Головна

Про університет / Новини університету / ОНЛАЙН ЛЕКЦІЯ ДЛЯ МАГІСТРІВ ТА АСПІРАНТІВ

ОНЛАЙН ЛЕКЦІЯ ДЛЯ МАГІСТРІВ ТА АСПІРАНТІВ

Онлайн лекція для магістрів та аспірантів спеціальностей: 131 прикладна механіка, 132 матеріалознавство, 133 галузеве машинобудування від Сідорко Володимира Ігоровича, директора ДП «Інженерно-виробничий центр Алкон» НАН України.

17 березня 2021 року на кафедрі автоматизації, робототехніки і мехатроніки (АРМ) факультету інженерії та транспорту третій тиждень поспіль відбулася лекція від роботодавців для здобувачів вищої освіти ХНТУ.

На запрошення завідувача кафедрою АРМ, д.т.н., професора Дмитрієва Дмитра Олексійовича лекцію прочитав директор ДП «Інженерно-виробничий центр АЛКОН» НАН України Сідорко Володимир Ігорович.

Ця онлайн зустріч є результатом проведеного 26 лютого 2021 року круглого столу між виробничниками та науковцями у Херсонській торгово-промисловій палаті, мета якого полягала в осучасненні освітніх програм вітчизняної освіти.

Лекцію відвідали магістри та аспіранти наступних спеціальностей: 131 Прикладна механіка, 132 Матеріалознавство, 133 Галузеве машинобудування.

Основними напрямами діяльності "АЛКОН" є розвиток технологій синтезу різних марок алмазів, кубічного нітриду бору, алмазоподібних перспективних матеріалів і плівкових покриттів, виробництво високощільної кераміки, зносостійких композитів інструментального і функціонального призначення; створення і виробництво інструментів з алмазів, кубічного нітриду бору, твердих сплавів для абразивної обробки.

Головною організацією ALCON є Інститут надтвердих матеріалів ім.В.М. Бакуля НАН України, заснований у серпні 1961 року. В Інституті працює 210 дослідників (загальна кількість персоналу – 385 осіб). Підприємства алмазного концерну ALCON, який був створений в 1995 р., забезпечують виробництво продукції за розробками Інституту. В підприємствах АЛКОН працюють науковці та інженери, техніки та робітники (загалом 350 осіб). У 2020 році результат від впровадження НДДКР склав 28 млн. грн..

До складу концерну входять 14 підприємств:

Інститут надтвердих матеріалів им.В.М. Бакуля НАН України - головна організація концерну

Державне госпрозрахункове підприємство "Алмазінструмент"

Державне зовнішньоторговельне підприємство "ІНТЕР-ІНМ"

Державне науково-виробниче підприємство “Алкон-Твердосплав”

Мале державне науково-виробниче впроваджувальне підприємство “ЕКМА”

Мале державне науково-виробниче підприємство “ЛІНАТЕК”

Державне підприємство "АЛКОН-ДІАМАНТ"

Державне підприємство "Інженерно-виробничий центр Алкон"

Державне автотранспортне підприємство "АЛКОН-АВТО"

Підрозділ "АЛКОН-СЕРВІС"

ТОВ "Спільне науково-виробниче підприємство "АЛКОН-Беверес"

Спільне підприємство "Маркетинг надтвердих матеріалів"

Санаторій - профілакторій "СЛАВУТИЧ"

Державне підприємство "Дослідний експериментально - механічний завод"

Студентам було цікаво дізнатися про технологію вирощування крупних монокристалів алмазу. Лектор розповів, що одним із методів, які використовують для виробництва алмазів, є метод CVD (Chemical vapor deposition) – метод хімічного осадження з газової фази). Метод CVD використовують для одержання високочистих твердих матеріалів, для виробництва напівпровідників і створення тонких плівок.

Також магістрам та аспірантам спеціальностей: 131 Прикладна механіка, 132 Матеріалознавство, 133 Галузеве машинобудування, розповіли про проблему забезпечення якості обробки природного і синтетичного каменю; технологічні процеси обробки каменю та інструменти; технології формування високоякісної поверхні виробів з каменю; особливо цікаво було дізнатися слухачам про алмазний інструмент для полірування каменю, який зроблений з алмазно-полімерного волокна.

На завершення лекції Сідорко Володимир відповів на всі запитання, які виникли у всіх присутніх та дав вичерпні відповіді, які виникли у слухачів.

Кафедра автоматизації, робототехніки і мехатроніки факультету інженерії та транспорту ХНТУ вдячні Сідорко Володимиру Ігоровичу за проведену лекцію та та сподіваються на подальшу плідну співпрацю і наступні онлайн та офлайн зустрічі.