Структура / Відділи / Бібліотека ХНТУ / Для науковців |
Для науковців
Вебінари українською. Січень 2022
Бібліотека повідомляє про чергові безкоштовні вебінари щодо ресурсів компанії Clarivate, які допоможуть успішній науковій діяльності.
Вебінари українською. Січень 2022
Clarivate, створює потужні ресурси та інструменти, що допомагають науковцям проводити, аналізувати, презентувати наукові дослідження на світовому рівні. Платформа наукової літератури Web of Science, на якій серед 16 баз є головна і перша в світі наукометрична база - Web of Science Core Collection (WoS CC) в якій представлено реферативну інформацію з понад 21800 журналів за усіма галузями знань. В WoS CC відбираються видання, монографії, матеріали конференцій за прозорими критеріями. Проіндексовано реферативні дані кожної публікації: назва, всі автори, всі установи, вихідні дані публікації, резюме, ключові слова, грантова підтримка, пристатейний перелік літератури, що дозволяє визначити цитованість та впливовість окремого документу або групи, певного автору чи наукового колективу, установи або країни. Для більш тонкої аналітики використовуються аналітичні надбудови Journal Citation Reports та InCites де розраховуються не лише абсолютні але і нормалізовані показники. Референс-менеджер EndNote дозволяє суттєво прискорити оформлення та уникнути технічних помилок при оформленні переліку літератури, Авторський профіль Publons з авторським ідентифікатором ResearcherID дозволяє представити здобутки науковцю навіть якщо відбувалися зміни прізвища чи транслітерації.
Для ефективного використання усіх інструментів Clarivate проводить щомісяця безкоштовні вебінари українською у Webex. Необхідна попередня реєстрація. Перейдіть за відповідним посиланням натисніть на слово REGISTER та заповніть анкету. Учасник що прослухав більше 90 % часу вебінару отримує на електронну пошту посилання для завантаження сертифікату протягом трьох робочих днів по закінченню заходу.
20 січня 2022, 16:15–17:15 (повтор від 13 січня)
Тема: Аналіз грантової підтримки та ефективності співпраці в Web of Science та InCites.
Тези: Наукові дослідження часто вимагають значних коштів. Грантова підтримка та співпраця з знаними лабораторіями світу буде на часі та дозволить і виконувати дослідження на більш високому рівні і швидше отримувати результати. На вебінарі з’ясуємо як знайти і проаналізувати здобутки інших установ, визначити лідерів та знайти їхні контакти. Проаналізувати співпраці своєї організації, з якими установами і чому вони більш ефективні. Визначити фонди, що фінансували аналогічні дослідження, які теми підтримувалися певною грантовою агенцією, у кого зі співвітчизників були такі гранти та, як завжди, відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
Реєстрація:: https://bit.ly/3I0F4Cm (необхідно заповнити реєстраційну анкету що відкривається при натисканні слова Register)
26 січня 2022, 16:15–17:15
Тема: Можливості референс-менеджера EndNote для роботи з бібліографією.
Тези: Щоб не витрачати багато часу на оформлення переліків літератури за форматом обраного видання, уникнути помилок з бібліографією при написанні курсових, кваліфікаційних робіт чи дисертацій запрошуємо на вебінар де дізнаємося про референс-менеджер EndNote і як з ним працювати:
– Створення аккаунту, наповнення бібліотеки через імпорт записів з Web of Science, сайтів журналів, онлайн бібліотек, Google Scholar, додавання записів вручну.
– Створення та впорядкування каталогу, спільний доступ до даних, використання у науковій роботі (створення звітів) та освітньому процесі.
– (Пере)оформлення статті за форматом обраного видання за допомогою Cite While You Write™. Робота з рукописом додавання/видалення посилань, правки, версія для подання до видання. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
Реєстрація:: https://bit.ly/3FzXRCS (необхідно заповнити реєстраційну анкету що відкривається при натисканні слова Register)
27 січня 2022, 16:15–17:15
Тема: Оновлена платформа Web of Science: швидше, зручніше, ефективніше.
Тези: Якщо ви розпочинаєте знайомство з Web of Science або бажаєте дізнатися про всі зміни що відбулися у новому інтерфейсі - запрошуємо на онлайн демонстрацію де відпрацюємо алгоритм ефективної роботи у новому інтерфейсі Web of Science. Визначимо що і як індексується на платформі і які можливості відкриває база науковцям. Розглянемо можливості кабінету користувача, алгоритм пошуку робіт за вказаною темою, які можуть бути помилки і як їх уникнути, оцінимо результати, розподіл документів за роками, цитування, h-індекс, хто цитує, чим корисний аналіз цитування, що таке пов’язані записи, які установи є літерами в даній галузі, як зв’язатися з науковцями даних установ, в яких видання варто публікувати результати, чи є безкоштовні публікації. Варіації пошуку у Web of Science. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
Реєстрація:: https://bit.ly/3fq2nJB (необхідно заповнити реєстраційну анкету що відкривається при натисканні слова Register)
Вебінари проводить Тихонкова Ірина, к.б.н.,
Консультант з регіональних рішень Clarivate
Записи вибраних вебінарів на ютьюб каналі
https://www.youtube.com/channel/UCSMJ679M7c78lYA5eu41jYg
Сертифікати за вебінари січня-грудня 2021 та за 13 січня 2022 розіслано, якщо умови отримання сертифікату виконані, а сертифікату немає ні в поштовій скринці ні в СПАМі, напишіть на Iryna.Tykhonkova@clarivate.com вказавши дату, час, назву вебінару та електронну пошту яку вказували при підключенні.
Безкоштовні вебінари щодо Web of Science
Бібліотека повідомляє про чергові безкоштовні вебінари щодо ресурсів компанії Clarivate, які допоможуть успішній науковій діяльності.
12, 13, 15, 16 жовтня 2020 року заплановано 11 вебінарів українською, в тому числі трансляції о 7:15 ранку. Буде висвітлено основи наукометрії і її коректного застосування, можливості референс-менеджера EndNote для швидкого і точного оформлення публікацій, створення, наповнення та використання основних авторських профілів та як і чим можуть допомогти Web of Science та InCites при подачі грантової заявки. Щодня пропонується нова тема, у двох або трьох повторах. Обирайте зручний час.
Реєстрацію відкрито, після переходу за обраним посиланням необхідно заповнити форму, що знаходиться під словом Register. Вебінар проходитиме на платформі WEBEX. Технічні обмеження стандартні: операційна система має бути вище ХР та встановлено останню версію браузера. Протягом тижня по закінченню серії, тим, хто прослухав не менше 90 % часу обраного вебінару, на вказану при реєстрацію електронну пошту буде надіслано сертифікат учасника.
ПРОГРАМА ВЕБІНАРІВ:
12 жовтня
Тема: Вступ до наукометрії
Тези: Історичний екскурс. Предмет, мета, задачі наукометрії. Дані, що використовуються для аналізу, їхні джерела, вимоги до якості. Основні показники переваги та недоліки: імпакт-фактор і його варіації, h-індекс, CNCI. Вплив відкритого доступу на розвиток науки. Коректне і некоректне застосування, причини і наслідки. Застосування наукометрії для побудови стратегії розвитку наукової діяльності вченого, установи, країни. Об’єктивна оцінка публікаційної діяльності установи. Профілі установи та автора: функції та можливості. Відповіді на запитання.
Реєстрація: 7:15-8:15 https://bit.ly/3j2P3ew
16:15-17:15 https://bit.ly/3i82Peq
13 жовтня
Тема: Референс-менеджер EndNote: швидке оформлення публікацій без помилок
Тези: Можливості і функції EndNote. Початок роботи. Створення, наповнення та впорядкування власної колекції статей. Імпорт публікацій з Web of Science, он-лайн бібліотек, пошукових систем, сайту видання, створення запису власноруч. Структура статті. Формати пристатейної літератури. Оформлення рукописів за форматом журналу. Експорт даних з EndNote. Створення звітів. Відповіді на запитання.
Реєстрація: 7:15-8:15 https://bit.ly/340LI9f
11:15-12:15 https://bit.ly/3j1Iclr
16:15-17:15 https://bit.ly/2FTpWMX
15 жовтня
Тема: Можливості ресурсів Clarivate для успішної грантової заявки
Тези: Інформація про грантову підтримку у Web of Science Core Collection. Пошук і аналіз літератури, видань, майбутніх партнерів, джерел фінансування, оцінка власних шансів за допомогою бази. Детальний аналіз ефективності співпраці за допомогою аналітичної системи InCites. Також буде розглянуто процедури та особливості оцінювання грантових заявок і на що варто звернути увагу при написанні проекту.
Реєстрація: 7:15-8:15 https://bit.ly/3411D7D
11:15-12:15 https://bit.ly/3kQnZiT
16:15-17:15 https://bit.ly/332566G
16 жовтня
Тема: Профілі автора: створення, корегування, можливості
Тези: Презентація здобутків науковця. Чому і які складнощі можуть виникнути при пошуку робіт певного автора? Оцінка наукового доробку автора у Web of Science Core Collection. Які показники окрім індексу Гірша доступні. Як можна вплинути на цитованість роботи? Розповсюдження публікацій, чи може автор розмістити роботи у відкритому доступні. Авторські профілі Publons|ResearcherID, ORCID, ResearchGate, Google Scholar: Створення, наповнення, підтримка, коректне застосування. Відповіді на ваші запитання.
Реєстрація: 7:15-8:15 https://bit.ly/3jkbBHT
12:15-13:15 https://bit.ly/2Hwr4X3
16:15-17:15 https://bit.ly/2Gaa08E
Вебінари Web of Science
Для тих, хто не зміг ознайомитись з вебінарами Web of Science 18, 19 та 20 лютого 2019р. :
Web of Science та SCOPUS
В межах державної програми за сприянням Міністерства освіти і науки України та Державної-науково-технічної бібліотеки, а також з ініціативи бібліотеки ХНТУ з 1 листопада 2018 р. по 31 травня 2019 р. Херсонський національний технічний університет отримав доступ до міжнародної базиданих Web of Science. Доступ до бази даних SCOPUS продовжено. Міжнародні електронні бази даних є сучасним і корисним інструментом у роботі з науковою інформацією як для окремих дослідників, так і для установ. Ресурси БД містять найбільш актуальну інформацію, що дозволяє ознайомитися зі світовими досягненнями у науковій сфері, визначити перспективність того чи іншого напрямку наукових досліджень і тим самим покращити їх якість, знайти партнерів для спільної розробки наукових проектів, а також забезпечити моніторинг міжнародних дослідницьких проектів в університеті. Доступ до баз даних надаєтьсяз усіх комп'ютерів, підключених до Інтернет через локальну комп’ютерну мережу Херсонського національного технічного університету. З питань проведення консультацій щодо ресурсів просимо звертатися до бібліотеки ХНТУ.
SCOPUS – найбільша в світі універсальна реферативна та бібліографічна наукометрична база даних, яка була створена в 2004 р. видавничою корпорацією Elsevier. В багатьох країнах SCOPUS є одним з головних джерел отримання науко метричних даних для проведення оціночних досліджень на державному та/або корпоративному рівні. Наукометричний аппарат бази даних забезпечує облік публікацій науковців і установ, у яких вони працюють, та статистику їх цитованості. Дані SCOPUS по науковому цитуванню входять в число критеріїв, що враховуються в системі оцінки ефективності діяльності вищих навчальних закладів, наукових організацій і окремих науковців. Крім того, SCOPUS надає гіперпосилання на повні тексти матеріалів. Ресурс індексує понад 22 тис. Рецензованих наукових журналів різних галузей знань – природничих наук, математики, інженерії, технології, охорони здоров’я та медицини, соціальних і гуманітарних наук, а також близько 150 тис. книг та ін. Серед переваг цієї бази даних варто відзначити зручний і простий інтерфейс, можливість побачити результати за всіма можливими джерелами пошуку, зокрема деталізовану картину за назвами журналів, авторами і співавторами, організаціями, роками видання, типами публікацій тощо.
Доступ до SCOPUS можна отримати зі всіх IP-адрес університету за посиланням: https://www.scopus.com/search/form.uri?display=basic.
Web of Science (WOS) компанії Clarivate Analytics – реферативно-бібліографічна і наукометрична (бібліометрична) інформаційна платформа, яка охоплює понад 50 мільйонів записів в 12 500 журналах по всьому світу і 120 000 матеріалів конференцій в галузі природничих, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва. Цей ресурс не містить повних текстів статей, однак включає в себе посилання на повні тексти в першоджерелах і списки всіх бібліографічних посилань, що зустрічаються в кожній публікації, що дозволяє в короткий термін отримати найповнішу бібліографію по будь-якій темі. На платформі Web of Science розміщені кілька баз даних: наприклад, Web of Science Core Collection, а також аналітичні інструменти, що допомагають оцінювати інформацію з точки зору різних критеріїв (Incites, Journal Citation Reports, Essential Citation Reports). База даних Web of Science Core Collection – це ретельно відібрана колекція найвпливовіших журналів в світі за всіма дисциплінами. Набір даних Web of Science Core Collection платформи Web of Science пов'язаний з регіональними індексами цитування, патентними даними, спеціалізованими предметними індексами і індексом наборів дослідних даних.
Доступ до Web of Science можнао триматизі всіх IP-адрес університету за посиланням: https://apps.webofknowledge.com/WOS_GeneralSearch_input.do?product=WOS&search_mode=GeneralSearch&SID=F44yfq1llcAuQOMH6y6&preferencesSaved=
Інструкція для користування WebofScience міститься на стартовій сторінці ресурсу в розділі «Справка Web of Science». Також на стартовій сторінці є посилання на ресурс End Note, який представляє швидкий і легкий ресурс для організації і вивантаження бібліографічних даних з широкого кола джерел.
Детальніше дізнатися, як використовувати Web of Science: https://clarivate.ru/products/web-of-science/
Дізнатися більше про бібліометрію і продукти Clarivate Analytics на онлайн-семінарах Clarivate Analytics: https://clarivate.ru/webinars
Вебінари Web of Science
Шановні колеги!
Інформуємо Вас та просимо проінформувати ваших колег про вебінари що заплановані компанією Clarivate Analytics в лютому 2019
Два вебінари на численні запити користувачів
5 лютого 10:15 https://goo.gl/tCGdao
7 лютого 16:15 https://goo.gl/4tne2v
Тема: Як розпізнати хижацькі видання, та не стати їхньою жертвою"
Тези; Буде розглянуто характеристики якісного видання, та маркери хижацьких журналів. Показано приклади фейкових видань, та яким чином можна перевірити чи індексується видання на платформі Web of Science
Перша серія з трьох вебінарів по можливостям ресурсів Clarivate Analytics українською.
18 лютого 2019 16:15
Тема: Можливості платформи Web of Science для науковця
Тези: Як формується платформа Web of Science. Основні ресурси доступні українськими передплатникам. Можливості віддаленого доступу. Пошук та аналіз наукової літератури. Використання фільтрів і тегів, аналіз пристатейної літератури та схожих записів. Оцінка обраної вибірки, звіти по цитуванню, індекс Гірша, збереження результатів.
Реєстрація:
19 лютого 2019 16:15
Тема: В яких виданнях опублікувати власні дослідження.
Тези: Підбір і оцінка видання для публікації. Імпакт-фактор, квартиль та інші показники в Journal Citation Reports. Скільки коштує публікація? Чи можна опублікуватися в міжнародному виданні безкоштовно? Оформлення переліку літератури за форматом обраного видання EndNote on-line. Де перевірити чи індексується видання в Web of Science.
Реєстрація:
20 лютого 2019 16:15
Тема: Авторські ідентифікатори ResearcherID, Publons, Orcid: створення, корегування, функції.
Тези: Складнощі у пошуку і аналізу здобутків науковця та установи. Авторські профілі ResearcherID, Publons та ORCID, створення та підтримка в актуальному стані. Генерування звіту за публікаціями що проіндексовано у Web of Science Core Collection довільної групи науковців.
Реєстрація: https://goo.gl/Csf4Tv
Та з 18 до 28 лютого три серії у двох повторах російською мовою з можливістю отримати сертифікат учасника https://clarivate.ru/webinars
Щоб взяти участь у вебінарі необхідно своєчасно зареєструватися за відповідними посиланнями. На вказану вами електронну скриньку надійде лист з посиланням за яким необхідно перейти за 5-10 хвилин до початку.
NB! початок вебінарів для вебінарів українською вказано за київським часом, російською – на годину пізніше . Операційні системи нижче ХР не підтримуються програмою Webex, знайдіть комп’ютер з достатнім програмним забезпеченням та колонками або виводом звуку заздалегідь. Доброю практикою є колективний перегляд вебінарів в бібліотеках або коворкінгах. Вебінари безкоштовні. Якщо ви розпочинаєте знайомство з ресурсами Web of Science бажано планувати участь у всіх трьох заходах оскільки інформація пов’язана і не повторюється, реєстрація потрібна на кожен захід окремо. Сертифікати учасників передбачено.
Доповідач к.б.н. Тихонкова Ірина фахівець з аналітичних ресурсів компанії Clarivate Analytics
best regards,
Iryna Tykhonkova, PhD | Orcid | ResearcherID
Customer Education Specialist | Clarivate Analytics
Mobile +38050 404 4655 | clarivate.com
Kyiv | Ukraine
Web of Science. Trust the difference. Learn more
Правила користування базою даних SCOPUS
- Під терміном Користувачі базами даних розуміються працівники ХНТУ, педагогічні та науково-педагогічні працівники, науковці, та інші окремі особи, які не є співробітниками ХНТУ, але мають професійну потребу в доступі до електронної наукової бази даних SCOPUS в режимі он-лайн.
- Користувачі мають право на доступ, пошук, перегляд та інше використання електронної наукової бази даних SCOPUS (рефератів та наукометричної інформації, тощо) відповідно до Ліцензійних правил власників електронних інформаційних ресурсів.
- База даних наукової інформації SCOPUS, до якої Користувачам надається доступ, є предметом, на який поширюється охорона авторського права. Зокрема Користувачі не можуть: - скорочувати, змінювати, перекладати або створювати продукти на основі електронної наукової бази даних SCOPUS , за винятком обмеженого обсягу матеріалу на екрані комп’ютера користувача; - видаляти, приховувати або змінювати повідомлення про авторські права, інші повідомлення або застереження стосовно електронної наукової бази даних SCOPUS ; - систематично відтворювати, зберігати і поширювати електронні інформаційні ресурси електронної наукової бази даних SCOPUS .
SCOPUS для науковців
В межах державної програми за сприянням Міністерства освіти і науки України та Державної-науково-технічної бібліотеки, а також з ініціативи бібліотеки ХНТУ з 1 листопада 2017 р. по 31 жовтня 2018 р. Херсонський національний технічний університет отримав доступ до міжнародної бази даних SCOPUS. Міжнародні електронні бази даних є сучасним і корисним інструментом у роботі з науковою інформацією як для окремих дослідників, так і для установ. Ресурси БД містять найбільш актуальну інформацію, що дозволяє ознайомитися зі світовими досягненнями у науковій сфері, визначити перспективність того чи іншого напрямку наукових досліджень і тим самим покращити їх якість, знайти партнерів для спільної розробки наукових проектів, а також забезпечити моніторинг міжнародних дослідницьких проектів в університеті. SCOPUS – найбільша в світі універсальна реферативна та бібліографічна наукометрична база даних, яка була створена в 2004 р. видавничою корпорацією Elsevier. В багатьох країнах SCOPUS є одним з головних джерел отримання наукометричних даних для проведення оціночних досліджень на державному та/або корпоративному рівні. Наукометричний апарат бази даних забезпечує облік публікацій науковців і установ, у яких вони працюють, та статистику їх цитованості. Дані SCOPUS по науковому цитуванню входять в число критеріїв, що враховуються в системі оцінки ефективності діяльності вищих навчальних закладів, наукових організацій і окремих науковців. Крім того, SCOPUS надає гіперпосилання на повні тексти матеріалів. Ресурс індексує понад 22 тис. рецензованих наукових журналів різних галузей знань – природничих наук, математики, інженерії, технології, охорони здоров’я та медицини, соціальних і гуманітарних наук, а також близько 150 тис. книг та ін. Серед переваг цієї бази даних варто відзначити зручний і простий інтерфейс, можливість побачити результати за всіма можливими джерелами пошуку, зокрема деталізовану картину за назвами журналів, авторами і співавторами, організаціями, роками видання, типами публікацій тощо. Доступ до SCOPUS можна отримати з усіх комп'ютерів, підключених до Інтернет через локальну комп’ютерну мережу Херсонського національного технічного університету за посиланням: https://www.scopus.com/search/form.uri?display=basic. З питань проведення консультацій щодо ресурсу просимо звертатися до бібліотеки ХНТУ.