Головна

Про університет / Новини університету / ЮВІЛЕЙНА XV ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІНОЗЕМНІ МОВИ У СУЧАСНОМУ КОМУНІКАТИВНОМУ ПРОСТОРІ» 4-5 КВІТНЯ 2024

ЮВІЛЕЙНА XV ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІНОЗЕМНІ МОВИ У СУЧАСНОМУ КОМУНІКАТИВНОМУ ПРОСТОРІ» 4-5 КВІТНЯ 2024

Вже 15 років поспіль кожну весну кафедра галузевого перекладу та іноземних мов збирає українську молодь у Херсонському національному технічному університеті на Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Іноземні мови у сучасному комунікативному просторі».

Основна мета цієї конференції була і залишається - надання можливості молоді України представити здобутки своїх перших наукових досліджень, обмінятися досвідом, дізнатися про щось нове, збагачуючи свої знання про іноземні мови, їх функціонування, про переклад не тільки в рідному університеті, а і серед іншої молодої наукової спільноти нашої країни.

Для деяких учасників конференція стала стартом для їх наукової роботи та професійного зростання, бо вони стали справжніми науковцями та професіоналами, які займаються дослідженнями і розробками як в Україні, так і за її межами!

Ми щиро вдячні, що від початку реалізації цієї ідеї нас підтримують партнери нашої конференції – Херсонська державна морська академія, Херсонський державний університет, Херсонський міський центр німецької культури!

Ось і цьогорічна конференція зібрала більше 150 учасників з різних закладів вищої освіти з різних куточків нашої країни, які представили здобутки своїх наукових досліджень на засіданнях трьох секцій: 1. «Проблеми розвитку та функціонування мовних систем», 2. «Актуальні проблеми перекладу», 3. «Іноземні мови як мови професійного спілкування».

Тематика студентських розвідок була наскільки широка, настільки і цікава, починаючи з оглядових теоретичних розвідок і завершуючи результатами прикладних досліджень, як то наприклад, в рамках конференції відбулась перша презентація ParaRook - паралельного німецько-українського та українсько-німецького корпусу на основі ГРАКу – корпусу української мови, що має велике практичне значення для вивчення мови та перекладацької діяльності. Захопливі дискусії викликали також проблеми аудіовізуального та кіноперекладу. Цікаво також було почути і думки про значення іноземних мов та способи їх опанування для професійного зростання від майбутніх фахівців морської галузі від Херсонської морської державної академії.

Вдячні всім учасникам та їх науковим наставникам за достойну презентацію наукових досліджень! Впевнені, що співпраця кафедри галузевого перекладу та іноземних мов ХНТУ з молодими науковцями та їхніми науковими керівниками триватиме і надалі! Сподіваємося, що наступна зустріч відбудеться в стінах Херсонського національного технічного університету під мирним українським небом!