Головна

Про університет / Новини університету / Участь представників ХНТУ в міжнародному вебінарі

Участь представників ХНТУ в міжнародному вебінарі

Представники ХНТУ брали участь у міжнародному вебінарі "Роль досліджень та інновацій у Європейському зеленому курсі. Можливості для українських дослідників"

19.11.2020 р. МОН України за підтримки Європейської комісії організувало та провело міжнародний вебінар, який був зосереджений на майбутньому конкурсі Європейського Зеленого курсу.

Європейський зелений курс - це програма економічного розвитку Євросоюзу, яка була запроваджена у грудні 2019 року. Її мета - до 2050 року перетворити Європу у кліматично-нейтральний континент. Основні напрями Програми: боротьба зі зміною клімату; чиста, доступна та безпечна енергія; промисловість для чистої та циклічної економіки; енерго- та ресурсозберігаючі будівлі; стійка та розумна мобільність; "від лану до столу"; біорізноманіття та екосистеми; без забруднення, без токсичних середовищ; розширення прав і можливостей громадян; зміцнення знань.

Спікерами на вебінарі були: А. Куртезіс, керівник сектору стратегічного програмування, Генеральний директорат з досліджень та інновацій, Європейська Комісія; Ф. Коене, керівник відділу співпраці у Представництві Європейського Союзу в Україні; О. Стефанішина, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, О. Полоцька, виконавчий директор Національного науково-дослідного фонду, Україна, П.Карташов, генеральний директор, Українського стартап-фонду. Про актуальність "зеленого курсу" для України було відзначено у коротких промовах представників міністерств України.

По закінченні пленарного засідання, відбувся воркшоп, ведучі якого, А.Воронич, Т.Симочко та А.П’ятова, поділилися власним досвідом проєктного менеджменту.

У вебінарі взяли участь більше ніж 140 учасників. Херсонський національний технічний університет представляли: проректор з наукової роботи та міжнародних зв'язків, д.е.н., проф. Савіна Г.Г. та зав.відділу з навчально-наукової роботи і міжнародної діяльності, к.е.н., доц. Вольвач І.Ю.