Історія

Кафедра фізичного виховання заснована у 1966 році, до цього часу фізичне виховання існувало, як дисципліна. Першим завідувачем кафедри був Клименко Віктор Федорович, який пізніше переїхав до м. Києва. З 1975 р. по 2007 р. кафедру очолював кандидат педагогічних наук, професор, заслужений тренер України Земляков Володимир Єрмолайович. З 2007 року кафедру очолює Шупік Ігор Євгенович.
Кафедра фізичного виховання університету має у своєму розпорядженні певну спортивну базу як для проведення занять, так і для підвищення спортивної майстерності студентів.
Є стадіон з футбольним полем і біговими доріжками на 400 м, вісім ігрових майданчиків для занять міні-футболом, баскетболом, ручним м’ячем, волейболом; у кожному гуртожитку є спортивна зала, обладнана тренажерами. На лівобережжі Дніпра є водна станція з трьома елінгами, спортивними майданчиками і готелем. На стадіоні і біля гуртожитків обладнано два гімнастичні містечка, а також майданчик для міні-футболу, волейболу та баскетболу зі штучним покриттям.
Колектив кафедри працює за двома науковими темами: «Шляхи і способи підвищення підготовленості студентів на учбових заняттях і методом самопідготовки» і «Особливості підвищення ефективності спортивного тренування студентів». За результатами досліджень здійснено 150 публікацій. Кафедрою видано 5 методичних посібників, одна монографія, близько 70 методичних розробок.
На кафедрі працює 3 майстри спорту СРСР: І. Шупік, В. Гусєв, - гребля на байдарках і каное; Кобилянський В.С. – сучасне п’ятиборство. Наші спортивні досягнення мають високий рейтинг і визнання. В університеті підготовлено трьох заслужених майстрів спорту – Василя Юрченка, Сергія Пострєхіна (веслування на байдарках і каное), Мерешко Єлізавета (плавання інвааспорт); 12 майстрів спорту міжнародного класу. Це Володимир Безнощенко (кульова стрільба), Володимир Земляков, Михайло Єдінович, Сергій Глущенко, Олександр Волков (веслування на байдарках і каное); Юрій Солодовніченко (шахи); Геннадій Сандіровський (боротьба вільна); Артем Кашкурцев і Анатолій Д’яков (кікбоксінг); Семен Гаран (карате); Мерешко Єлізавета (плавання інвааспорт); 37 майстрів спорту СРСР (веслування на байдарках і каное, велоспорт, кульова стрільба, сучасне п’ятиборство): 3 спортсмени стали заслуженими тренерами України (С. Глущенко, А. Волков, В. Земляков).
Колектив кафедри постійно працює за багатьма напрямками розвитку фізичної культури та спорту. До послуг студентів, викладачів та аспірантів – спортивні секції з баскетболу, легкої атлетики, футболу, волейболу, шахів, настільного тенісу, аеробіки тощо. Секції ведуть заслужені тренери – відомі спортсмени, майстри спорту.
Найбільшого успіху за всю історію нашого університету добилися: Мерешко Єлізавета (плавання інвааспорт) рекордсменка Миру ,Європи та Параолімпійських ігор, чотирьохразова чемпіонка Праролімпійсмьких ігор, багаторазова чемпіонка Європи 2014-2016 року, багаторазова переможниця чемпіонатів України з плавання (інваспорт) 2011-2016 років; студент факультету машинобудування Сергій Пострєхін — неодноразово ставав чемпіоном СРСР, чемпіоном світу, а у 1980 році на XXІІ Олімпійських іграх у Москві став олімпійським чемпіоном з веслування на каное на дистанції 500 м.
Великих успіхів у спортивній кар’єрі досягнув Земляков В.Є. - десятикратний чемпіон СРСР, неодноразовий призер світу та Європи, переможець багатьох Всесоюзних та міжнародних змагань з греблі на байдарках.
В останній час призерами чемпіонів світу з кікбоксінгу стали студенти Артем Кашкурцев (2000 р.) – економічний факультет і Анатолій Д’яков (2001 р.) – технологічний факультет, а з карате – Семен Гаран (2001 р.) – студент факультету кібернетики. Він же неодноразовий чемпіон Європи.
Професійна майстерність фахівців університету, спортивні досягнення, авторські програми мають високий рейтинг і визнання на світовому рейтингу. Як свідчить досвід, фізична культура і спорт є невід’ємними складовими формування загальної і професійної культури особи, сприяють забезпеченню здорового способу життя.