Захист кваліфікаційних робіт магістрів кафедри ХТЕБХП

На кафедрі Хімічних технологій, експертизи та безпеки харчової продукції 19 грудня 2022 р. успішно відбулася робота Екзаменаційної комісії №1 із захисту кваліфікаційних робіт магістрів зі спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія освітньо-професійної програми «Хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів» та Екзаменаційної комісії №3 – зі спеціальності 181 Харчові технології освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції».

Голова комісії Венгер Олена Олексіївна к.т.н., доцент, в.о. завідувача кафедри загальноосвітніх гуманітарних та природничих дисциплін, ХНТУ. Члени ЕК: Салєба Л.В. к.т.н., доцент, в.о. зав. каф. ХТЕБХП; Куник О.М. к.т.н., доцент кафедри ХТЕБХП; Рацук М.Є. к.т.н., доцент кафедри ХТЕБХП; Кузнєцов С.І. к.т.н., доцент кафедри загальноосвітніх гуманітарних та природничих дисциплін (секція хімії, екології та безпеки життєдіяльності). Секретар ЕК – Юрова Т.А., старший викладач кафедри ХТЕБХП.

У зв’язку з військовим станом в Україні з 24.02.2022 року публічний захист кваліфікаційних робіт магістрів відбувся комісії он-лайн в системі дистанційного навчання Moodle з використанням конференції Recosha meet. Ця система забезпечує належний контроль проведення захисту, оскільки використовує авторизований доступ до комунікаційних інструментів, використання камери, мікрофону, презентації екрану, фіксацію часу початку і завершення доповіді та головне запис сесії. Магістри презентували та успішно захистили результати власних наукових досліджень незважаючи на військовий стан та аварійні відключення світла!

У кваліфікаційних роботах магістрів освітньо-професійної програми «Хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів» було досліджено вплив природних загусників на органолептичні показники косметичних емульсій, досліджено застосування мінералів в косметичних засобах, розроблено ресурсозберігаючу технологію виробництва харчової добавки Е 122 (барвник Азорубін), розроблено інноваційну технологію виробництва ваніліну з рослинної сировини, проведено удосконалення складу туалетного рідкого мила, досліджено вплив пектину на структурні властивості джему.

У кваліфікаційних роботах магістрів освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» було проведено формування та оцінювання якості і безпечності функціональних хлібобулочних виробів з мікронутрієнтами; досліджено безпечність та функціональність використання цукрозамінників при виробництві шоколаду; досліджено особливості технологічної експертизи хлібу пшеничного з додаванням насіння льону; розроблено технологічні заходи з безпечності функціонування технології виготовлення макаронних виробів функціонального призначення; досліджено особливості технологічної експертизи біологічно активних добавок, формою випуску яких є тверді капсули; досліджено формування та оцінювання якості і безпечності молочного напою з використанням рослинної сировини. Кваліфікаційні роботи магістрів містять результати сучасних досліджень з харчових технологій, пов’язані з розробленням та впровадженням систем управління якістю та безпечністю на підприємствах харчової промисловості, а саме з технологічної експертизи харчових продуктів оздоровчого та профілактичного призначення.

Результати кваліфікаційних робіт були представлені на ІІІ-ій міжнародній науково-практичній конференції «Хімія, біо- та нанотехнології, екологія і економіка в харчовій і косметичній промисловості» (м. Харків, НТУ ХПІ, 18-19 листопада 2022 р.), Міжнародній науково-практичній конференції молодих вчених «Оздоровчі харчові продукти та дієтичні добавки: технології, якість та безпека» (м. Київ, НУХТ, 16 листопада 2022 р.), ІХ Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих учених і студентів «Науково-практичні розробки молодих учених в хімічній, харчовій та парфумерно-косметичній галузях промисловості» (м. Хмельницький, ХНТУ, 2 грудня 2022 р.), ІІІ міжнародній студентській конференції «Діджиталізація науки як виклик сьогодення» (м. Яремче, 18 листопада 2022 р.) науковій конференції та опубліковані у збірниках тез доповідей.

Враховуючи результати захисту випускних кваліфікаційних робіт магістрів ЕК відзначає актуальність тематики та якість захисту (50% оцінено відмінно, 50% – добре). Всі кваліфікаційні роботи магістрів пройшли перевірку на унікальність тексту з гідним результатом – 72–96 %. Вісім робіт магістрів рекомендовано ЕК до впровадження в освітній процес, трьох здобувачів освіти рекомендовано до аспірантури.

Магістри Мосєйчук Анастасія Русланівна, Матюнка Едуард Володимирович та Сардарій Альона Сергіївна за високі успіхи у здобутті другого освітнього рівня отримують диплом з відзнакою.

Загалом магістри продемонстрували високий рівень знань з теоретичних та практичних питань за темою наукового, здатність вирішувати задачі пов’язані зі здійсненням технологічних процесів, застосовувати інформаційні і комунікаційні технології для пошуку та аналізу науково-технічної інформації, організації наукових досліджень, оброблення одержаних результатів та їх презентування; здатність інтерпретувати результати експериментів, брати участь у дискусіях стосовно наукового значення та інноваційних наслідків одержаних результатів.

Щиро вітаємо наших випускників з присвоєнням кваліфікації магістра! Бажаємо впевнено долати життєві труднощі, приєднатися до фахівців хімічної, харчової галузей промисловості або науковців для подальшого набуття професійних умінь! Сподіваємося на подальшу співпрацю з фахових питань!