Новини

До Великодніх свят

До Великодня бібліотека ХНТУ підготувала книжкову виставку «З Богом в ім’я добра». Виставка демонструється в читальному залі бібліотеки.

Виставка «СТУДЕНТ – ВИКЛАДАЧ – РЕКТОР»

До ювілею Юрія Миколайовича Бардачова, д.т.н., професора, заслуженого діяча науки і техніки України, ректора Херсонського національного технічного університету у читальному залі бібліотеки ХНТУ діє тематична виставка «СТУДЕНТ – ВИКЛАДАЧ – РЕКТОР». На виставці представлені як наукові праці професора, так і журнальні публікації.

Колектив бібліотеки щиро вітає Юрія Миколайовича з ювілеєм!

Ми віримо, що під Вашим керівництвом ми здатні подолати будь-які кризи! Бажаємо Вам міцного здоров’я, сімейного і матеріального благополуччя, здійснення бажань! Нехай поруч з Вами завжди будуть надійні друзі, а любов та підтримка рідних і близьких додають Вам сили для нових звершень. Нехай Вас завжди супроводжують успіх і вдача!

«Палаючий Херсон. 1941-1944»

Бібліотека ХНТУ запрошує відвідати книжкову виставку «Палаючий Херсон. 1941-1944», присвячену дню визволення Херсона від фашистських загарбників. На виставці представлені видання, що розповідають про події, які розгорталися на території Херсону та Херсонської області в роки II Світової війни, про людей надзвичайної мужності, про тих, хто віддав своє життя заради життя майбутніх поколінь.

Літературно-бібліографічні студії ХОУНБГ

21 грудня 2017 року у відділі наукової інформації та бібліографії Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара відбулися чергові літературно-бібліографічні студії, на яких були присутні бібліографи обласних бібліотек міста, бібліотек ВНЗ, коледжів, музеїв; викладачі, студенти – усі ті, хто цікавиться питаннями бібліографії, книговидавництва, літературознавства. У роботі студій прийняли участь співробітники бібліотеки ХНТУ : зав. відділом комплектування та обробки С. Ю. Луценко, зав. ІБВ Л. П. Рибалка, зав. відділом обслуговування С. В. Бобирь, бібліограф І. А. Кириця.

Робота студій розпочалася доповіддю Ірини Капелюх (ХОУНБ ім. Олеся Гончара) з головного питання для всіх бібліотек – «Впровадження УДК в практику роботи бібліотек: теорія питання». Слухали її дуже уважно, адже це питання сьогодні є надзвичайно актуальним. Тому що тепер всіх бібліотекарів України чекає величезна робота з переходу на нову систему класифікації своїх фондів.

Неабиякий інтерес викликав виступ нашої колеги з Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки – головного бібліотекаря Оксани Смешко. Вона дуже цікаво розповіла про сервіс authorSTREAM для оформлення віртуальної виставки і редактор KompoZer, який можна використати для свого Інтернет-проекту.

Завідуюча відділом рідкісних та цінних видань Ольга Сак (ХОУНБ ім. Олеся Гончара) презентувала збірку своїх статей «…На користь розумового процвітання...» , яка стала у цьому році переможцем у номінації «Найкраще бібліографічне видання» на Регіональному конкурсі на найкраще методичне та бібліографічне видання публічних бібліотек півдня України.

Подарунком до Різдвяних свят учасницям студій стали доповідь заступника директора з наукової роботи Художнього музею ім. О. О. Шовкуненка, мистецтвознавця Владислави Дяченко – «Видавнича діяльність Херсонського художнього музею ім. О. О. Шовкуненка», огляд книжкових видань за 1991-2017» та огляд виставки «Моя молитва нехай лине…: православна ікона XVII-XX ст. з колекції музею». Це було приємним завершенням роботи літературно-бібліографічних студій!

Тематична виставка «Україна-НАТО» : розмаїття культур»

В читальному залі бібліотеки ХНТУ діє розгорнута тематична виставка «Україна-НАТО» : розмаїття культур» . Запрошуємо відвідати виставку.

До Дня Гідності і свободи

До Дня Гідності і свободи, що відзначається щорічно, у читальному залі бібліотеки ХНТУ діють тематичні виставки «Ми стояли через мрію» і «Пам’яті Героїв Небесної Сотні». На виставці представлені видання, що розповідають про людей великої мужності, про тих, хто не шкодуючи свого життя, захищав незалежність нашої Вітчизни.

Книжкова виставка «Держава. Право. Закон»

Бібліотека ХНТУ запрошує відвідати книжкову виставку «Держава. Право. Закон», приурочену до університетських заходів з підвищення правової грамотності студентської молоді.

Тематична виставка «Голодомор в Україні: злочин проти народу»

До Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів у читальному залі бібліотеки ХНТУ діє тематична виставка «Голодомор в Україні: злочин проти народу». Запрошуємо всіх зацікавлених відвідати виставку.

Інформаційний семінар «Японія: країна сонця, що сходить»

15 листопада 2017 року в конференційній залі І корпусу відділом міжнародних зв’язків спільно зі співробітниками бібліотеки ХНТУ було організовано і проведено інформаційний семінар «Японія: країна сонця, що сходить», присвячений року Японії в університеті.Провели захід завідувач ІБВ бібліотеки Рибалка Л.П. та студенти ХНТУ Чабанов Дмитро та Фурсов Анатолій. Відкрив захід і привітав усіх присутніх заступник начальника відділу міжнародних зв’язків к.т.н, доцент Баганов Є.О. Чабанов Дмитро розповів присутнім про географічне положення Японії, її історію. Також звернув увагу на цікаві факти з життя японців, їхній національний одяг, релігію. Фурсов Анатолій познайомив учасників семінару з культурою, літературою, національними святами, кухнею Японії. Студенти Чабанов Дмитро і Фурсов Анатолій долучилися до літературної творчості Японії і прочитали на семінарі власні хайку. Завідувач ІБВ бібліотеки Рибалка Л.П. звернула увагу на живопис, музику та кінематограф. Познайомила з провідними художниками, музикантами, кінорежисерами. Також розповіла про національне мистецтво Японії. Екскурс у життя країни було супроводжено цікавою презентацією. Спеціально для семінару бібліотекою ХНТУ було підготовлено книжкову виставку під назвою «Японія: країна сонця, що сходить». А студенти кафедри дизайну підготували чудові картини.

Зустріч з сучасним українським письменником і мандрівником Максом Кідруком

13 листопада 2017 року в читальному залі бібліотеки ХНТУ відбулася зустріч з Максом Кідруком – сучасним українським письменником і мандрівником, який відвідав понад три десятки країн та одержав кілька літературних премій. Під час зустрічі письменник розповів студентам факультету інженерії та транспорту та факультету міжнародних економічних відносин, управління і бізнесу про свої незабутні подорожі країнами світу, які підштовхнули його до письменництва. У дуже цікавій формі, протягом спілкування з аудиторією, Макс Кідрук розповів історію виникнення ідеї створення тревелогів, технотрилерів «Бот» та «Жорстоке небо», актуальної публіцистики «Небратніх», історико-фантастичного проекту «ДНК», гостросюжетних романів «Твердині» і «Зазирни в мої сни» та інших. Також автор анонсував свій новий проект – роман-катастрофу «Де немає бога». Свою розповідь письменник супроводжував демонстрацією буктрейлерів до представлених книг.

Зустріч з Л.З.Видриган.

26 жовтня 2017 року в музеї історії Херсонського національного технічного університету в межах виховного заходу, присвяченого Дню визволення України від фашистських загарбників, відбулась зустріч студентів 2 курсу спеціальності «Переклад» з Л.З.Видриган. Під час зустрічі було переглянуто фільм про нашого земляка, легендарну особистість – Захарія Петровича Видригана, а бібліограф бібліотеки ХНТУ Кириця І.А. ознайомила присутніх з матеріалами книжкової виставки «Подвигу твоєму, солдате, вклоняється світ».

«Скажи «Ні» дезінформації»

17.10.2017 р. в читальному залі бібліотеки ХНТУ відбулось тренінгове заняття «Скажи «Ні» дезінформації». Організаторами заходу були бібліотека ХНТУ та Херсонська бібліотека для юнацтва ім. Б. Лавреньова. На занятті завідувач відділу автоматизації бібліотечних процесів Херсонської бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова Ю.М.Тер-Давлатян розповіла про відмінності між інформацією та пропагандою, навела яскраві приклади політичної реклами. Присутні читачі бібліотеки та студенти гр. 1ОАс, 2ОА, 2КС прийняли активну участь в обговоренні цієї дуже актуальної на сьогодні проблеми. Співробітниками бібліотеки ХНТУ до заходу була підготована відповідна книжкова виставка, а завідувач інформаційно-бібліографічним відділом бібліотеки Л.П.Рибалка зробила бібліографічний огляд.

"Квест для першокурсників-2017"

27.09.2017 р. за організацією студентського самоврядування було проведено "Квест для першокурсників-2017". Під час проведення інтелектуальних та творчих ігор учасники команд всіх факультетів завітали до читального залу бібліотеки ХНТУ для участі у конкурсних завдань на логіку та кмітливість.

Профессору В.Е.Ходакову - 80 лет!

6 октября 2017 года в музее ХНТУ состоялась встреча студентов 1 курса с юбиляром - профессором, доктором технических наук, зав.кафедрой В .Е. Ходаковым и его учениками разных лет выпусков, которые пришли поздравить своего учителя с 80-летием. Было сказано много теплых слов в адрес именинника. Библиотека представила книжную выставку "Профессору Ходакову-80 лет"и библиограф И.А. Кирица провела библиографический обзор.

Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні хімічні технології : екологічність, інновації, ефективність».

5-6 жовтня 2017р. в ХНТУ відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні хімічні технології : екологічність, інновації, ефективність». До цього заходу зав. відділом обслуговування С.В.Бобирь представила книжкову виставку, а зав. Інформаційно-бібліографічним відділом Л.П.Рибалка провела бібліографічний огляд літератури з фондів бібліотеки.