Про університет / Новини університету / Науковці ХНТУ взяли участь у зборах професорів та докторів наук ВНЗ та наукових установ Херсонської області |
Науковці ХНТУ взяли участь у зборах професорів та докторів наук ВНЗ та наукових установ Херсонської області
Дата 25.12.2013 15:24
Провідні науковці нашого університету на чолі з ректором Юрієм Миколайовичем Бардачовим взяли участь у зборах професорів та докторів наук ВНЗ та наукових установ Херсонської області, що відбулися 24 грудня 2013 р. в сесійній залі обласної ради.
Учасники зборів одноголосним рішенням прийняли резолюцію щодо створення Наукової ради при голові Херсонської обласної ради. Згідно з прийнятим Положенням, Наукова рада при голові обласної ради – це орган, який на підставі спільності інтересів об'єднує на громадських засадах наукову інтелігенцію Херсонської області з метою наукового супроводу завдань органів місцевого самоврядування, депутатів різних рівнів з реалізації планів і програм розвитку територіальних громад області. Наукова рада у своїй діяльності керуватиметься Конституцією України, законами та іншими актами законодавства України, нормами міжнародного права.
Наукова рада буде спрямована на об’єднання зусиль, спрямованих на соціальний, економічний та культурний розвиток регіону, всебічне сприяння науково-технічному прогресу, формування нового природоохоронного світогляду, забезпечення прав і свобод населення Херсонської області.
Головними завданнями Наукової ради визначено:
• обговорювати законопроекти України та попередньо вивчати проекти рішень сесій обласної ради, реалізація яких має суттєво вплинути на забезпечення гідного рівня життя населення області;
• розробляти та впроваджувати передові вітчизняні наукові, екологічно збалансовані, енерго- та ресурсозберігаючі технології у всіх галузях господарської діяльності Херсонської області.
Наукова рада здійснюватиме співробітництво з органами влади, місцевого самоврядування, державними, громадськими організаціями, фізичними особами, спрямоване на поліпшення економічної, соціальної та екологічної ситуації в Херсонській області.
Крім того, під час роботи в Науковій раді науковці Херсонщини будуть проводити наукову експертизу проектів будівництва, реконструкції промислових підприємств, об'єктів енергетики, промисловості, транспорту, сільського господарства, туризму, природно-заповідного фонду, об’єктів соціального призначення тощо; з метою раціонального й ефективного використання коштів державного і місцевого бюджетів. Планується брати участь у заходах щодо профілактики явищ, які негативно впливають на здоров’я людини, розробляти і втілювати правоохоронні технології, спрямовані на покращення рівня життя людей.
Ще один напрямок в роботі Наукової ради - сприяти організації досліджень соціальних, технологічних економічних та екологічних проблем Херсонської області, пов’язаних з регіональною економікою та транскордонним співробітництвом.
Члени Наукової ради визначатимуть наукові проблеми, спрямовані на зростання економічного потенціалу області, враховуючи новітні досягнення науки та техніки, власні творчі напрацювання. Крім того, члени Наукової ради будуть готувати та подавати на погодження кандидатури вчених, молодих науковців на здобуття премій та грантів державного і регіонального рівнів; періодично проводити інструктивні наради, семінари-практикуми з обміну досвідом роботи з провідними вченими – фундаторами наукових шкіл; розглядати ініціативи науковців області, вносити пропозиції щодо їх підтримки.
Вищим керівним органом Наукової ради є його збори, які скликаються головою Наукової ради або за рішенням Президії Наукової ради не рідше одного разу на рік. Головою Наукової ради є голова Херсонської обласної ради.
З метою вивчення питань на високому професійному рівні Наукову раду було поділено на сім секцій за фахом, зокрема, з питань:
– розвитку місцевого самоврядування;
– інноваційного розвитку агропромислового комплексу;
– гуманітарних;
– екології, раціонального природокористування та охорони навколишнього середовища;
– промисловості, альтернативних джерел енергії та трансферу технологій;
– охорони здоров’я та соціального захисту населення;
– інвестування, бюджету та фінансів.
Таким чином, створення Наукової ради при голові Херсонської обласної ради дає можливість науковцям та представникам влади спільно обговорювати законопроекти України, готувати галузеві програми, спрямовані на подальший розвиток та поліпшення добробуту територіальних громад області, на вдосконалення системи місцевого самоврядування.
Ми впевнені, що надзвичайно потужний науковий потенціал вчених нашого університету сприятиме розв’язанню нагальних соціально-економічних, політичних, соціокультурних завдань області, на подальше вирішення питань політико-правового виміру процесів демократизації з урахуванням європейських та світових глобалізаційних процесів.