Про університет / Новини університету / УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ІНФОРМАТИКИ І КОМПЮТЕРНИХ НАУК В АТЕСТАЦІЇ НАУКОВИХ КАДРІВ |
УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ІНФОРМАТИКИ І КОМПЮТЕРНИХ НАУК В АТЕСТАЦІЇ НАУКОВИХ КАДРІВ
Дата 09.09.2024 09:56
4 вересня 2024 року к.т.н., доцент, доцент кафедри інформатики і комп’ютерних наук Світлана МОІСЕЄНКО взяла участь в роботі разової спеціалізованої вченої ради при Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара як офіційний опонент трьох дисертаційних робіт.
На розгляд спеціалізованої вченої ради ДФ 08.051.072 Прикладна математика було представлено дисертаційні роботи:
- Андрія БОРИСЕНКА на тему: ««Математичне та комп’ютерне моделювання теплообміну в нанорідинному теплоносії сонячних термодинамічних станцій», на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 11 Математика та статистика за спеціальністю 113 Прикладна математика;
- Станіслава МАСАЛИКІНА на тему: «Статистичне моделювання енергетичних потоків в системах концентрації енергії Сонця» на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 11 Математика та статистика за спеціальністю 113 Прикладна математика;
- Роман ЮРКОВА на тему: «Моделювання енергетичних потоків в теплових акумуляторах з фазовим переходом «тверде тіло – рідина» на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 11 Математика та статистика за спеціальністю 113 Прикладна математика.
Енергетичні системи на основі відновлюваних джерел енергії стають все більш популярними та займають значне місце в енергетичному балансі багатьох країн світу.
Актуальним є вибір параметрів сонячних енергоустановок, від яких залежить загальна енергетична та економічна ефективність системи перетворення. У своїх роботах здобувачі розглянули важливі й актуальні питання, пов'язані з підвищенням енергетичної ефективності з урахуванням економічної вигоди.
У глобальному контексті йшлося про альтернативні джерела енергії та дослідження в галузі сонячної енергетики. У локальному контексті розв’язувалися актуальні наукові задачі:
- пошук оптимального співвідношення між теплофізичними та гідродинамічними параметрами на основі проведення математичного та комп'ютера моделювання конвективного диплообміну в сонячних термодинамічних станціях;
- математичне та комп'ютерне моделювання процесів радіаційного переносу в системах концентрації;
- моделювання процесів що відбуваються у фазоперехідному тепловому акумуляторі.
Наукові роботи, виконані на стику наук, завжди мають особливу цінність, оскільки поєднання методів і знань з різних галузей може створити синергію, де результат значно перевершує суму окремих досягнень у кожній з наук. Наукові дослідження доповідачей знаходилися на перетині таких галузей, як математичне та комп’ютерне моделювання, фізика, геометрія, векторний аналіз, теорія ймовірностей, методи обчислень, числовий аналіз, об’єктно-орієнтоване програмування. Це свідчить про широкий кругозір, інноваційний підхід, системність та ерудованість здобувачів.
Доповіді дисертантів були інформативно насиченими, змістовними і методично вивершеними; відповіді на питання і зауваження – впевненими та обґрунтованими. Відбулася цікава наукова дискусія, у ході якої учасники засідання звернули увагу на надзвичайну актуальність тем, адже енергетична та економічна ефективність альтернативних джерел енергії гостро відчувається в умовах воєнного стану.
За підсумками прилюдного захисту та на підставі результатів відкритого (онлайн) голосування разова спеціалізована вчена рада присудила Андрію БОРИСЕНКО, Станіславу МАСАЛИКІНУ та Роман ЮРКОВУ ступінь доктора філософії з галузі знань 11 Математика та статистика за спеціальністю 113 Прикладна математика.
Наукова співпраця розширює можливості кафедри у налагодженні професійних зв’язків з провідними науковими установами та освітніми закладами, що сприяє обміну досвідом, реалізації спільних досліджень і впровадженню новітніх технологій у навчальний процес та виробництво.
Всі матеріали захисту викладено на сайті університету:
https://www.youtube.com/@user-jq3zy6sf7j
|
|
|
|
|
|