Головна

Про університет / Новини університету / У стінах ХНТУ було проведено круглий стіл на тему:«Альтернативні джерела енергії ...

У стінах ХНТУ було проведено круглий стіл на тему:«Альтернативні джерела енергії ...

У стінах ХНТУ було проведено круглий стіл на тему: «Альтернативні джерела енергії та енергозбереження в контексті сучасних енергетичних проблем»

На сьогоднішній день енергозбереження та енергоефективність займають одну з ключових позицій у розвитку та економіці ринків споживчих послуг і матеріалів та є перспективним напрямом наукових досліджень. Використання альтернативних джерел енергії стає все більш популярним, особливо у світлі енергозберігаючих технологій. Саме цьому надзвичайно актуальному питанню і було присвячено проведення навчального круглого столу, який відбувся 28 лютого 2012 року в конференц-залі Херсонського національного технічного університету. Захід був організований ХНТУ сумісно з Херсонським центром дитячої та юнацької творчості. Метою проведення круглого столу було привернення уваги до проблеми енергозбереження, введення в експлуатацію альтернативних джерел енергії, налагодження співпраці з кафедрою енергетики та електротехніки ХНТУ з питань використання вітрової, сонячної та інших альтернативних джерел енергії. Для реалізації цієї мети до участі у круглому столі було запрошено викладачів Херсонського національного технічного університету, Херсонського державного аграрного університету, співробітників нафтопереробного заводу, представників дошкільного закладу №5, а також вчителів та учнів шкіл №1, 12, 46, 50, 52, гімназії №20, гуртківців та керівників гуртків Херсонського центру дитячої та юнацької творчості (учні шкіл №26, 33, 45, 53, НВК №11, 51).

У ході проведення круглого столу було порушено ряд актуальних питань, зокрема:

  • проблеми сучасної енергетики та основні підходи до їх вирішення;
  • основні види альтернативної енергії, методи і засоби їх перетворення;
  • енергоефективність та енергозбереження.

З привітальними словами до учасників заходу звернулися перший проректор Херсонського національного технічного університету, віце-президент Херсонського відділення Малої академії наук, професор Ф.Б.Рогальський та директор Херсонського центру дитячої та юнацької творчості В.М.Тавожнянський, які наголосили на важливості проведення такого роду заходів, адже вини сприятимуть підвищенню екологічної культури сучасної молоді, її дбайливому ставленні до природних ресурсів.

З привітальними словами до учасників заходу звернулися перший проректор ХНТУ, Ф.Б.Рогальський та директор Херсонського центру дитячої та юнацької творчості В.М.Тавожнянський

На круглому столі було заслухано доповідь Є.О.Баганова, кандидата технічних наук, доцента, завідувача кафедри енергетики та електротехніки ХНТУ, який у доступній та цікавій формі ознайомив школярів з основними видами альтернативних джерел енергії, методами та засобами покращення енергоефективності та енергозбереження.

Ю.М.Бобошко, інженер з енергозбереження нашого університету, керівник експертної групи Херсонської обласної екологічної ради, ознайомив учасників круглого столу з біоенергетичними ресурсами Херсонської області, а директор дошкільного навчального закладу №5 Л.В.Тимошевська, зокрема, поділилася досвідом практичної реалізації однієї з методик енергозбереження, яка була впроваджена у їхньому дитячому садочку.

Учасники круглого столу з неабияким зацікавленням слухали доповідаючих, задаючи їм безліч запитань, що свідчить про актуальність порушених проблем. Результатом проведення круглого столу стало ухвалення проекту резолюції, яка була зачитана завідувачем еколого-природничого відділу ХЦДЮТ, членом громадської ради при державному управлінні охорони навколишнього середовища в Херсонській області Л.М.Василенко. Також найактивнішим, найдопитливішим школярам було вручено цінні подарунки, зокрема електронні підручники по енергозбереженню.

Виступ Є.О.Баганова, кандидата технічних наук, доцента, завідувача кафедри енергетики та електротехніки ХНТУ

Виступ Ю.М.Бобошко, інженера з енергозбереження нашого університету, керівника експертної групи Херсонської обласної екологічної ради

Учасники круглого столу ставлять питання виступаючим

По закінченню основної частини круглого столу, для учасників заходу була проведена надзвичайно цікава екскурсія лабораторією альтернативних та відновлюваних джерел енергії кафедри енергетики та електротехніки нашого університету. Освітяни та школярі мали змогу на власні очі побачити різноманітні пристрої і системи для застосування сонячної енергії, енергії вітру та біомаси, ознайомитися з принципами їх експлуатації та сферами застосування.

Таким чином, сподіваємося, що проведення Херсонським національним технічним університетом подібного роду заходів стане доброю традицією, адже саме молодому поколінню доведеться втілювати у життя конкретні цілі і методи їх досягнення, які можуть стати основою програми енергозбереження.

Пам’ятаймо, що боротьба з марнотратним ставлення до енергетичних і матеріальних ресурсів, збереження чистого довкілля, активно функціонуючої біосфери – це гарантія нашого здоров`я, здоров`я наших нащадків, гарантія добробуту!

Для учасників круглого столу була проведена екскурсія лабораторією альтернативних та відновлюваних джерел енергії кафедри енергетики та електротехніки ХНТУ

 

Проект резолюції навчального круглого столу

„Альтернативні джерела енергії та енергозбереження в контексті сучасних енергетичних проблем”

м. Херсон 28 лютого 2012 року

Сьогодні Україна вважається найменш ощадливою країною Європи, оскільки має найбільшу частку енергії в кожному доларі національного продукту, та найбільший обсяг споживання природного газу на одну особу.

В умовах зростаючої енергетичної залежності України від російських енергетичних поставок та постійного підвищення цін на енергоносії, енергоємна національна економіка, що розвивається, зазнає значних втрат, що призводить до зниження рівня виробництва та гальмування соціально-економічного розвитку. Тож питання зниження енергозалежності через формування ефективної програми енергозбереження та розвитку альтернативної енергетики України можна віднести до стратегічно важливих, які потребують нагального вирішення.

Необхідність збільшувати обсяги використання відновлюваних джерел енергії – сонячної, вітрової, гідроенергії, а також використання біогазогенераторів є очевидною.

Вважаємо за необхідне пропагувати економію енергетичних ресурсів та спонукати обдаровану учнівську молодь Малої Академії Наук та представників вузів до співпраці у вирішенні даної проблеми.

Тому, пропонуємо:

  1. Укласти договір про співпрацю товариства „Логос” та Державного Технічного Університету.
  2. Розповсюдити серед шкіл диски з підручником по енергозбереженню.
  3. Закладам освіти та університету проводити сумісну інформаційно-просвітницьку роботу з енергозбереження та енергоефективності.

Ефективне використання енергії та ресурсів – ключ до успішного розв’язання екологічних проблем. Від того, наскільки сучасна молодь переймається цим питанням, буде залежати майбутнє нашої планети.