Головна

Про університет / Новини університету / УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ «ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ НАУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ»

УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ «ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ НАУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ»

31 січня 2023 року за сприяння Міністерства освіти і науки України відбувся круглий стіл «Цифрова трансформація наукової діяльності у закладах вищої освіти в умовах євроінтеграції».

Метою Заходу стало обговорення досвіду застосування в закладах вищої освіти цифрових сервісів та е-інфраструктур, розгляд особливостей застосування інструментів відкритої науки, особливості цифровізації наукової діяльності тощо.

Кафедру державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету на цьому Заході представляли доктор наук з державного управління, професор, заслужений працівник освіти України Микола Дурман та кандидат наук з державного управління, доцент Олена Дурман.

Відкрила зустріч і виступила її модератором Анна Яцишин, представник Офісу підтримки вченого, яка привітала учасників та розповіла про програму і регламент Заходу.

До дискусії онлайн і офлайн було долучено понад 800 представників закладів вищої освіти, наукових установ, представників бізнес-середовища, що опікуються запровадженням новацій у сфері освіти та науки.

Обговорення проходило на таких секціях:

  1. Цифровізація науки: від макрорівня до макрорівня – застосування в закладах вищої освіти та науково-дослідних установах цифрових сервісів та е-інфраструктур.
  2. Заходи Національного плану щодо відкритої науки – забезпечення відкритого доступу до дослідницької інфраструктури.
  3. Удосконалення системи оцінки якості ННТД.

Під час виступів та дискусії висвітлювалися проблеми та пропонувалися можливі шляхи їх вирішення в таких критичних напрямках, як потреба запровадження цифровізації в усі сфери наукових досліджень та освіту, удосконалення системи оцінки якості ННТД та фінансування наукової діяльності на основі цієї оцінки, відновлення науково-дослідницької інфраструктури в повоєнний час, збереження дослідницьких колективів, вибір нових напрямків досліджень з урахуванням сучасних реалій, реалізація Національного плану щодо відкритої науки, партнерство бізнесу і освітньо-наукових установ для отримання синергетичних результатів тощо.

Саме останній напрямок було визначено одним із головних завдань. Представники МОНу і проєкту УРАН, фірми Amazon та проєктів EPAM i GEANT акцентували увагу учасників Заходу на тому, що розроблення механізмів для формування взаємодії освітніх, наукових та бізнес-структур є досить важливим, оскільки в сучасних умовах ці три «кити» науково-технічного прогресу та розвитку суспільства не можуть існувати відокремлено.

Наприкінці заходу організатори нагадали, що всі заклади вищої освіти та науково-дослідницькі установи України отримають від МОН України анкету щодо визначення нагальних потреб розвитку наукових досліджень та потрібних для цього ресурсів.

Усі запитання, зауваження та пропозиції, що задавалися та висловлювалися впродовж круглого столу, буде опрацьовано експертним середовищем, і їх буде враховано при розробленні заходів для включення до Національного плану щодо відкритої науки.

Захід проводився Офісом підтримки вченого – інституції, метою якої є створення умов та можливостей для реалізації інтелектуального потенціалу громадян України у сфері науки та інновацій.

💙💛 Працюємо на ПЕРЕМОГУ та відновлення України!