Про університет / Новини університету / ПРЕДСТАВНИКИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 292 «МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ» ОПАНУВАЛИ КУРС З МІЖНАРОДНОЇ СТАТИСТИКИ ТОРГІВЛІ |

ПРЕДСТАВНИКИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 292 «МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ» ОПАНУВАЛИ КУРС З МІЖНАРОДНОЇ СТАТИСТИКИ ТОРГІВЛІ
Дата 16.05.2025 10:51
К.е.н., доцент, доцент кафедри фінансів, обліку та оподаткування Надія ФЕДОРОВА та здобувач першого курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» Данило ЗОСИМЧУК успішно завершили міжнародний онлайн-курс International Merchandise Trade Statistics 2025 (IMTS), організований на базі провідних статистичних інституцій світу за підтримки ООН.

Цього року на вивчення англомовної версії курсу зареєструвались 1564 учасника із 158 країн світу. І лише 40 відсотків, у тому числі Надія ФЕДОРОВА й Данило ЗОСИМЧУК, успішно склали всі модулі та завершили курс.

Курс складався з шести ґрунтовних модулів, кожен з яких охоплював ключові аспекти формування та аналізу статистики міжнародної торгівлі товарами:
Module 1 – Conceptual Framework включав ознайомлення з концептуальними основами статистики міжнародної торгівлі товарами, включаючи визначення, основні принципи та міжнародні стандарти у сфері IMTS.
Module 2 – Institutional Arrangements висвітлював організаційні аспекти та взаємодію між митними службами, національними статистичними органами та іншими установами, що беруть участь у зборі та обробці торговельної статистики.
Module 3 – Production and Compilation передбачав практичне вивчення процесів збору, обробки, зведення та компіляції даних про міжнародну торгівлю товарами, включаючи питання класифікації, одиниць виміру та методів оцінки.
Module 4 – Metadata and Data Quality розглядав роль метаданих, принципів забезпечення якості даних, зокрема їх точності, достовірності, порівнюваності та актуальності.
Module 5 – Dissemination and Analysis надавав аналіз методів поширення статистичної інформації, інструментів візуалізації даних та платформ (наприклад, UN Comtrade), а також практичних підходів до інтерпретації торговельної статистики.
Module 6 – New Areas of Work передбачав ознайомлення з новими напрямами в сфері статистики міжнародної торгівлі, включаючи оцінку цифрової торгівлі, е-комерції, торгівлі послугами, а також впровадження інноваційних цифрових інструментів у статистичну практику.

Участь у курсі надала викладачам та здобувачам спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» можливість розширити практичні знання з міжнародної статистики як основи для аналізу міжнародної торгівлі та зовнішньоекономічної діяльності; опанувати інструменти, які використовуються у провідних аналітичних установах світу; вдосконалити навички роботи з міжнародними статистичними базами.
За результатами проходження міжнародного онлайн-курсу International Merchandise Trade Statistics 2025 (IMTS) Надія ФЕДОРОВА і Данило ЗОСИМЧУК отримали сертифікати міжнародного зразка, що підтверджує успішне завершення навчання.


Для здобувачів спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» цей курс відкрив нові горизонти щодо участі в міжнародних дослідницьких проєктах, аналітичній роботі, а також дав поштовх подальшому професійному розвитку у сферах зовнішньої торгівлі, міжнародного бізнесу та статистики.
Для викладачів – це додаткова можливість інтегрувати сучасні світові стандарти до освітнього процесу та посилити практичну складову освітніх компонентів, зокрема дисциплін «Міжнародна статистика», «Зовнішньоекономічна діяльність підприємства» та «Міжнародна торгівля».
Кафедра фінансів, обліку та оподаткування активно розвиває спеціальність 292 «Міжнародні економічні відносини» через впровадження інноваційних підходів до навчання, участь у проєктній діяльності, підвищення викладацької майстерності та залучення студентів до дослідницьких ініціатив і практикоорієнтованих освітніх форматів. Такий підхід забезпечує формування у здобувачів конкурентоспроможних компетентностей, затребуваних у глобальному економічному середовищі.