Головна

Про університет / Новини університету / ХНТУ став партнером першого в історії України Міжнародного фестивалю повітряних зміїв

ХНТУ став партнером першого в історії України Міжнародного фестивалю повітряних зміїв

З 18 по 23 травня 2017 року на півдні України успішно пройшов перший в її історії Міжнародний фестиваль повітряних зміїв Tryhutty International Kite Festival 2017.

Партнером заходу виступив Херсонський національний технічний університет за безпосередньої організаторської участі відділу зовнішніх зв’язків під керівництвом к.т.н, доцента Маломуж Т.В.

Фестиваль відвідали фахівці світого рівня у галузі повітряних зміїв з В’єтнаму, ОАЕ, Турції, Італії, Німеччини, Франції та Польщі. Україну представляла Херсонська Асоціація повітряних зміїв – організатор Фестивалю – на чолі з канд. психол. наук Звіриком О.П.

Віце-президентом Фестивалю було обраноаспіранта ХНТУ Павла Шмулевича (науковий керівник – д.е.н., проф. Шарко М.В.), який виступив автором ідеї і головним співорганізатором від Херсонщини. Заступником голови Оргкомітету Фестивалю від Херсона стала магістрантка публічного управління ХНТУ Наталя Білецька, якою була проведена суттєва частина роботи щодо прийому і перебування іноземних гостей.

Активну волонтерську роботу в організації перебування іноземних гостей провела студентка спеціальності «Філологія» Альона Компанієць (група 1ФП2). Перекладачами для іноземних учасників виступили співробітники кафедри теорії та практики галузевого перекладу ХНТУ Марія Винниченко, Катерина Шеремета, Світлана Колосова та Тетяна Каріщак.

18 травня відбулася урочиста церемонія відкриття Фестивалю в ХНТУ за участі керівництва, іноземних учасників та херсонських організаторів. Ввечері того ж дня відбулися промо-запуски повітряних зміїв іноземними учасниками Kherson City of Peace Kite Event 2017 на полі в мкр Таврійський, де було презентовано, вперше в Україні, міжнародний логотип м. Херсона (Kherson international kite logo). Вперше цей повітряний змій був представлений Павлом Шмулевичем на Другому Міжнародному фестивалі повітряних зміїв штату Телангана (Республіка Індія) у січні 2017 р.

Головна подія свята відбулася 21 травня у с. Трихати Миколаївського району Миколаївської області за участі делегації від ХНТУ. Свято відвідали біля 6 тис. гостей, воно мало великий резонанс у всеукраїнських і регіональних ЗМІ. Фестиваль повністю відповідав усім відповідним міжнародним нормам і отримав гаряче схвалення від іноземних учасників.

Ця яскрава подія мала важливе культурне і миротворче значення для всієї країни.