Головна

Про університет / Новини університету / ВЗАЄМОДІЯ НАУКИ І ПРОМИСЛОВОГО БІЗНЕСУ ЯК РЕЗУЛЬТАТ КОМЕРЦІЙНОГО ЗАСТОСУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ПОТЕНЦІАЛУ АСПІРАНТІВ ХНТУ

ВЗАЄМОДІЯ НАУКИ І ПРОМИСЛОВОГО БІЗНЕСУ ЯК РЕЗУЛЬТАТ КОМЕРЦІЙНОГО ЗАСТОСУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ПОТЕНЦІАЛУ АСПІРАНТІВ ХНТУ

Дуже важливо коли наукова робота має реальне застосування у промисловості, що підтверджує востребуваність у суспільства тих чи інших нових технічних рішень та результатів саме під час навчання майбутніх вчених ще в аспірантурі.

Саме при обранні теми досліджень для аспірантів вкрай важливо "бачити" імовірних замовників або споживачів їх майбутнього наукового результату. А якщо такі замовники з'являються особисто і готові "супроводжувати" фінансово дослідження під час їх виконання, а не отримувати тільки готовий результат в кінці досліджень, робота аспірантів і їх наукових керівників отримує певний сенс і гарантоване впровадження з комерційним успіхом для всіх зацікавлених у позитивних результатах учасників пошукового процесу. Так і відбулося у поточному навчальному році у аспірантів спеціальності 132-Матеріалознавство Питайло Олександра 1-го року навчання і Чурсова Сергія 2-го року навчання. А саме, отримано замовлення з оплатою на дослідження ефективності полірувальних паст для відновлення елементів кузову і фар автомобілів від херсонського приватного підприємства "Інтерсклад". До речі компанія "Інтерсклад" є офіційним стейкхолдером для декількох спеціальностей і роботодавцем для випускників ХНТУ (http://kntu.net.ua/index.php/ukr/Pro-universitet2/Novini-universitetu/VIROBNICHA-EKSKURSIIYA-STUDENTIIV-II-ASPIIRANTIIV-KAFEDRI-AVTOMATIZACIIYI-ROBOTOTEHNIIKI-II-MEHATRONIIKI) .

Сутність технічного завдання для аспірантів було дослідити та обгрунтувати абразивну здатність у поєднанні з визначенням необхідних режимів полірування лакофарбових покрить автотранспорту для наданих замовником зразків паст, що заплановано ставити на виробництво.

Випробування виконувались із застосуванням програмно-керованої роботизовано "руки- маніпулятора" із полірувальною головкою, що забезпечувало рівні умови руху і траєкторій по складнопрофільним дільницям кузова і фар. Цікавим було запропонована аспірантами система критеріїв оцінки ефективності по геометрії штучних подряпин і відбитків уколів лакофарбового покриття з подальшим їх заполіровуванням.

Замовник виконав оплату робіт у сумі 12300 грн. згідно калькуляції по трудомісткості робіт на рахунок університету як наукової послуги за договором. Господарчий договір виконано успішно, підписано Акт виконаних робіт з боку замовника без зауважень до обсягу і змісту поставленого технічного завдання, результати передано замовнику у вигляді Протоколу випробувань від атестованої в державній метрологічній системі Лабораторії механічних випробувань та якості технологічного обладнання ХНТУ (http://kntu.net.ua/index.php/ukr/content/view/full/32551). А аспіранти Чурсов Сергій і Питайло Олександр ще і зробили он-лайн доповідь по даній роботі на двох Міжнародних науково-технічних конференціях.

Як науковий керівник аспірантів вважаю, що комерційний договір, що успішно виконано на замовлення підприємств і є впровадження інтелектуального потенціалу і зростаючої кваліфікації аспіранта та не потребує інших доказів у вигляді актів про впровадження, які в останній час носили не фінансовий характер.

Автор тексту -

науковий керівник,

завідувач кафедри

Автоматизації, робототехніки і мехатроніки, д.т.н.

Дмитрієв Д.О.