PROFIBOOM

Трикутник «УНІВЕРСИТЕТ-СТУДЕНТ-РОБОТОДАВЕЦЬ» є найважливішим елементом у системі якості вищої освіти, тому 08 грудня на кафедрі Автоматизації, робототехніки і мехатроніки відбулась мотиваційна інфоакція «PROFIBOOM» як неформальна зустріч випускників і працюючих за фахом студентів старших курсів зі студентами 1-3 курсів спеціальностей 131-Прикладна механіка, 133-Галузеве машинобудування, 151-Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології.

Поєднання навчання і роботи стало для студентів університетів нормою сьогодення, про що свідчать чисельні оголошення як про вакансії для студентів від бізнесу, так і думки та погляд студентів на «правила життя». Сучасні студенти не тільки мають бажання гарно працевлаштуватися, а і вже мають досвід роботи та не завжди цей досвід буває позитивним. Самостійний пошук роботи через друзів і знайомих часто проходить не на пользу якості навчання і не рідко на такому шляху втрачається мотивація до отримання знань та студент повністю «переключається» на заробляння коштів для забезпечення себе у сферах не пов’язаних зі власною майбутньою спеціальністю тому, що так робить більшість, що оточує студента, одночасно втрачаючи можливість «забезпечення себе освітнім капіталом». Саме таким питанням було присвячено захід, який проведено вперше і отримав назву «PROFIBOOM» у форматі спілкування «тільки випускники і студенти» без залучення роботодавців як власників бізнесу. Розуміючи, що довіру у студентів можуть викликати тільки рівні до них, і тільки ті хто недавно були студентами, викладачі кафедри Автоматизації, робототехніки і мехатроніки, запросили успішних випускників, які працюють за фахом і не є власниками чи управлінцями підприємств. Вони висловили власну думку про обраний професіональний шлях та досвід, що їм знадобилось або ні від навчання в університеті, відповіли на питання та на власному прикладі надали студентам 1-3 курсів рекомендації щодо становлення себе у професійній сфері.

Серед запрошених і учасників були:

Коробка Олексій - Інженер конструктор ТОВ «ЄВРОПРОДМАШ»

Назаренко Микола - Налагоджувальник деревообробних верстатів ТОВ «Фірмово-промисловий комплекс «Корабел»

Ясногородський Юрій - Головний інженер ТОВ «ЄВРОПРОДМАШ»

Кузьмін Роман - Головний інженер Херсонської філії «УКРТРАНСГАЗ»

Зелінський Євген - Технолог-оператор з ЧПК фірма «Матриця»

Аверьянов Руслан - Інженер з ремонту ТОВ «Ремонт і Сервіс»

Ромадін Антон - Інженер-електрик з налагодження ТОВ «Ватра південний регіон»

Ворошило Олександра - Компанія «Каргілл»

Карпенко Артем - Викладач «Приватна комп’ютерна школа програмування і робототехніки «RoboCode»

Говяденко Олександр - Викладач Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного універститету ім. Дмитра Моторного

Дукач Андрій - Інженер з автоматизації Компанія “Бетонера”

Лапіков Леонід - веб-програміст та програміст БД.

Мартюк Костянтин – Головний інженер ТОВ «Сервіс інжиніринг» м.Кременчуг

Студенти - Академічні групи 1ІМ,1М, 1ІМс, 1Мс, 2ІМ, 2М, 3ІМ, 3М, 1А, 2А, 3А, 1Амб, 2Амб

Кожен учасник за бажанням міг виступити з демонстрацією наочних матеріалів про власне робоче місце, умови роботи, цікаві факти, об’єкти, події на підприємстві тощо. Під час виступів з аудиторії задавали питання, основними з яких були:

- як Ви прийшли на підприємство;

- про ступінь задоволеності роботою;

- де знаходиться підприємство;

- скільки робітників на підприємстві;

- розмір заробітьої платні;

- про відношення роботодавців до робітників;

- історія розвитку підприємства;

- чи збираються випускники працювати закордоном;

- що знадобилось від авчання в університеті;

- що слід покращити або додати під час навчання в університеті;

- як поєднувати навчання і роботу, якщо необхідно працювати при скрутних життєвих обставинах і ін.

Випускники із задоволенням заповнили опитувальник «Погляд випускника», що буде обов’язково враховуватись у подальщій освітній діяльності кафедри Автоматизації, робототехніки і мехатроніки.

З боку викладачів висловились про аспекти поєднання роботи і навчання проф. Рудакова Г.В., проф. Дмитрієв Д.О., декан факультету Інженерії та транспорту доц. Сєліверстов І.А. Іх тезами були юридичні і суспільні моменти органічного поєднання навчання і роботи студентів, досвід роботи і взаємовідносини з підприємствами, що входять до офіційного складу Ради роботодавців ХНТУ, мета оволодіння професійними знаннями і їх зв’язок з якістю життя суспільства в цілому і кожного особисто.

В кінці зустрічі для запрошених випускників з боку кафедри Автоматизації, робототехніки і мехатроніки були підготовлені на згадку невеличкі новорічні подарунки.

Сподіваємось, що таке спілкування стане щорічним і традиційним із залученням нових особистостей з випускників кафедри Автоматизації, робототехніки і мехатроніки та буде корисно впливати на професійний світогляд студентів і не тільки.

На прикінці прийнято висловлювати слова подяки, але вони вже були сказані на зустрічі як на адресу викладачів з боку випускників, так і навпаки! З наступаючим Новим роком!

Автор тексту публікації

завідувач кафедри АРМ

Дмитрієв Д.О.