Головна

Про університет / Новини університету / ГОСТЬОВІ ЛЕКЦІЇ ПРОФЕСОРА КАФЕДРИ МЕНЕДЖМЕНТУ, МАРКЕТИНГУ І ТУРИЗМУ У КАЗАХСТАНІ

ГОСТЬОВІ ЛЕКЦІЇ ПРОФЕСОРА КАФЕДРИ МЕНЕДЖМЕНТУ, МАРКЕТИНГУ І ТУРИЗМУ У КАЗАХСТАНІ

З 23.11.21 по 15.12.21 професорку кафедри менеджменту, маркетингу і туризму, академіка Академії економічних наук, д.е.н. Корчевську Лілію Олександрівну було запрошено для проведення курсу гостьових лекцій на тему «Підприємництво та стартапи» до Карагандинського університету ім. академіка Букетова Є.А. (Казахстан), де вона із задоволенням ділилася своїм унікальним досвідом і цінними знаннями напрацьованими роками зі студентами, магістрантами, докторантами й професорсько-викладацьким складом економічного факультету. До 72 год. курсу було включено лекції, практикуми, тренінги, майстер-класи, ділові ігри тощо.

Здобувачі дізналися, як знайти свою ідею та зробити перший простий крок до бізнесу. Визначили свої навички, вміння, захоплення, компетентності та ресурси, що призводять до успіху. Взяли участь у мозковому штурмі «Вибір ідеї» і дослідили свої цінності як підприємця. Прокачали навички креативності та змогли вийти за рамки шаблонного мислення. А також мали можливість вивчати маркетингові та фінансові аспекти стартапів. Дізналися, як підбирати команду, як самоорганізовувати робочий день підприємця, та які є інструменти тайм-менеджменту. Взяли участь у тренінгах «Командоутворення», «Лідерство», «Стресостійкість». Проаналізували екологічну стійкість стартапу та визначили, під які цілі сталого розвитку він підпадає. Дізналися, як підготувати презентацію для інвестора, а також взяли участь у майстер-класі «Ораторська майстерність». Створили бізнес-акаунти в Інстаграмі, а також лендінг пейдж свого проєкту. По закінченню змогли продемонструвати готову презентацію на Міні-чемпіонаті startup-проєктів.

Під менторством Лілії Олександрівни було захищено 12 проєктів, а саме: «Розумний маркетплейс із продажу автохімії «AvtoDream.kz»; «Сервіс із створення масок з індивідуальним дизайном «ВсеМаски»; «Хореографічна студія та арт-терапія «Apeiron»; «Сервіс майстер-класів з виготовлення іграшок «Plaything»; «Центр арт-терапії «Art for Everyone»; «Освітній еко-курс у Казахстані EcoWay»; «Сервіс з пошуку студентів до італійських університетів «Di marca»; «Центр зі скорочитання та ораторської майстерності «Soft Skills»; «Теплозахисний матеріал «Морс»; «Розумна зупинка «Smart-зупинка»; «Он-лайн платформа для просування авторів коміксів «Release»; «Мобільний додаток для автовласників «Автодопомога _Крг».

Менторка наголосила, що бізнес або будь-яка справа є живим організмом. І важливо, щоб те, чим людина займається було її продовженням, було тим, від чого людина отримує задоволення. Адже її, як ментору, було важливо розкрити, розгорнути у людях їхню силу та стійкість.

Проф. Корчевська Л.О. також виступила з науковою доповіддю «Формування ключових компетенцій менеджера в епоху диджиталізації» на Міжнародній науково-практичній конференції «Цифрова економіка: нова архітектура бізнесу та трансформація компетенцій» (14.12.21 р., м. Караганда (Казахстан). Розпочала підготовку до публікації наукової статті спільно з казахстанськими докторантами та викладачами університету у журналі, рекомендованому ККСОН МОН РК. А також уклала угоду про спільне керівництво науковою роботою казахстанських докторантів філософії за напрямом «8D04101 – Економіка».

Пані Лілією було надано не тільки відгуки на освітні програми бакалаврату за спеціальністю «Підприємництво та управління проектами» та «Бізнес-аналітика та бізнес-консалтинг», а ще й методичну допомогу у розробці цифрових освітніх мультимедійних завдань та відеоуроків.

В рамках гостьових лекцій Корчевською Л.О. було проведено майстер-клас для викладачів кафедри економіки та міжнародного бізнесу «Коефіцієнт життєвої енергії» (VQ), де вона продемонструвала його більшу значущість у порівнянні з коефіцієнтом інтелекту (IQ). Адже VQ – це не що інше, як інтенсивність бажання жити! А люди з високим VQ прагнуть розвитку, намагаються покращити своє життя й життя інших людей.

Економічний факультет та кафедра економіки і міжнародного бізнесу Карагандинського університету ім. академіка Букетова Є.А. є дуже сфокусованими на екологічній відповідальності. Їх можна порівняти з родючим, підтримуючим ґрунтом, в якому легко «проростають паростки» - проєкти. Для студентів навіть створено GreenCampus та InnoLab, де вони мають можливість реалізувати свої креативні інноваційні ідеї та стартапи.

Здобувачі також можуть брати участь у міжнародній студентській програмі соціальних, економічних та екологічних проектів - «ENACTUS». Вони подорожують, перемагають у хакатонах, конкурсах стартап-проєктів, отримують фінансування. Для того, щоб потрапити до цієї молодіжної групи потрібно ще й пройти відбір.

Також університет співпрацює з «Plastnet» – мережею зі збирання та переробки відходів пластику, яка, в свою чергу, подарувала великі, стильні баки для сміття, а найголовніше – з ними ж переробленого пластику.

Заняття викликали жвавий інтерес у майбутніх фахівців та пройшли в теплій атмосфері активного спілкування з викладачкою. Проведення занять такого формату, на думку здобувачів вищої освіти, сприяли більш ефективному формуванню фахових компетентностей, досягненню відповідних програмних результатів навчання.