Головна

Виховна робота / ПАКТ ЗАРАДИ МОЛОДІ - 2020

ПАКТ ЗАРАДИ МОЛОДІ - 2020

На сьогодні Українські компанії дедалі більше відчувають потребу у молоді із потрібними навичками. Незважаючи на те, що Україна володіє значним невикористаним потенціалом людських ресурсів

1. рівень безробіття в Україні (за методологією МОП) серед молоді віком 15-24 роки у 2015 році складає 22,4%;

2. зростає кількість молодих людей, які виїжджають або бажають виїхати на навчання та роботу закордон;

3. велика кількість молоді з числа внутрішньо переміщених осіб також потребує працевлаштування.

Український Пакт заради молоді-2020 вперше було підписано 17 березня 2016 року з метою об’єднати зусилля компаній, держави та освіти для вирішення проблем працевлаштування молодих людей. Ініціатива здійснюється Центром «Розвиток КСВ» спільно з Міністерством молоді та спорту України і реалізується в рамках Європейського Пакту заради молоді. Українська ініціатива одна з найактивніших у Європі і на сьогодні вже об’єднала 38 організацій в Україні, які зобов’язались сприяти створенню мінімум 300 партнерств між бізнесом та освітнім сектором та спільно забезпечити 10 000 місць для стажування та першої роботи молоді.

Організації, що підписали пакт: Нестле в Україні, Байєр в Україні, Метлайф, Сингента, Укртелеком, ДТЕК, EY, КПМГ,Deloitte, Київстар, Кока-Кола, 1+1 медіа, Небесна криниця, Delta M Group, Kreston GCG, Укрсиббанк, Ашан Рітейл Україна, Леруа Мерлен, GMS, Eterna Law, lifecell, АДВ Дистриб’юшен, KEEPSOLID, Кредобанк, Ензим, ТРК «Львів», Прикарпаттяобленерго, АГРАНАФРУТ, Інженерно-технічна компанія «Автоматик груп», Мережа аптек «D.S.», Львівобленерго, Концерн-Електрон, Сумське та Львівське обласні управління АТ «Ощадбанк», МАЙНДКЕЙ, Львівська ОДА, UNFPA, Державна служба зайнятості.

__________________________________________________________________________________________________________

Наше бачення

Українські компанії дедалі більше відчувають потребу у молоді із потрібними навичками, незважаючи на те, що Україна володіє значним невикористаним потенціалом людських ресурсів.

За даними Державної служби статистики України рівень безробіття серед населення віком 15-24 роки складає 23,1% (2014 рік). Стрімко зростає кількість молодих людей, які виїжджають на навчання та роботу закордон. Україна втрачає людський капітал. Окрім цього, велика кількість молоді з числа внутрішньо переміщених осіб також потребує працевлаштування.

Всі ці факти підтверджують, що бізнес-спільнота та сфера освіти спільно мають відігравати активну роль у вирішенні проблеми освіти і працевлаштування молодих людей. Саме це має за мету і Український Пакт заради Молоді.

Наш заклик до дій та зобов’язання

Ми, підписанти Українського Пакту заради молоді, закликаємо інші компанії, молодіжні організації, постачальників освітніх та навчальних послуг, послуг працевлаштування, приєднатися і розвивати/зміцнювати співробітництво з метою якісної освіти та працевлаштування молоді.

Ми зобов’язуємось до 2020 року:

1. Сприяти створенню мінімум 300 партнерств між бізнесом та освітнім сектором. З цією метою:

(а) спільно з Міністерством освіти та науки України розробимо Національний план дій для співробітництва бізнесу та освітнього сектору;

(b) сприятимемо обміну кращими практиками співробітництва бізнесу та освітніх закладів, щоб надихати інших;

(с) оцінюватимемо та звітуватимемо щодо впливу наших активностей.

2. Забезпечити 10 000 місць для стажування та першої роботи молоді. З цією метою:

(а) пропонуватимемо більш високоякісне стажування, робочі місця початкового рівня для молоді;

(b) прогнозуватимемо потребу в знаннях та навичках, у тому числі, цифрових, підприємницьких, з фінансової грамотності тощо.

Для функціонування Українського Пакту заради молоді та з метою виконання поставлених зобов’язань буде створено експертну раду.

Результати Українського Пакту заради Молоді будуть представлені на щорічних Національних форумах «Бізнес та університети», а також на 1-му Європейському бізнес-освітньому саміті наприкінці 2017 року.

Приєднуйтесь до Пакту!

Ми закликаємо бізнес та постачальників освітніх та навчальних послуг приєднуватись до Українського пакту заради молоді для посилення його завдань та результатів.

Це допоможе запропонувати молодим українцям можливість розвивати свої знання та здібності в Україні задля їх професійного та соціального майбутнього та майбутнього країни.