УЧАСТЬ ПРОФЕСОРА ХНТУ МИКОЛИ ДУРМАНА В ЗАСІДАННІ АНТИКРИЗОВОЇ РАДИ

12 листопада 2021 року на запрошення Українського союзу промисловців та підприємців професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету д. держ. упр., доцент, заслужений працівник освіти України Микола Дурман узяв участь у розширеному засіданні Антикризової ради громадських організацій України та Правління Всеукраїнської громадської організації «Український союз промисловців і підприємців» на тему: ««Спільні дії влади та бізнесу: упередження ризиків для відновлення економіки у 2022 році».

У вступному слові голова УСПП Анатолій Кінах привітав учасників і зазначив, що засідання Антикризової ради присвячено загостренню економічної кризи та стагнації реального сектору економіки.

Основну тематику засідання було присвячено важливим питанням розвитку економіки та забезпечення економічної безпеки України в умовах пандемії COVID-19. Учасники відзначили розбалансованість дій уповноважених органів влади та відсутність антикризового плану дій Уряду, що разом формують передумови погіршення соціально-економічної ситуації в Україні. При цьому зростання облікової ставки НБУ, згортання програм антикризової підтримки економіки (з 1 жовтня 2021 р. Національний банк України припинив довгострокове рефінансування банків), а також нові правила в податковій сфері при формування бюджету призводять до відсутності коштів на реформування економіки та модернізації підприємств як у держави, так і в самого бізнесу.

Павло Козирєв, Голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація малих міст України», у своєму виступі зазначив, що аномально високі ціни на енергоносії в Європі, з одного боку, є чинником «пригнічення» економіки та суттєво зменшує можливості територіальних громад для їх розвитку, проте, з іншого боку, запровадження нових програм енергоефективності може стати тим «драйвером» економіки, що дозволить залучати інвестиції в державу і громади.

Саме тому не слід забувати про вже розроблені й дієві інструменти (наприклад, такий, як державна програма «Теплий кредит»), та про запровадження нових інструментів. Одним із таких інструментів може стати нова державна програма поводження з ТПВ, що передбачає не лише поліпшення екологічної ситуації, але й виробництво із сміття енергії. За дослідженнями українських науковців та практиків навіть використання 30% річного обсягу ТПВ для виробництва енергії еквівалентно використанню 1 млрд м3 природного газу.

Валерій Вєтров, голова ГО «Спілка підприємців Миколаївщини» зупинився на проблемах регулювання бізнесу та дерегуляції економіки, особливо щодо роботи міжвідомчої робочої групи з питань дерегуляції господарської діяльності. Однією із проблем він відзначив відсутність дієвої та ефективної комунікації між бізнес-структурами та органами публічної влади, оскільки останнім часом обговорення нових нормативно-правових актів відбувається в «кулуарному» режимі або формально, а пропозиції підприємців не враховуються.

Наприкінці засідання Антикризової ради Анатолій Кінах запропонував передати рекомендації та пропозиції від підприємців до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України для врахування в нормативно-правових документах, що розробляються цими органами, з метою стимулювання економічного розвитку та подолання наслідків пандемії.