов’язково з країни ЄС, інші – з ЄС або асоційованих країн (окрім програм MSCA, ERC, EIC). Всі ці організації повинні бути незалежні одна від одної.
Серед умов, на які слід звернути увагу при виборі конкурсу, це релевантність тематики та пріоритетів конкурсу, очікувані результати та обсяг робіт, очікуваний TRL, який має досягнути діяльність наприкінці проєкту, та дедлайн подачі пропозиції на конкурс. В свою чергу, проєкт має бути інноваційним, комплексним, а заявка має бути оформлена згідно вимог конкурсу.
Актуальні конкурси можна знайти за посиланням
https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/opportunities/calls-for-proposals?isExactMatch=true&status=31094502&frameworkProgramme=43108390&order=DESC&pageNumber=1&pageSize=50&sortBy=startDate.
СТИПЕНДІЇ УРЯДУ ФРАНЦІЇ
Стипендії уряду Франції
Навчальний рік 2024-2025
Дедлайн подання заявок: 31/05/2024
Відділ культури та співробітництва Посольства Франції в Україні оголошує конкурс стипендій для підтримки університетської мобільності на рівні 2го курсу Магістратури до закладів вищої освіти Франції.
Ця кампанія спрямована на студентів, які бажають навчатись у закладі вищої освіти періодом від 4 до 6 місяців. Після процесу відбору кандидатів, їм будуть надані стипендії для навчання на рівні 2го курсу Магістратури в будь якій галузі тривалістю від 4 до 6 місяців протягом навчального року 2024-2025 з щомісячною стипендією у розмірі 860 євро.
Конкурс відкритий як для франкомовних, так і для не франкомовних студентів.
1. Анонс конкурсу, у якому ви знайдете умови участі та посилання на онлайн-формуляр.
2. Інформація про корисні посилання на джерела інформації про вищу освіту у Франції, переваги навчання у Франції, презентацію основних спеціальностей, корисні поради тощо.
Young European Ambassadors: програма для молодих лідерів
До уваги студентів!
Young European Ambassadors: програма для молодих лідерів
Це можливість для молодих лідерів думок стати амбасадорами ЄС серед однолітків. Щороку до мережі з понад 1700 молодих людей з 34 країн Європи долучаються нові амбасадори.
Подайте заявку вже зараз, щоб бути серед них.
Дедлайн — 1 жовтня
Цей конкурс для вас, якщо:
- вам від 16 до 26 років;
- у вас є громадянство України;
- ви добре знаєте англійську мову;
- у вас сильні комунікаційні навички;
- ви цікавитеся співпрацею з ЄС і прагнете ділитися знаннями та інформацією з однолітками;
- ви готові придумувати, створювати й брати участь в громадських проєктах.
Шукайте онлайн заявку та відповіді на запитання тут https://houseofeurope.org.ua/opportunity/568
Digital Humanism Fellowship: стипендії для науковців. Дедлайн — 30 вересня 2023 року
Це можливість протягом трьох місяців працювати над своїм дослідженням в стінах Інституту гуманітарних досліджень Відня. У вас буде щомісячна стипендія розміром до 3000 євро, щоб створити дослідження на перетині діджиталізації та гуманітарних або соціальних наук. Організатори нададуть вам зручний робочий простір та доступ до усіх ресурсів інституту.
Ця стипендія для науковців, які:
- здобувають PhD у сфері гуманітарних або соціальних наук;
- отримали PhD у сфері гуманітарних або соціальних наук після 2019 року.
Додаткова інформація та заявка на участь:
Національна академія наук України оголошує конкурс на здобуття золотої медалі імені В.І.Вернадського Національної академії наук України
З метою відзначення вчених за видатні досягнення в галузі природничих, технічних та соціогуманітарних наук, на честь першого президента Української академії наук – видатного вченого, академіка Володимира Івановича Вернадського, а також з нагоди 85-річчя створення Академії Національною академією наук України було засновано Золоту медаль імені В.І.Вернадського.
Щорічно до дня народження академіка В.І.Вернадського (12 березня) присуджуються дві золоті медалі – одна вітчизняному і одна зарубіжному вченому.
Пропозиції з кандидатурами учасників подаються до 12 листопада 2021 р.
Національна академія наук України оголошує конкурс на здобуття премій для молодих учених і студентів закладів вищої освіти за кращі наукові роботи
За роботи в галузі природничих, технічних і соціогуманітарних наук Президія НАН України щороку (в лютому) присуджує чотирнадцять премій для молодих учених і чотирнадцять премій для студентів закладів вищої освіти. Премії присуджуються окремим авторам або колективу авторів за кращі наукові роботи, а також за серії наукових робіт з єдиної тематики, за відкриття та винаходи. Колектив, висунутий на присудження премії, повинен включати лише основних авторів, чий внесок був найвагомішим, і складатися не більш як з трьох осіб. Особам, удостоєним премій, на загальних зборах відповідного відділення Національної академії наук України вручаються дипломи встановленого зразка.
Національна академія наук України оголошує конкурс на здобуття премій імені видатних учених України
З метою відзначення вчених, які опублікували найкращі наукові праці, здійснили винаходи і відкриття, що мають важливе значення для розвитку науки і економіки України, Національна академія наук України присуджує премії імені видатних учених України.
Граничний термін подання роботи на конкурс – 1 листопада 2021 р.
Президентські стипендії Республіки Корея у 2022 році
Сеульський національний університет (SNU) оголосив про можливість отримання Президентської стипендії, починаючи з весняного семестру 2022 року, для викладачів університетів інших країн, які бажають отримати науковий ступінь доктора філософії.
Стипендіальна програма Уряду Індонезії на 2021 рік для громадян України
Міністерство освіти і науки України інформує, що Посольство Республіки Індонезії в Україні пропонує стипендіальну програму Уряду Індонезії Kemitraan Negara Berkembang (Партнерство країн, що розвиваються) на 2021 рік для громадян України.
Освітні програми для українських громадян у Китайській Народній Республіці
За інформацією Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерство комерції Китайської Народної Республіки надає можливість для українських громадян здобути освіту в закладах вищої освіти КНР за освітніми рівнями: «Магістр» та «Доктор філософії» у 2021-2023 роках.
Стипендії на навчання в Королівстві Саудівської Аравії
Міністерство освіти і науки України інформує про ноту Посольства Королівства Саудівська Аравія в Україні від 19.01.2021р. № 619 щодо можливості отримання безкоштовної освіти в університетах Саудівської Аравії. Для вирішення питання щодо отримання стипендії претенденти мають особисто звертатися до обраного університету КСА.
Наступна » 1 2