Головна

Про університет / Новини університету / Участь у Міжнародній грантовій програмі Study Tours to Poland студента факультету інженерії та транспорту

Участь у Міжнародній грантовій програмі Study Tours to Poland студента факультету інженерії та транспорту

З 10 по 20 листопада 2019 р студент факультету інженерії та транспорту Почернін Вадим (2ЕЛ) пройшов стажування за навчальною Міжнародною програмою Study Tours to Poland.

Відзначимо, що це вже вп’яте студенти факультету інженерії та транспорту перемагають у конкурсному відборі для проходження стажування за названою програмою. У попередні роки Польщу з освітніми візитами відвідали Селуянова Тетяна (у 2016 р.), Шульженко Марина (у 2018 р.), Доценко Антон (у 2018 р.), Селуянова Тетяна (у 2019 р. за програмою для переможців попередніх відборів).

Стажування відбуваються в різних містах Польщі: Варшаві, Кракові, Лодзі, Торуні та інших. Цього року Почернін Вадим проходив стажування в м. Лодзь.

Програма Study Tours to Poland - це програма польсько-американського фонду свободи (Polish-American Freedom Foundation) під керуванням фонду «Лідери перетворень» (Leaders of Change Foundation) у співпраці з фондом BORUSSIA Olsztyn (м. Ольштин, Польща), фондом «Освіти та розвитку суспільства» (FERSO - Fundacji Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego). До проведення стажування в містах долучаються адміністрації польських воєводств.

Програма надає можливість студентам з Білорусі, Молдови, України та Росії познайомитися зі своїми польськими ровесниками, з представниками академічних кіл і громадських організацій, а також взяти участь в лекціях, семінарах і культурних заходах.

Конкурсний відбір для участі у програмі Study Tours to Poland вимагає від учасників високої академічної успішності, активної життєвої позиції, участі в громадських організаціях. Також конкурсанти повинні довести обізнаність у історії, літературі, мистецтві, архітектурі Республіки Польща.

Всім цим вимогам задовольняють переможці програми Study Tours to Poland з факультету інженерії та транспорту. Серед їх здобутків перемоги у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, освітніх конкурсах від благодійного фонду Бориса Колеснікова, конкурсах наукових робіт від благодійного фонду Віктора Пінчука та інших.

Усі переможці програми Study Tours to Poland з факультету інженерії та транспорту займаються науково-дослідницькою роботою при кафедрі вищої математики і математичного моделювання ХНТУ (науковий керівник - д.т.н., професор Тулученко Г.Я.) та є учасниками ініціативної групи «Інженери Майбутнього».

Культурно-просвітницькі заходи, які входили до програми стажування Почерніна Вадима у м. Лодзь, висвітлені на наступних фотографіях.

Фото 1. Зустріч учасників стажування з адміністрацією Лодзинського воєводства. (Почернін Вадим – крайній зліва).

Фото 2. Біля колони короля Сигізмунда на Замковій площі м. Варшава.

Фото 3. Зустріч учасників стажування з студентами Лодзинського університету, які навчаються за спеціальностями російська та українська філологія.

Фото 4. Учасники програми відвідали Лодзинський хоспіс, пріоритетом якого є підтримка хворих, які неспроможні самостійно дихати.

Фото 5. Учасники стажування навчалися веденню дебатів у оксфордському форматі. Виступає Вадим Почернін.

Фото 6. Сертифікат учасника стажування Study Tours to Poland.