Структура / Кафедри університету / Кафедра державного управління і місцевого самоврядування / Магістратура / НОВИНИ / МІЖНАРОДНИЙ ПРОЄКТ DAAD-2023 «КОНФЛІКТИ В КОНТЕКСТІ ДОПОМОГИ БІЖЕНЦЯМ» |
МІЖНАРОДНИЙ ПРОЄКТ DAAD-2023 «КОНФЛІКТИ В КОНТЕКСТІ ДОПОМОГИ БІЖЕНЦЯМ»
Дата 06.07.2023 04:43
Як уже нами повідомлялося, від січня до вересня 2023 року триває Міжнародний проєкт DAAD-2023 «Конфлікти в контексті допомоги біженцям».
Проєкт було започатковано Гамбурзьким університетом (Федеративна Республіка Німеччини) для науково-педагогічних, педагогічних працівників та тренерів/психологів із Киргизії (Бішкек), Німеччини (Гамбург), Молдови (Кишинеу, Тирасполь) та України (міста Бахмут, Вінниця, Запоріжжя, Ізмаїл, Ірпінь, Київ, Миколаїв, Одеса та Херсон).
Українську групу в Проєкті очолює доктор наук з державного управління, професор Світлана Хаджирадєва.
Херсонську групу представляють завідувач кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету доктор наук з державного управління, професор, заслужений працівник освіти України Іван Лопушинський та Наталя Ковальська – доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування, кандидат педагогічних наук, доцент, практичний психолог університету, членкиня Асоціації психологів вищої школи України та Національної психологічної асоціації України.
Упродовж червня - липня 2023 року пройшла найактивніша фаза проєкту – тренінги для державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування. Організаційну роботу взяв на себе професор Іван Лопушинський, тренінги підготувала та провела доцент Наталя Ковальська. Усього пройшло п’ять тренінгів – для державних службовців Херсонської міської й районної військових адміністрацій та посадових осіб місцевого самоврядування виконавчих комітетів Дніпровської, Корабельної та Суворовської районних у місті Херсоні рад.
У ході проведення тренінгів слухачі, зокрема, виконували практичні вправи з метою підготовки до повсякденної роботи щодо запобігання конфліктів у процесі роботи з внутрішньо переміщеними особами та громадянами, які повертаються на постійне місце проживання після деокупації правобережжя Херсонщини.
За результатами роботи в проєкті українською стороною підготовлено практичні матеріали, які ввійдуть до посібника для публічних службовців, тренерів та волонтерів щодо методів запобігання конфліктів у процесі роботи з біженцями.
Наприкінці вересня 2023 року відбудеться проведення підсумкової конференції (круглого столу) з теми Проєкту.