ЕКСПЕРТИ ПРАЦЮЮТЬ НА БЛАГО ГРОМАД

З початком повномасштабної російсько-української війни України для всієї системи публічного управління в Україні настали важкі часи. Треба було перебудовувати всю систему публічних відносин, більшість управлінських процесів, у тому числі й фінансово-бюджетній сфері. При цьому система публічного управління (і органи державної виконавчої влади, і органи місцевого самоврядування, і громадський сектор) не була готова до роботи в умовах таких викликів, що торкнулися держави та всього суспільства.

Саме тому Інститут Політичної Освіти (м. Київ) за підтримки Фонду Конрада Аденауера (Німеччина) започаткував низку семінарів для посадових осіб місцевого самоврядування (старост) з метою актуалізації їх знань щодо новацій в бюджетному законодавстві. Як експертів з питань формування та реалізації фінансово-бюджетної політики на місцевому рівні запросили завідувача кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету, д.держ.упр., професора, заслуженого працівника освіти України Івана Лопушинського та професора кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету, д.держ.упр., професора, заслуженого працівника освіти України Миколу Дурмана.

Експертами було проведено 14 вебінарів (7 груп по 2 тематичні блоки) для більш ніж 150 старост зі всієї України. Темами вебінарів було визначено:

- Правовий порядок в Україні та бюджетне законодавство;

- Основні засади бюджетного процесу на місцевому рівні та типове рішення про місцевий бюджет;

- Доходи і видатки місцевих бюджетів, інтерактивні інструменти аналізу та оцінки стану виконання місцевих бюджетів;

- Новації бюджетного законодавства, пов’язані з уведенням в дію правового режиму воєнного стану;

- Стан виконання Державного бюджету України та місцевих бюджетів у 2022 році та перспективи на 2023 рік;

Отримання знань щодо основних новацій бюджетного законодавства, що діють в умовах правового режиму воєнного стану, та засвоєння практичних навичок роботи з сучасними інтерактивними системами аналізу бюджетів територіальних громад дасть змогу старостам більш ефективно виконувати посадові обов’язки на території своїх старостинських округів, а територіальним громадам дозволить діяти в законний спосіб у сучасному нормативно-правовому полі.