Головна

Структура / Кафедри університету / Фінансів, обліку та оподаткування / Наукова робота студентів / - «Фінансовий простір» (спеціальність 072) / Засідання / ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ ПРОБЛЕМНОЇ ГРУПИ «ФІНАНСОВИЙ ПРОСТІР»СПЕЦІАЛЬНОСТІ 072 «ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА, СТРАХУВАННЯ ТА ФОНДОВИЙ РИНОК»

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ ПРОБЛЕМНОЇ ГРУПИ «ФІНАНСОВИЙ ПРОСТІР»СПЕЦІАЛЬНОСТІ 072 «ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА, СТРАХУВАННЯ ТА ФОНДОВИЙ РИНОК»

28 травня 2024 року відбулося засідання студентської наукової проблемної групи «Фінансовий простір» спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» під керівництвом д.е.н., професора, заслуженого працівника освіти України, завідувача кафедри фінансів, обліку та оподаткування Лариси СІДЕЛЬНИКОВОЇ.

Сучасні трансформаційні процеси, які відбуваються у сфері фінансово-кредитних відносин, впливають на стан функціонування фінансової системи та покликані створити передумови для забезпечення збалансованого сталого розвитку економічної системи на засадах узгодження наявних фінансових потреб і можливостей, визначення міжнародних і національних пріоритетів з урахуванням стратегічних євроінтеграційних векторів суспільного розвитку.

Саме тому темою засідання студентської наукової проблемної групи «Фінансовий простір» спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» стало проведення круглого столу на тему «Пріоритети розвитку фінансової системи України в умовах євроінтеграційних процесів».

Фінансова система держави є відображенням надзвичайно складної гами фінансових відносин у суспільстві. З’ясування об’єктивних та суб’єктивних сторін цих відносин є необхідною умовою при дослідженні її сутності. Об’єктивним атрибутом фінансової системи є фінансові ресурси, які з позицій нашого дослідження слід розглядати як фінансову основу для зростання ВВП країни. Разом з тим, для забезпечення прискорення соціально-економічного розвитку, не менш важливо визначити, яким чином і хто повинен забезпечити максимальну мобілізацію цих ресурсів, їх оптимальний розподіл (перерозподіл) та ефективне використання. А це вже відображає суб’єктивну сторону фінансових відносин.

Учасниками було розглянуто положення Стратегії економічного розвитку України 2030, а також Стратегії розвитку фінансового сектору України. Особливу увагу було закцентовано на необхідності реалізації реформ у фінансовому секторі, що сприятиме зміцненню потенціалу України на шляху до створення передумов для повоєнного відновлення, стійкого розвитку національної економіки та набуття режиму внутрішнього ринку з ЄС у сфері фінансових послуг.

У ході проведення жвавої дискусії учасники круглого столу визначили, що першочерговим завданням розвитку фінансової системи в Україні в умовах євроінтеграційних процесів є нарощування фінансового потенціалу банківської системи, створення групи потужних банків, зменшення податкового тиску, упорядкування фінансових потоків, початок структурно-інституційних перетворень банківської системи, ефективна реорганізація підприємств.

Проведення подібних заходів є важливим аспектом підготовки майбутніх професіоналів у сфері фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку, оскільки сприяє не тільки посиленню теоретичної підготовки здобувачів, але і розвиває навички аналітичного мислення, здатність критично оцінювати існуючі тенденції та перспективи у сфері професійної діяльності.