Головна

Структура / Кафедри університету / Фінансів, обліку та оподаткування / Наукова робота студентів / - «Актуальні проблеми обліку, аудиту, оподаткування та аналізу в умовах міжнародної інтеграції» (спеціальність 071) / Засідання / ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ ПРОБЛЕМНОЇ ГРУПИ «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ОБЛІКУ, АУДИТУ, ОПОДАТКУВАННЯ ТА АНАЛІЗУ В УМОВАХ МІЖНАРОДНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ» СПЕЦІАЛЬНОСТІ 071 «ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ»

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ ПРОБЛЕМНОЇ ГРУПИ «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ОБЛІКУ, АУДИТУ, ОПОДАТКУВАННЯ ТА АНАЛІЗУ В УМОВАХ МІЖНАРОДНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ» СПЕЦІАЛЬНОСТІ 071 «ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ»

11 квітня 2024 року відбулося чергове засідання студентської наукової проблемної групи «Актуальні проблеми обліку, аудиту, оподаткування та аналізу в умовах міжнародної інтеграції». Модератором засідання була старший викладач Наталія СТЕФАНОВИЧ.

Для зв’язку зі студентами використовували платформу ZOOM.

На початку засідання привітали членів гуртка - здобувачів спеціальності 071 «Облік і оподаткування» ОП «Облік і оподаткування» Ірину РИЖЕНКО (гр. 3ОАп), Анастасію КУЗЬМЕНКО (гр.4 ОАп) та Марину БОРОДІНУ (гр. 5ОА) за активну участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з оподаткування, яка проходила з 29 лютого 2024 року до 10 квітня 2024 року на базі Державного податкового університету (м. Ірпінь).

У фінальному етапі Олімпіади, який пройшов 10 квітня 2024 року, прийняло участь 20 здобувачів із 16 ЗВО, з них 2 здобувачі спеціальності 071 «Облік і оподаткування», Ірина РИЖЕНКО (гр.3ОАп) і Анастасія КУЗЬМЕНКО (гр.4 ОАп), презентували свої кейси та продемонстрували високий рівень обізнаності в податковій галузі і посіли відповідно 12 і 16 місця і отримали сертифікати.

Акцент завдань Олімпіади був зроблений на оцінку та наслідки операцій діяльності Компанії з точки зору податку на прибуток: зокрема податку на доходи нерезидентів із джерелом походження в Україні, ділової мети, трансфертного ціноутворення, тонкої капіталізації тощо.

Тому, на засіданні проблемної групи фіналістка Всеукраїнської олімпіади, здобувачка 3 курсу навчання першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Ірина РИЖЕНКО, поділилася власним досвідом у розв’язанні завдань Олімпіади і виступила з доповіддю на актуальну тему: «Трансфертне ціноутворення як інструмент протидії виведення прибутків за кордон» (наук. керівник – к.е.н., доц. Олена ЄРЕМЯН).

Ірина докладно розкрила дану тему. Надала визначення трансфертного ціноутворення, зазначила його розвиток у світі, головні завдання контролю за ТЦУ та міжнародні правила ТЦУ, навела приклад принципу «витягнутої руки», видів операцій, які можуть бути визнані контрольованими, критерії контрольованих операцій, доцільність методів ТЦУ, а також джерела інформації, які містять відомості, що дають можливість зіставити комерційні та фінансові умови контрольованих операцій та розповіла про звітність для цілей податкового контролю за ТЦУ.

По завершенню доповіді всі учасники засідання студентської наукової проблемної групи долучилися до жвавої дискусії і обговорення проблемних питань.

Підсумовуючи результати засідання, викладачі спеціальності 071 «Облік і оподаткування» відмітили, що науково-дослідна робота студентів є важливим засобом підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців, які спроможні творчо застосувати в практичній діяльності здобуті знання, а активна участь в ній здобувачів спеціальності 071 «Облік і оподаткування» сприяє розвитку їх аналітичних здібностей та набуттю професійних компетентностей.