Головна

Про університет / Новини університету / До музею історії ХНТУ завітав голова спілки учасників АТО

До музею історії ХНТУ завітав голова спілки учасників АТО

14 жовтня українці відзначають три свята – Покрову Пресвятої Богородиці, День українського козацтва і День захисника України!

З нагоди цих свят з дотриманням правил карантину 13 жовтня у музеї Херсонського національного технічного університету для студентів було проведено захід, головним гостем якого став Зосименко Ігор Вячеславович - підполковник, командир батальйону охорони 11 окремої бригади армійської авіації ЗСУ «Херсон», голова спілки учасників АТО, кавалер ордена «За мужність ІІІ ступеня».

Також на святі були присутні: Іванова С. В. – директор бібліотеки ХНТУ; Осадчук С.А. – фахівець відділу виховної роботи студентів;

Рибалка Л.П. – завідувач відділу бібліотеки – представила книжкову виставку, яку було підготовлено спеціально до заходу.

Ведучі заходу – директор музею Бєляєва В.В., студентка ІІІ курсу Бурштин Валентина та студентка І курсу Бутрій Дар’я – ознайомили присутніх з історією свят. Вони розповіли, що Покрову Пресвятої Богородиці особливо шанували на Україні запорозькі козаки. Вона була їхньою заступницею у далеких походах. Священною для кожного козака на Січі була Покровська церква, від порога якої січовики вирушали на захист рідної землі і куди з подякою за порятунок поверталися після походів. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву – Козацька Покрова. А з 1999 р. свято Покрови в Україні відзначається ще й як День українського козацтва. Відзначати День захисника України – означає вшановувати тих, на чиїх плечах тримається наша державність і незалежність, тих, хто ціною власного життя оберігав і оберігає наше мирне сьогодення і наше щасливе майбутнє.

Мета даного заходу – вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, виховання у студентів патріотичного духу.

Підполковник, командир батальйону охорони 11 окремої бригади армійської авіації ЗСУ «Херсон», голова спілки учасників АТО, кавалер ордена «За мужність ІІІ ступеня» Зосименко І.В. поспілкувався зі студентами, дав відповіді на усі запитання, які їх цікавили, і подарував музею Прапор України з підписами бійців.

Хвилиною мовчання було згадано тих, хто не повернувся з поля бою – наших випускників: Шульца Михайла Сергійовича випускника 2005 р. факультету економіки, бізнес-аналітики та підприємництва, українського військовослужбовця, молодшого сержанта Збройних сил України, командира танка 1-ї окремої гвардійської танкової бригади, який загинув 25 січня 2015 року в бою у селищі Оленівка Волноваського району Донецької області таа Дебріна Ігоря Анатолійовича – випускника 2013 р. факультету інженерії та транспорту, старшого солдата Національної гвардії України, який загинув під час несення служби з охорони громадського порядку в урядовому кварталі міста Києва внаслідок вибуху гранати біля Верховної Ради 31 серпня 2015 року.

Вічна пам’ять героям, вічна слава!

Музичну композицію присутнім подарував студент 4 курсу ХНТУ Віталій Крнійчук.

Наприкінці зустрічі було зроблено спільне фото на пам'ять.

За вікову історію української народності наша земля не один раз закликала своїх синів стати на її захист. І ніколи ці заклики до оборони рідного краю не залишилися не почутими. Мільйони людей вірять, що небо нашої України-матері буде мирним, адже його оберігають славні воїни, їм довіряють найдорожче, найсвітліше – оберігати мир!

Слава Україні! Героям слава!