ЕКСПЕРТИ ПРАЦЮЮТЬ НА БЛАГО ГРОМАД

Після уведення в дію правового режиму воєнного стану Указом Президента України та після затвердження його Верховною Радою України відповідним Законом України, економіка та система публічного управління почали працювати «на воєнних рейках». Почала перебудовуватися і система управління на рівні місцевого самоврядування, на рівні територіальних громад. Більшість напрямків удосконалення бюджетно-фінансової політики, механізмів та інструментів, заходів, направлених на реалізацію основних положень цих реформ, втратили свою активну реалізацію і втрачають актуальність. Після уведення в дію цього режиму неможливість діяти відповідно до норм законів чи підзаконних актів через незнання новацій є не тільки неефективним та недопустимим, але й злочинним.

Саме тому Інститут Політичної Освіти (м. Київ) за підтримки Фонду Конрада Аденауера (Німеччина) започаткували низку семінарів для депутатів місцевих раз з метою актуалізації їх знань щодо новацій в бюджетному законодавстві. Як експертів з питань формування та реалізації фінансово-бюджетної політики на місцевому рівні запросили завідувача кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету, д.держ.упр., професора, заслуженого працівника освіти України Івана Лопушинського та професора кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету, д.держ.упр., професора, заслуженого працівника освіти України Миколу Дурмана.

Експертами було проведено 16 вебінарів (8 груп по 2 тематичні блоки) для більш ніж 200 депутатів місцевих рад зі всієї України. Темами вебінарів було визначено:

- Правовий порядок в Україні та бюджетне законодавство

- Основні засади бюджетного процесу на місцевому рівні та типове рішення про місцевий бюджет

- Новації бюджетного законодавства, пов’язані з уведенням в дію правового режиму воєнного стану

- Стан виконання Державного бюджету України та місцевих бюджетів у 2022 році та перспективи на 2023 рік

Отримання знань щодо основних новацій бюджетного законодавства, що діють в умовах правового режиму воєнного стану, та засвоєння практичних навичок роботи з сучасними інтерактивними системами аналізу бюджетів територіальних громад дасть змогу депутатам місцевих рад більш ефективно виконувати свої обов’язки, як народних обранців, а територіальним громадам дозволить діяти в законний спосіб у сучасному нормативно-правовому полі.