Головна

Про університет / Новини університету / ВИЇЗНЕ ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ ЗДОБУВАЧІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 051 ЕКОНОМІКА» НА ХДЗ «ПАЛАДА»

ВИЇЗНЕ ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ ЗДОБУВАЧІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 051 ЕКОНОМІКА» НА ХДЗ «ПАЛАДА»

У рамках реалізації Меморандуму «Про партнерство та співробітництво між Херсонським національним технічним університетом та ХДЗ «Палада», метою якого є висока професійна підготовка фахівців з економіки, було організовано виїзне заняття для здобувачів другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівня освіти спеціальності 051 «Економіка», яке стало продовженням практичної підготовки.Метою виїзного заняття стало ознайомлення здобувачів з особливостями організаційно-економічного управління розвитком суб’єктів господарювання.

Виїзне заняття на підприємстві провів заступник директора з комерційних питань Душейко Юрій Михайлович. Під час заняття студенти познайомились з історією заводу і суднобудування в цілому, дізналися про технологію виготовлення плавучих доків, побудованих і модернізованих силами фахівців ХДЗ «Палада» та планами на майбутнє. Юрій Михайлович провів екскурсантів до будівництва двох причалів для суден прикордонників, дислокованих у Маріуполі, над якими завод працює за замовленням Держприкордонслужби.

Особливу увагу привернув відбудований складський комплекс біля причальної «стінки» заводу. Тепер він може прийняти близько трьох тисяч тонн різноманітних вантажів.

Про тонкощі виробництва і перспективи розвитку заводу нам розповів заступник директора з економіки та планування Тарасов Сергій Ігорович. Підприємство виграло тендер Міноборони України на будівництво причального терміналу для кораблів ВМС. будівництво за замовленням від Міноборони стійкого до контакту з солоною водою 57-метрового причалу з надміцного бетону, який планують виконати до кінця року, на будівництво будуть залучені 200 фахівців.

Екскурсія на суднобудівний завод для студентів - це чудова можливість побувати на діючому підприємстві, яке будує сучасні ремонтні доки та причали, а також можливість отримати чудовий додаток до професійної підготовки, який буде носити більш практичний напрямок та наближений до потреб бізнесу.

Студенти та викладачі кафедри Економіки, підприємництва та економічної безпеки висловлюють щиру подяку керівництву ХДЗ «Палада» за приділену увагу та надану цікаву інформацію.

Після проведеного завідувачем кафедри економіки, підприємництва та економічної безпеки Шандовою Н.В. практичного заняття з «Управлінської економіки» за участю стейкхолдера – заступника директора з комерційних питань Херсонського державного заводу «Палада» Душейко Ю.М. в рамках меморандуму «Про партнерство та співробітництво між Херсонським національним технічним університетом та ХДЗ «Палада» було проведено виїзне заняття на підприємство.

Херсонський державний завод «Палада» розташований на Карантинному острові поблизу херсонських портів - морського і річкового, має систему забезпечення всіма видами енергоносіїв, незалежну виробничо-технічну базу. Завод має державну форму власності - органом управління є державний концерн «Укроборонпром». Це унікальний завод, де нині працюють 400 осіб, який створює сучасні залізобетонні композитні плавучі доки - від монолітних залізобетонних вантажопідйомністю 400 т до композитних доків вантажопідйомністю понад 30 тис. тон, багато з яких є унікальними, багато з яких не мають аналогів у всьому світі.