Структура / Відділи / Бібліотека ХНТУ / Новини |
Новини
"Час згадати нашу славу"🇺🇦
17 жовтня 2023р. відбувся історико-патріотичний захід «Час згадати нашу славу». Присутні з цікавістю прослухали лекцію з історії виникнення українського козацтва, про зв’язок поколінь, згадали пісні, що набули сьогодні нового значення. Лекція була присвячена святам, які Україна відзначає в жовтні : утворення українського козацтва, Покрові Пресвятої Богородиці, День створення УПА та День захисників і захисниць України. Студенти і викладачі активно відповідали на запитання з теми лекції і отримали звання «Премудрий». Лекція супроводжувалась презентацією, яку створила С. Еріфа. Підготувала і провела лекцію співробітник бібліотеки ХНТУ Л. П. Рибалка. Технічний супровід І. Наконечний.
«Чарівна музична казка» на «ЧайКофському-семінарі»
Що може бути прекраснішим за веселі новорічні та різдвяні свята? В повітрі чутно запах апельсинів і мандаринів, повно смачних цукерок і печива, всі здорові, активні, енергійні і радісні! Це коли всією дружньою студентською сім’єю зібратися і відзначити закінчення першої сесії, з полегшенням зітхнути і розслабитись! А в душу лунає музика прийдешніх свят! 23.12.2021 р. відбувся «ЧайКофський-семінар» на кафедрі Програмних засобів і технологій на тему «Чарівна музична казка». Про музику видатного композитора Г.Ф.Генделя, творчість якого знає і любить вся музична спільнота, розповіла і представила презентацію зав. ІБВ бібліотеки ХНТУ Л.П.Рибалка. Присутні почули його видатні твори, які і зараз використовують, зокрема в кінематографі, дізналися цікаві факти з його біографії. 23.12.2021 р. студенти гр. 1ПР1, 1ПР3, 1ПР4, 1ПР5 разом з викладачами к.т.н. доц. Т.Г.Кірюшатовою, к.т.н. доц. Д.Л.Кирийчуком та к.т.н.доц. О.М.Ляшенко відсвяткували свої досягнення у році, що минає, піснями, танцями, жартівливими привітаннями. Бібліотека від свого імені і від щирого серця вітає вас з прийдешніми святами і дякує за багаторічну і плідну співпрацю в навчанні і вихованні майбутніх спеціалістів! Нехай настрій буде на висоті, душа співає від радості, а серця ваші завжди гріє любов! Щоб 2022-й приніс багато приводів для радості і щасливих моментів! Нехай збудуться найзаповітніші бажання і у всіх справах вас супроводжує удача!
Обласний семінар «Бібліотека як промоутер читання : пошук нових горизонтів» : Zoom–конференція
30 листопада 2021р. відбувся в режимі Zoom–конференції обласний семінар «Бібліотека як промоутер читання : пошук нових горизонтів» для бібліотечних працівників, в якому прийняла участь і бібліотека ХНТУ. Теми семінару : «Виклики національної молодіжної стратегії та пропозиції для бібліотек Херсонщини, що обслуговують юнацтво та молодь», «Програма поповнення бібліотечних фондів : результати та майбутнє», «(Не)видимий : історія одного письменника», «Читання у цифровому світі – рудимент чи інструмент?», «Покоління Z і книга : що читає херсонська молодь : підсумки обласного опитування», « Презентація поетичного стріму «Пам'ять має могутню силу…», присвяченого Роману Набєгову, загиблому під Іловайськом».
Голодомор в Україні
Голодомор 1932-1933 років — акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках шляхом створення штучного масового голоду. Убивство голодом відбувалося в Україні й на Кубані як до 1933 р., так і в 1932 році. Спланована конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади впродовж Голодомору 1932-33 років безпосередньо призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон під час Голодомору, забороняла та блокувала виїзд голодуючих поза межі Української СРР, відмовлялася приймати допомогу для голодуючих з-за кордону. Упродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не лише навмисно замовчувалося радянською владою, а й взагалі заборонялося про нього будь-де згадувати. До дня цієї сумної події бібліотека підготувала книжкову виставку «Стоїть в скорботі мати-Україна».
Участь у онлан-Літературно-бібліографічній студії ХОУНБГ
10 листопада 2021р. співробітники бібліотеки ХНТУ – директор Іванова С.В., зав. відділом обслуговування Бобирь С.В., зав. інформаційно-бібліографічним відділом Рибалка Л.П. – прийняли участь у онлан-Літературно-бібліографічній студії «Популяризація читання засобами бібліографії : традиції та інновації», яку проводила Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О.Гончара. В роботі студії виступили : В.Кононенко – зав. науково-бібліографічним відділом Національної бібліотеки ім. Ярослава Мудрого з доповіддю «Рекомендаційна бібліографія : збереження традицій, пошук нових форм» ; Л.Вічіжаніна – зав. відділом наукової інформації та бібліографії – «Віртуальний бібліограф» як сучасний інструмент бібліографічного інформування» ; В.Піскун – гол. бібліограф відділу наукової інформації і бібліографії ДОУНБ ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія – «Бібліографічна продукція як засіб взаємодії ресурсу бібліотеки й користувача» ; О.Токовило – зав. відділом документів із краєзнавства ХОУНБ ім. О.Гончара – «Краєзнавство завжди поруч : онлан-проєкти відділу краєзнавства ХОУНБГ». Також учасники ознайомились з творчістю української письменниці, поетки, перекладачки та педагогині Марії Ткачівської, що презентувала свій новий роман «Княгиня Острозька», а Євгенія Сапожникова – шеф-редакторка сайту «Ukrainer» – презентувала книжку «Ukrainer. Країна зсередини».
Вшануймо мову : День української писемності та мови
День української писемності та мови традиційно відзначають 9 листопада вже понад два десятки роки поспіль. В День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть узяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі.
У День української писемності та мови за традицією:
1. Покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю.
2. Відзначають найкращих популяризаторів українського слова.
3. Заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою.
4. Стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.
Заснування Дня української мови – це лише проголошення благородної мети, а справжня настанова нам, українцям, шанувати рідне слово, любити рідну мову і вивчати її протягом усього життя! До цього свята бібліотека ХНТУ підготувала виставку зі своїх фондів.
"Покровські свята" на "ЧайКофському-семінарі"-онлайн
21.10.2021р. на кафедрі Програмних засобів і технологій було проведено онлайн-"ЧайКофський-семінар" на тему «Покровські свята». Зав. ІБВ бібліотеки Рибалка Л.П. підготувала і продемонструвала презентацію, розповіла про історію свята Покрова Пресвятої Богородиці, про свята День Українського козацтва та День захисників і захисниць України. Студенти побачили фото старовинних і сучасних ікон, портрети деяких гетьманів України, мапи, де розташовувалось козацтво. Онлайн-виступ слухали студенти гр. 1ПР2 та 1ПР3 (куратор к.т.н. доцент Кирийчук Д.Л.). Організували і приймали активну участь в онлайн-зустрічі к.т.н. доцент Кірюшатова Т.Г. і викладач-стажист Чорний Д.О.
Екскурсія бібліотекою
11.10.2021 р. студенти факультету економіки (1Е та 1Емб) та доц., к. екон. н. А. В.Тарасюк відвідали бібліотеку ХНТУ. Зав. інформаційно-бібліографічного відділу Л. П. Рибалка ознайомила присутніх з правилами користування бібліотекою, її структурою, функціями відділів і алгоритмом пошуку документів. Також студенти завітали до читального залу, де побачили виставки, що демонструються.
«ЧайКофський-семінар»
05.10.2021 р. кафедрою Програмних засобів і технологій проведено «ЧайКофський-семінар» на тему «Прекрасна і цікава Японія». На семінарі були присутні студенти гр. 1ПР1 (куратор Ляшенко О.М.). Зав. ІБВ бібліотеки Рибалка Л.П. виступила з презентацією про сучасний стан цієї держави, її традиції, мистецтво, літературу і цікаві факти з життя японців, а також зробила бібліографічний огляд літератури. Студенти показали свою обізнаність і приймали активну участь в обговоренні. Семінар підготували і провели к.т.н. доцент Кірюшатова Т.Г., к.т.н. доцент Огнєва О.Є., ст. лаборант Войкова Л.В., зав. лабораторією Дмитрієв В.О., аспірант Штуца О.В.
Бібліотека – провідник до країни знань
16 вересня 2021 р. відбулась екскурсія студентів факультету інженерії і транспорту (1ІМ – куратор І.П.Сімінченко, 1М – куратор О.В.Грубнік, 1А, 1Амб – куратор Ю.О.Лебеденко) бібліотекою університету. Зав. ДБВ Л.П.Рибалка розповіла присутнім про структуру, призначення кожного відділу, ознайомила з довідковим апаратом (каталогами та картотеками), алгоритм пошуку певних документів. Також студенти разом з викл. Є.Е.Бергером змогли побачити і ознайомитись з книжковими виставками в читальному залі.
«ЧайКофський-семінар» відкрито!
«ЧайКофський-семінар» відкрито! 15 вересня 2021 р. на кафедрі програмних засобів і технологій відбувся черговий семінар на тему «Відкриваємо Америку». Студенти 1ПР4 та 1ПР5 з інтересом почули цікаву розповідь доц. Т.Г.Кірюшатової про свої подорожі та враження від країни, побачили багато фотографій, де вона перебувала. Бібліограф І.А.Кириця підготувала бібліографічний огляд літератури за темою семінару. В організації приймали також участь аспірантка кафедри О.В.Штуца і зав. відділом обслуговування бібліотеки С.В.Бобирь.
28 червня - День Конституції України
В читальному залі бібліотеки представлена книжкова виставка "Конституція України - основний закон". День Конституції України — державне свято України. Святкується щорічно 28 червня на честь ухвалення Конституції України того ж дня 1996 року. У червні 1996 року депутати Верховної Ради ухвалили Конституцію України. Це сталося на п'ятий рік після проголошення незалежності. До 1996 року використовували Конституцію Української Радянської Соціалістичної Республіки. Народні обранці працювали усю ніч з 27 на 28 червня — загалом безперервно 23 години. Під час голосування «ЗА» висловилися 315 парламентарів. Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.
Екскурсії бібліотекою
08.06.2021р. в бібліотеці ХНТУ пройшли екскурсії для студентів гр. 1АМб, 1А, 5М, 1ІМ (зав. кафедри АРМ, д.т.н., професор Дмитрієв Д. О.). Зав. ДБВ Рибалка Л.П. розповіла про структуру бібліотеки, склад фонду, користування довідково-бібліографічним апаратом, правила користування бібліотекою. В читальному залі студенти побачили і ознайомились з книжковими виставками.
Книжкова виставка «Шахи – гра по формі, по змісту – мистецтво» до шахового свята
01 червня, у Всесвітній день захисту дітей та молоді, в актовій залі ХНТУ відбувся шаховий турнір за участі чемпіона України з шахів Руслана Кураяна. В Україні активно реалізовуються Державні цільові соціальні молодіжні програми, які надають можливість самореалізації та розвитку потенціалу молоді в Україні. Мета заходу – формування інтелектуально-пізнавальних «soft skills», гри в шахи, вдосконалення культури мислення, спілкування з однолітками. Шаховий турнір відбувся за підтримки Управління молоді та спорту Херсонської міської ради, Херсонського національного технічного університету, мережі магазинів взуття «Mida», магазину-кафе «Чайна карта». Учасники турніру – студенти ХНТУ та учасники Херсонської ДЮСШ з шахів і шашок. Головний тренер – Руслан Кураян. Суперником сміливих учасників турніру був випускник ХНТУ, чемпіон України з шахів, володар понад 200 грамот, 30 кубків, 50 медалей Руслан Кураян, який одночасно вів гру з усіма. Спеціально до заходу бібліотекою ХНТУ було підготовлено книжкову виставку «Шахи – гра по формі, по змісту – мистецтво».
«Камінний хрест Василя Стефаника»
Василь Стефаник (1871-1936) – український письменник-реаліст, неперевершений майстер стислої психологічної новели. Лаконізм, драматично-трагічне напруження психологічних конфліктів, дух співчуття автора людині, яка страждає під тягарем соціальної несправедливості – це характерні особливості індивідуального стилю Стефаника. 14 травня 2021 р. українська і зарубіжна літературна спільнота відзначила 150 років від дня народження Василя Стефаника. До цієї події бібліотека підготувала лекцію «Камінний хрест Василя Стефаника». Зав. ДБВ бібліотеки Рибалка Л.П. розповіла про творчий і життєвий шлях письменника, громадську роботу, про відносини між ним і владою та його мрії за вільну, незалежну і багату Україну, про його літературну спадщину. Присутні побачили світлини з літературно-меморіального дому-музею ім. В.Стефаника, де мешкав останні роки життя, світлини його друзів, рідних і близьких. 07.06.2021 р. були присутні студенти 1,2 курсу спец. «Інженерія програмного забезпечення». У підготовці заходу приймали участь : к.т.н. доцент Козуб Н.О., к.т.н. доцент Огнєва О.Є., асистент Комісаров О.С.