Головна

Про університет / Новини університету / ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ ТА ОПОДАТКУВАННЯ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У НАУКОВОМУ ЗАХОДІ «МІЖНАРОДНІ САНКЦІЇ ТА РОЗШУК АКТИВІВ»

ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ ТА ОПОДАТКУВАННЯ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У НАУКОВОМУ ЗАХОДІ «МІЖНАРОДНІ САНКЦІЇ ТА РОЗШУК АКТИВІВ»

04 листопада 2022 року д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансів, обліку та оподаткування Лариса СІДЕЛЬНИКОВА та к.е.н., доцент, доцент цієї ж кафедри Таміла ЧИЖОВА взяли участь в циклі наукових заходів «Міжнародні санкції та розшук активів», які проходили на базі кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту Львівського національного університету імені Івана Франка.

В рамках заходу були заслухані доповіді:

- «Побічні наслідки санкцій проти рф» (Марта Петик);

- «Оцінка слабкостей санкційної політики на практичних прикладах» (Владислав Соболь);

- «Формування практичних навичок виявлення фактів обходу санкцій: з чого почати?» (Олег Підхомний).

Під час проведення онлайн-зустрічі були розглянуті питання санкційних заходів по відношенню до країни-агресора російської федерації з боку світової спільноти. Санкційний комплекс набув особливого пріоритету після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, оскільки міжнародна спільнота ввела безпрецедентні санкції. Разом з тим, в ході обговорення учасниками наукового заходу були виділені слабкі місця в механізмі застосування санкцій, такі як:

- прогалини у санкційній політиці;

- вибірковість санкцій;

- схеми обходу санкцій.

Санкції є потужним інструментом впливу на росію лише у разі, якщо сторона, яка їх накладає, контролює в подальшому отримання заборон і обмежень. А для суб’єктів, які насмілилися порушити санкції, має існувати жорстка юридична відповідальність. Утім практичний досвід демонструє, що санкції не є досконалими з огляду на численні порушення при їх застосуванні. І якщо до повномасштабного вторгнення росії в Україну порушення санкцій часто замовчувалося на міжнародному рівні, то сьогодні очевидно, що російська федерація несе загрозу для всього демократичного світу, а не тільки для України.

Наприкінці сесії учасники наукового заходу мали можливість поставити питання доповідачам.

Участь у подібних зустрічах дає можливість викладачам кафедри фінансів, обліку та оподаткування Херсонського національного технічного університету підвищувати свою кваліфікацію, набувати передовий досвід та запроваджувати отримані знання у навчальному процесі для спеціальностей 071 «Облік і оподаткування» та 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»!