Для науковців

SCOPUS для науковців

В межах державної програми за сприянням Міністерства освіти і науки України та Державної-науково-технічної бібліотеки, а також з ініціативи бібліотеки ХНТУ з 1 листопада 2017 р. по 31 жовтня 2018 р. Херсонський національний технічний університет отримав доступ до міжнародної бази даних SCOPUS. Міжнародні електронні бази даних є сучасним і корисним інструментом у роботі з науковою інформацією як для окремих дослідників, так і для установ. Ресурси БД містять найбільш актуальну інформацію, що дозволяє ознайомитися зі світовими досягненнями у науковій сфері, визначити перспективність того чи іншого напрямку наукових досліджень і тим самим покращити їх якість, знайти партнерів для спільної розробки наукових проектів, а також забезпечити моніторинг міжнародних дослідницьких проектів в університеті. SCOPUS – найбільша в світі універсальна реферативна та бібліографічна наукометрична база даних, яка була створена в 2004 р. видавничою корпорацією Elsevier. В багатьох країнах SCOPUS є одним з головних джерел отримання наукометричних даних для проведення оціночних досліджень на державному та/або корпоративному рівні. Наукометричний апарат бази даних забезпечує облік публікацій науковців і установ, у яких вони працюють, та статистику їх цитованості. Дані SCOPUS по науковому цитуванню входять в число критеріїв, що враховуються в системі оцінки ефективності діяльності вищих навчальних закладів, наукових організацій і окремих науковців. Крім того, SCOPUS надає гіперпосилання на повні тексти матеріалів. Ресурс індексує понад 22 тис. рецензованих наукових журналів різних галузей знань – природничих наук, математики, інженерії, технології, охорони здоров’я та медицини, соціальних і гуманітарних наук, а також близько 150 тис. книг та ін. Серед переваг цієї бази даних варто відзначити зручний і простий інтерфейс, можливість побачити результати за всіма можливими джерелами пошуку, зокрема деталізовану картину за назвами журналів, авторами і співавторами, організаціями, роками видання, типами публікацій тощо. Доступ до SCOPUS можна отримати з усіх комп'ютерів, підключених до Інтернет через локальну комп’ютерну мережу Херсонського національного технічного університету за посиланням: https://www.scopus.com/search/form.uri?display=basic. З питань проведення консультацій щодо ресурсу просимо звертатися до бібліотеки ХНТУ.

Правила користування базою даних SCOPUS

  1. Під терміном Користувачі базами даних розуміються працівники ХНТУ, педагогічні та науково-педагогічні працівники, науковці, та інші окремі особи, які не є співробітниками ХНТУ, але мають професійну потребу в доступі до електронної наукової бази даних SCOPUS в режимі он-лайн.
  2. Користувачі мають право на доступ, пошук, перегляд та інше використання електронної наукової бази даних SCOPUS (рефератів та наукометричної інформації, тощо) відповідно до Ліцензійних правил власників електронних інформаційних ресурсів.
  3. База даних наукової інформації SCOPUS, до якої Користувачам надається доступ, є предметом, на який поширюється охорона авторського права. Зокрема Користувачі не можуть: - скорочувати, змінювати, перекладати або створювати продукти на основі електронної наукової бази даних SCOPUS , за винятком обмеженого обсягу матеріалу на екрані комп’ютера користувача; - видаляти, приховувати або змінювати повідомлення про авторські права, інші повідомлення або застереження стосовно електронної наукової бази даних SCOPUS ; - систематично відтворювати, зберігати і поширювати електронні інформаційні ресурси електронної наукової бази даних SCOPUS .