Головна

Про університет / Новини університету / НАУКОВЕ CТАЖУВАННЯ У ВАРНЕНСЬКОМУ ЕКОНОМІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

НАУКОВЕ CТАЖУВАННЯ У ВАРНЕНСЬКОМУ ЕКОНОМІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

З 24 вересня по 1 жовтня 2016 року у Варненському економічному університеті (Болгарія) проходило наукове стажування «Збалансовані економіко-правові процеси в суспільстві та бізнес-середовищі в умовах глобалізації», координатором якого з української сторони стала кафедра менеджменту та маркетингу Херсонського національного технічного університету на чолі з проректором з наукової роботи, д.е.н., професором, завідувачем вищезазначеної кафедри Савіною Галиною Григорівною та к.е.н., доцентом, заступником завідуючого кафедри з питань міжнародних зв’язків Корчевською Лілією Олександрівною.

Враховуючи вимоги Порядку затвердження рішень про присвоєння вчених звань, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 року № 656, на сьогодні дуже актуальним питанням для науково-педагогічних працівників є стажування у вищому навчальному закладі або науковій установі в країні, яка входить до Організації економічного співробітництва та розвитку або Європейського Союзу. Варненський економічний університет запропонував стажування, за результатами якого кожному учаснику видано сертифікат, що підтверджує міжнародний досвід кандидата на отримання наукового звання. у вищому навчальному закладі або науковій установі в країні, яка входить до Організації економічного співробітництва та розвитку або Європейського Союзу. Варненський економічний університет запропонував стажування, за результатами якого кожному учаснику видано сертифікат, що підтверджує міжнародний досвід кандидата на отримання наукового звання.

Учасники стажування «Збалансовані економіко-правові процеси в суспільстві та бізнес-середовищі в умовах глобалізації» із 26 українських вищих навчальних закладів та установ

Програма стажування включала знайомство з Варненським економічним університетом, а також зі спектром профільних спеціальностей в області економіки та управління; підготовку наукової доповіді за обраною проблематикою (профільного напрямку); лекції / консультації; самостійну роботу з електронними базами даних та роботу в малих групах.

З вітальною промовою учасників стажування зустрів професор, д-р Веселин Хаджієв – заступник ректора з науково-дослідної діяльності Варненського економічного університету.

Вітальна промова Голови організаційного комітету стажування Варненського економічного університету професора Хаджієва Веселина

Також учасників стажування привітала доц., д-р Віолета Димитрова – Голова Загальних зборів Варненського економічного університету. На прохання учасників вона із задоволенням розповіла про особливості освіти в Болгарії і про свій рідний університет, про його історію, його структуру, а також про організацію навчального процесу.

Координатор стажування з болгарської сторони - доц., д-р Димитрова Віолета та координатори стажування з української сторони – професор, д.е.н. Савіна Галина Григорівна та доцент, к.е.н. Корчевська Лілія Олександрівна

Варненський економічний університет заснований у 1920 р. На сьогодні у ньому навчаються понад 12000 болгарських та іноземних студентів. Університет налічує 270 викладачів, 120 із яких є хабілітованими.

Завдяки європейським коштам університет реалізував проект щодо модернізації бібліотеки, яка на сьогодні є найбільш сучасною в Болгарії. Вона вміщує 210 місць, серед яких 60 оснащені комп’ютерами; має комп’ютерний термінал для людей з порушеним зором, а також самообслуговуючий автомат по поверненню книг за допомогою спеціальної безконтактної читацької карти.

В рамках стажування проведено V Міжнародну науково-практичну конференцію «Україна-Болгарія-Європейський Союз: поточний стан і перспективи», в якій взяли участь вчені та аспіранти 29 вищих навчальних закладів та установ таких, як: Русенський університет «Ангел Кънчев» (м. Русе, Болгарія); Господарська академія ім. Д.А. Ценова (м. Свіштов, Болгарія); Херсонська державна морська академія; Херсонський державний університет; Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова; Одеський національний політехнічний університет; Одеський національний морський університет; Одеський інститут Міжнародної академії управління персоналом; Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України; Інститут професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України (м. Київ); Міжнародний гуманітарний університет (м. Одеса); Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень (м. Одеса); Національний авіаційний університет (м. Київ); Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»; Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченко; Інститут кримінально-виконавчої служби (м. Київ); Львівський Інститут економіки та туризму; Миколаївський національний аграрний університет; Донецький національний університет економіки та торгівлі ім. М. Туган-Барановського (м. Кривий Ріг); Кіровоградський національний технічний університет; Сумський державний університет; Харківський авіаційний університет; Харківський національний автомобільно-дорожний університет; Придніпровська державна академія будівництва та архітектури (м. Дніпропетровськ); Таврійський державний агротехнічний університет (м. Мелітополь); Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича; Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля (м. Сєвєродонецьк).

В рамках стажування проведено V Міжнародну науково-практичну конференцію «Україна-Болгарія-Європейський Союз: поточний стан і перспективи»

Із доповідями виступили: к.т.н., доцент Національного авіаційного університету (м. Київ) Темніков Володимир Олександрович; к.е.н., доцент Одеського національного політехнічного університету Чукурна Олена Павлівна; доцент Таврійського державного агротехнологічного університету Демченко Іван Володимирович; докторант Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України Смирнова Ірина Михайлівна; к.т.н. Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля Клюєв Сергій Олександрович; асистент Херсонського державного університету Казакова Тетяна Сергіївна.

На конференції мали місце дискусії, поміркована полеміка та велике зацікавлення вчених. Учасники визнали важливість проведення повторних конференцій з метою представлення результатів досліджень та обміну науковим і практичним досвідом. За результатами конференції було видано збірник доповідей, а її учасники отримали Акти впровадження наукових результатів. Свої доповіді в збірнику опублікували близько 170 вчених із 30 міст України, Болгарії, Грузії, Естонії та Молдови.

Заняття для науково-педагогічних працівників проводили висококваліфіковані науковці та практики з відповідної сфери, метою яких було поділитися корисною та актуальною інформацією, оновити теоретичні та практичні знання у зв’язку з підвищенням вимог до рівня кваліфікації.

З лекцією «Consumer protection in the context of electronic commerce» виступив доц., д-р, замісник завідуючого кафедри економіки та управління торгівлею Варненського економічного університету Стоянов Михал.

Лектор стажуваннядоц., д-р, замісник завідуючого кафедри економіки та управління торгівлею Варненського економічного університету Стоянов Михал

Жвавий інтерес викликала лекція директора по Європейським операціям компанії «TERRA EXPORTS INTL LLC» Дерменджієвої Марії «Economic and legal problems and opportunities of international business».

Всі лекції були на англійській мові. Отже, швидкість і ступінь адаптації до нового середовища багато в чому залежать від знання іноземної мови. До речі, лекції для PhD студентів проводяться англійською мовою, і дисертація також пишеться англійською.

Лектор стажуваннядиректор по Європейським операціям компанії

«TERRA EXPORTS INTL LLC» Дерменджієва Марія

В ході стажування була можливість вивчення європейського досвіду з удосконалення освітнього процесу, а також обміну думками та ідеями щодо формування сучасного освітнього простору в Україні, який би відповідав світовим та європейським орієнтирам.

За результатами роботи всі учасники отримали сертифікат про стажування на базі Варненського економічного університету.

Учасники стажування також мали змогу відвідати м. Стамбул (Туреччина), який вразив своїми історичними пам’ятками: Блакитна мечеть, Палац Топкапи, Собор Святої Софії, Цистерна Базиліка тощо. Більш всього вразила прогулянка по Босфорській протоці, де можна було пропливти повз Дівочої Вежі, навколо якої ходять легенди; під знаменитим півторакілометровим підвісним Босфорським мостом, що поєднує два континенти Європу та Азію; вздовж Румельской фортеці, що служила захисним шоломом біля воріт бухти Золотого Ріга і повз розкішного Палацу султанів Долмабахче.

Прогулянка по Босфору (м. Стамбул, Турція)

Запом’яталася учасникам стажування екскурсія по історичному центру м. Варна, який є унікальним культурним здобутком міста, де розташовано безліч визначних пам’яток.

Екскурсія по історичному центру м. Варна (Болгарія)

Головною пам’яткою є Собор Успіння Пресвятої Богородиці. Оригінальний в архітектурному виконанні, всередині він не менш привабливий - іконостаси, трон єпископа, оригінальні вітражі прикрашають внутрішнє оздоблення храму.

Собор Успіння Пресвятої Богородиці

Екскурсія по місту дала змогу відвідати найцінніші пам’ятки культури у Варні - Римські терми (руїни римських лазень періоду панування Риму на Балканах) та завітати до величезного Приморського парку, площа якого складає біля 80 га і тягнеться уздовж морського узбережжя.

Римські терми (м. Варна, Болгарія)

Стажування в Болгарії дозволило пізнати болгарську культуру, звичаї і традиції, устрій суспільства, а також поринути в атмосферу болгарського наукового життя.

Широка географія учасників та їх налаштованість на контактність в поширенні власних ідей та думок створили гарну атмосферу стажування, що дозволило всім бажаючим обмінятися досвідом.