Сучасні хімічні технології: екологічність, інновації, ефективність

Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні хімічні технології: екологічність, інновації, ефективність». Тематика доповідей присвячена питанням розробки і впровадження інноваційних хімічних технологій, енергетики, переробки сировини для легкої, харчової промисловості; вирішення екологічних проблем урбанізованих і промислових зон.
Регіональна науково-практична конференція «Сучасні хімічні технології: екологічність, інновації, ефективність».
 
 
 
   
 
 
 

   
 

Круглий стіл до Міжнародного дня біорізноманіття

Щороку, 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю Організацій Об’єднаних Націй у 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття.

22 травня 2018 року в Херсонському національному технічному університеті відбувся Круглий стіл до Міжнародного дня біорізноманіття відповідно до листа Херсонської обласної державної адміністрації та департаменту освіти, науки та молоді від 18.05.2018 р.

№ 2-14-1690/0/18/32308 з нагоди відзначення 25-річчя набрання чинності Конвенцією про біорізноманіття.

Роботу Круглого столу урочисто відкрила проректор з наукової роботи ХНТУ Савіна Галина Григорівна

Міжнародний день біорізноманіття – це ще одна нагода звернути увагу громадськості на проблему безповоротної втрати на Землі багатьох представників флори та фауни, впровадження заходів, спрямованих на досягнення трьох основних цілей Конвенції про біорізноманіття – збереження біорізноманіття та екосистем, стале використання компонентів біорізноманіття та отримання вигод від використання генетичних ресурсів, зокрема, включення питань збереження біорізноманіття у галузеві національні та місцеві стратегічні документи розвитку та просторового планування і мобілізації всіх можливих ресурсів для досягнення цілей Стратегічного плану з біорізноманіття на 2011-2020 рр. та його завдань Айті (прийнятих під час Десятої наради Конференції Сторін Конвенції про біорізноманіття, м. Нагоя, Японія, 18-29 жовтня 2010 року).

Організатори Круглого столу – кафедра хімії, екології та безпеки життєдіяльності.

Завідувач кафедри хімії, екології та безпеки життєдіяльності Міщенко Ганна Володимирівна виступила з доповіддю «Оцінка державної політики щодо запобігання, зниження або усунення загроз з метою зменшення втрат і деградації біорізноманіття».

Співробітники бібліотеки ХНТУ підготовили до Міжнародного дня біорізноманіття тематичну виставку.

Викладачі кафедри при виконанні науково-дослідних робіт також плідно працюють з учнями шкіл та ліцеїв.

Результати робіт опробовуються на Міжнародних, Всеукраїнських, регіональних науково-практичних конференціях, форумах та семінарах. Крім того викладачі кафедри здійснюють керівництво науково-дослідних робіт учнів – членів Малої академії наук України. У 2018 році учениця 10 класу Херсонського ліцею Херсонської обласної ради Венгер Катерина Олександрівна стала переможницею ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів – членів Малої академії наук України секція «охорона довкілля та раціональне природокористування».

На кафедрі хімії, екології та безпеки життєдіяльності Херсонського національного технічного університету працює секція “Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження” Малої академії наук України Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді під керівництвом кандидата технічних наук, доцента Карманова Віктора Васильовича. З 2000 року підготовлено більш 77 членів Малої академії наук України, які успішно захищали науково-дослідницькі роботи на етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Вихованці підготовлені до сучасного прийняття науково технічного прогресу, приймають активну участь у студентському житті та у творчій діяльності.

На фото другий з ліва один з вихованців – Воробйов Віктор – дійсний член Малої академії наук з 2013 року. Три роки працював над проблемою альтернативної енергії. Перша робота: “Біомаса як відновлювальне джерело енергії”. Ця робота посіла друге місце у другому етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у секції “Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження”. Віктор брав участь у конкурсі юних винахідників та раціоналізаторів у 2015 році від Херсонського центру Малої академії наук з роботою «Технологія та прес для виготовлення брикетів та пеллет з рослинної сировини» та посів перше місце.

В 2016 році закінчив Цюрупинську гімназію, отримав свідоцтво з відзнакою та срібну медаль. Склав на відмінно ЗНО з української мови, математики та фізики.

Займаючись в Малій академії наук і вивчаючи нетрадиційні джерела енергії, вирішив пов’язати науковий напрям зі своєю майбутню професію. Вступив до Херсонського національного технічного університету на кафедру «Енергетики, електротехніки і фізики» зі спеціальності – «Електро-енергетика, електротехніка та електромеханіка», спеціалізації: Нетрадиційні та відновлювальні джерела енергії. Це дасть йому можливість здобути бажану освіту, втілити в життя свої мрії та винаходи, отримати професію, яка дуже потрібна для розвитку нашого регіону та всієї країни.

У 2018 році учень 10 класу Херсонського ліцею Херсонської обласної ради Круковський Руслан під керівництвом доцента Карманова В.В. отримав Подяку за участь у конкурсі «Всеукраїнський Юнацький Водний Приз».

Конференція 7-8 жовтня 2021 року

Всеукраїнська науково-практична конференція

«Сучасні хімічні технології: екологічність, інновації, ефективність»