Головна

Про університет / Новини університету / Участь ХНТУ у конкурсі «Винахід року 2020»

Участь ХНТУ у конкурсі «Винахід року 2020»

Велике значення у Херсонському національному технічному університеті приділяється захисту прав інтелектуальної власності.

За час існування вузу авторськими колективами отримано більше 730 патентів на винаходи та корисні моделі. Ведеться активна робота із захисту авторських прав. Тільки у 2019 році викладачами отримано понад 100 свідоцтв про реєстрацію авторського права.

У поточному році колектив авторів ХНТУ та НТУ України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» прийняли участь у конкурсі «Винахід року 2020». Конкурс проводився ДП «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) спільно з Торгово-промисловою палатою України за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з метою популяризації винахідницької діяльності та привернення уваги вітчизняних і закордонних інвесторів й виробників.

У 2020 році на конкурс було подано 244 винаходи, які захищені чинними патентами України на винаходи, що видані протягом останніх 5 років. 87 % від загального обсягу конкурсних робіт було подано науковими закладами України.

За результатами конкурсу ХНТУ та КПІ отримали Диплом учасника конкурсу «ВИНАХІД 2020».