Головна

Про університет / Новини університету / На урочисте свято Дня знань до ХНТУ завітав голова Херсонської ОДА Гусєв Ю.В.

На урочисте свято Дня знань до ХНТУ завітав голова Херсонської ОДА Гусєв Ю.В.

День знань – це особливий день, наповнений студентськими усмішками та різнобарвними квітами. Він завжди нагадує нам про те, що час не стоїть на місці, і людина піднялася на новий, більш дорослий рівень у своєму житті.

Святкові урочистості в Херсонському національному технічному університеті було розпочато зі вшанування державних символів.

Ректор ХНТУ, д.т.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України, почесний професор Харківського національного університету радіоелектроніки, почесний запрошений професор Інституту бізнесу Нью-Порту (США), почесний професор Херсонського державного аграрного університету, почесний громадянин м. Херсона Бардачов Ю.М. щиро привітав першокурсників та студентів університету, подякував за те, що обрали ХНТУ і побажав успіхів, наснаги, терпіння на шляху отримання знань.

Почесним гостем на святі Дня знань у ХНТУ став наш випускник, теперішній голова Херсонської обласної державної адміністрації Гусєв Ю.В.

Гусєв Юрій Веніамінович народився 15 листопада 1979 року в м. Коростишів Житомирської області. Політик, громадський діяч, екс-заступник Міністра оборони України (2014-2016). 26 червня 2019 Кабінет Міністрів підтримав призначення його на посаду голови Херсонської ОДА. З 1998-2002 – студент Херсонського державного технічного університету, який закінчив з відзнакою за спеціальністю «Фінанси». Також з відзнакою закінчив магістратуру Київського національного економічного університету. Крім того, у різні роки навчався та здобував освіту в: Стаффордширському університеті (Англія); Українському вільному університеті (Мюнхен, Баварія, Німеччина); Інституті Дослідницькі інформаційні системи для країн, що розвиваються при Уряді Індії (Нью-Делі, Індія). Закінчив програми в Aspen Institute Kyiv та Українська Школа Політичних Студій.

Кандидат економічних наук, доцент, магістр управління проектами і консалтингу, запрошений професор Військового Університету Нуева Гранада (Республіка Колумбія), доктор богословських наук. У 2014 захистив дисертацію з економіки в Центрі індустріальних проблем Національної Академії Наук (м. Харків). У 2018 захистив дисертацію з історії церкви в Чернівецькому православному богословському інституті. Викладає економічні дисципліни та читає лекції в університетах України та ЄС.

Автор низки наукових праць і статей з франчайзингу, міжнародної економіки та розвитку експорту. Підготував дисертацію зі стратегії розвитку підприємництва на засадах франчайзингу. Автор досліджень «Аналіз видатків сектору оборони в Україні в 2006-2016» та «До питання демократичного цивільного контролю над ЗСУ», «Стати ефективними та позбавитися зайвого або Навіщо нам потрібна е-революція держінституцій?». Володіє авторським правом на поетичну збірку «Незбагненність. Збірка віршів українця».

1999 – радник Голови Херсонської обласної державної адміністрації з питань молодіжної політики. 2009-2014 – працював в різних органах державної влади: був керівником групи радників Міністра економіки, директором департаменту національних проектів, радником Міністра фінансів. Працював заступником директора департаменту інвестиційної та інноваційної політики – начальник відділу інструментів сприяння інвестиційно-інноваційної діяльності Міністерства економіки України. 2014-2016 – працював в Міністерстві оборони України: був керівником департаменту економічної активності, заступником Міністра та Головою Ради реформ Міністерства оборони України. 2016 радник Міністра інфраструктури, 2018радник Міністра екології та природних ресурсів.

З 1999 по 2002 рр. очолював Херсонську обласну молодіжну громадську організацію «Молода нація». 2000 р. – обраний Студентським мером м. Херсона в рамках програми «Студентська республіка».

Ініціатор Українського Клубу Реформаторів. Член дорадчої ради Центру лідерства Українського Католицького Університету. Експерт проекту Студреспубліки «Новий старт. Стратегія-2050 для України» (травень 2010р.), фіналу ХХ ювілейної Студреспубліки-2018, гість фіналу ХХІ Студреспубліки-2019 у Лазурному. Займається благодійністю. Очолював міжнародний благодійний фонд «Моя Україна».

Юрій Веніамінович привітав усіх зі святом та зазначив, що треба вірити у те, що все можливо, бо немає обмежень для мрій та їх реалізації, та разом будувати сильну державу.

Атмосферу свята усім присутнім подарувала Народна артистка України, прима Херсонського обласного академічно-драматичного театру Олена Галл- Савальська.

Щорічною традицією нашого університету стали вітання від колективів міста Херсона. Усіх присутніх хореографічними композиціями вітали чарівні маленькі гості з народного художнього ансамблю танцю «Веселі чобітки» під керівництвом відмінника освіти України Близнюкової І. К.

З гордістю і великою шаною першокурсникам було представлено тих співробітників, які є невід’ємною частиною яскравого шляху формування, розквіту і процвітання славетної історії нашого університету проректорів університету: першого проректора, д.т.н., професора Розова Ю.Г.; проректора з навчальної роботи, к.т.н., доцента Старун Н.В.; проректора з наукової роботи, д.е.н., професора Савіну Г.Г.; проректора з адміністративно-господарської роботи Юдіна І.О. Також було представлено деканів факультетів: к.і.н., доцента Круглу Н.А. – декана факультету інформаційних технологій та дизайну; к.т.н., доцента Расторгуєву М.Й. – декана факультету інтегрованих технологій; к.е.н., доцента Волкову О.В. – декана факультету економіки, бізнес-аналітики та підприємництва; к.е.н., доцента Софієнко А.В. – декана факультету міжнародних економічних відносин, управління і бізнесу та к.т.н., доцента Сєліверстова І.А. – декана факультету інженерії та транспорту.

Декан факультету інженерії та транспорту к.т.н., доцент Сєліверстов І.А. привітав усіх з початком нового навчального року, побажав успіхів, натхнення, навчатися з думкою, що найвища цінність – людський інтелект, здібності, знання. «Завжди йдіть уперед, ніколи не зупиняйтеся на досягненому, попри труднощі та негаразди. Нехай ваше студентське життя буде незабутнім», - зазначив Ігор Анатолійович.

Викладачів, студентів, батьків та гостей свята від усього серця музичними композиціями вітали студенти ХНТУ та музично-хореографічні колективи м. Херсона: Денисова Дарина (скрипка), Каращук Вікторія, Мишолов Анатолій. Представники студентського самоврядування та профкому студентів і аспірантів ХНТУ добрим словом та веселою піснею також привітали студентів-першокурсників.

Студенти – це особливі люди! Тож невід’ємною частиною кожного студента є академічні атрибути: студентський квиток, залікова книжка, академічна мантія та конфедератка, які підтверджують його належність до студентської спільноти.

Пам’ятний символічний студентський квиток студентам-перншокурсникам Прохоровій Дар’ї та Романовському Олександру вручали к.і.н., доцент Кругла Н.А. – декан факультету інформаційних технологій та дизайну та к.т.н., доцент Сєліверстов І.А. – декан факультету інженерії та транспорту.

Студентське життя… Шалене і безтурботне, веселе і незабутнє… Це перший крок у доросле життя, перша «відмінно» у заліковій книжці, перший вдалий іспит, незабутні дні і безсонні ночі, нові знайомі, які стають найближчими друзями на все життя, перші досягнення та перемоги.

Вітаємо вас зі святом, шановні студенти. Бажаємо успіхів та цікавого і корисного навчального року.