Головна

Про університет / Новини університету / УЧАСТЬ У ІV-ІЙ МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «ТРАНСФОРМАЦІЯ СИСТЕМИ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ»

УЧАСТЬ У ІV-ІЙ МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «ТРАНСФОРМАЦІЯ СИСТЕМИ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ»

03 червня 2022 року викладачі кафедри державного управління і місцевого самоврядування д.держ.упр., професор Микола Дурман та к.держ.упр., доцент Олена Дурман взяли участь у пленарному засіданні ІV-ої Міжнародної науково-практичної конференції «Трансформація системи публічного управління в умовах воєнного часу». Організатором заходу виступив Університет Григорія Сковороди в Переяславі.

Конференцію відкрив ректор Університету д.і.н., професор, Віталій Коцур, який у вступному слові привітав учасників конференції і побажав мирного неба та здоров’я і наснаги у цей нелегкий воєнний час.

Модератором заходу виступила Оксана Пархоменко-Куцевіл д.держ.упр., професор, завідувач кафедри публічного управління та адміністрування, Університет Григорія Сковороди в Переяславі.

Професор М. Дурман виступив на пленарному засіданні із доповіддю «Регуляторний вплив та проблематика зміни окремих параметрів системи оподаткування у воєнний час», в якій розповів про оптимізацію економіки України засобами державної регуляторної політики у сфері оподаткування у воєнний час. Регуляторна політика у сфері оподаткування зараз повинна полягати не тільки в реформуванні системи оподаткування і податкової політики держави, а саме у підвищенні ефективності цієї системи на державному та місцевому рівнях. Адже саме податки є не тільки основним інструментом формування доходної частини Державного бюджету України і місцевих бюджетів, але й інструментом впливу на різні складові діяльності як платників податків (бізнес та громадяни), так і органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Тому слід більш виважено підходити до формування та реалізації регуляторної політики у сфері оподаткування, у тому числі й через запровадження пільг по сплаті податків – це може призвести до втрат державного та місцевого бюджетів.

Доцент О. Дурман в одній із секцій представила доповідь «Волонтерська діяльність громадських організацій в умовах воєнного стану: реалії та перспективи». Доповідачка звернула увагу на те, що волонтерська діяльність поділяється на інституційну (виступи, співпраця з органами публічної влади, налагодження особистісних та логістичних зв’язків з цими органами та іншими неурядовими організаціями (НУО) тощо) та матеріальну (пошук та доставка гуманітарних вантажів, обслуговування та доставка техніки, передача автотранспорту в громади тощо).

Більшість видів діяльності фінансується за рахунок донорських коштів міжнародних організацій. Саме тому на прикладі неурядової громадської організації «Інститут політичної освіти» (м. Київ) було зроблено акцент на перевагах зареєстрованих НУО перед незареєстрованими, а саме:

  • кошти, що проходять через рахунки ІПО мають прозорий механізм надходження, використання та звітування;
  • донори знають «бекграунд» діяльності ІПО та розуміють, що кошти буде витрачено на статутні цілі організації, з врахуванням сучасних реалій;
  • з юридично оформленими НУО легше координувати волонтерську діяльність та надавати волонтерську допомогу за принципом субсидіарності – у тому вигляді і у тому місці, де це найбільш потрібно конкретному суб’єкту (органу публічної влади, громаді, сім’ї чи конкретній особі).

Наприкінці конференції професор Оксана Пархоменко-Куцевіл подякувала присутнім за плідну дискусію та наголосила, що отриманий досвід дозволить краще розвивати публічне управління в Україні, беручи до уваги сучасні реалії воєнного стану.

У рамках ІV Міжнародної науково-практичної конференція обговорили трансформацію системи публічного управління в умовах воєнного часу