Головна

Про університет / Новини університету / РЕКТОР ХНТУ, ПРОФЕСОР ОЛЕНА ЧЕПЕЛЮК НА ЗУСТРІЧІ З ЛІДЕРАМИ ІНОЗЕМНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ

РЕКТОР ХНТУ, ПРОФЕСОР ОЛЕНА ЧЕПЕЛЮК НА ЗУСТРІЧІ З ЛІДЕРАМИ ІНОЗЕМНИХ УНІВЕРСИТЕТІВ

Ректор ХНТУ професор Олена Чепелюк взяла участь в зустрічі з лідерами та представниками іноземних університетів, що тісно співпрацюють з українськими ЗВО. Зустріч в змішаному форматі провів Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак. Серед присутніх в залі були Міністр освіти і науки Оксен Лісовий та лідери українських університетів Петро Куліков (КНУБА), Олексій Дніпров (КНУБА), Вадим Ткачук (Національний університет біоресурсів та природокорисиування).

Андрій Єрмак висловив вдячність за рішучу підтримку та допомогу світової освітянської спільноти Україні під час повномасштабної війни. Він підкреслив роль саме представників міжнародної академічної спільноти, які визначають освітню політику і формують суспільну думку в своїх країнах.

Представники іноземних університетів говорили про конкретну допомогу Україні з початку цієї війни. Зокрема про допомогу херсонцям говорив Marek Łukasik - проректор Померанського університету.

Керівник Офісу Глави держави розповів про підготовку до Глобального саміту миру, який відбудеться 15–16 червня у Швейцарії, і звернувся з проханням поширювати правдиву інформацію про Україну, щоб її голос почули.

«Кожен захід, присвячений Україні, кожна виставка, навіть кожен твіт може повернути суспільну думку на бік України і стати фундаментом для припинення агресивної війни рф проти України, подолання криз, викликаних цією війною, і відновлення сили міжнародного права», - підвів підсумки Андрій Єрмак.

Зусиллями українських ЗВО поширюються знання про Україну. В тому числі, завдяки таким заходам як Міжнародна Конференція «Синергія науки і бізнесу у повоєнному відродженні регіонів України», під час якої науковці, бізнес, громадськість шукали відповіді щодо можливих шляхів відродження країни, говорили про готовність і надалі розвивати свою країну, зміцнювати її позиці, зокрема шляхом культурної та освітньої дипломатії.

ХНТУ вдячний своїм партнерам за участь у зустрічі, а саме Мареку ЛУКАШИКУ, проректору з розвитку та співробітництва Померанського університету (м. Слупськ, Польща), Вальтеру ЛЕАЛЮ, керівнику дослідницького та трансфертного центру «Стійкий розвиток та управління кліматичними змінами» в Гамбурзькому університеті прикладних наук (м. Гамбург, Німеччина) та Хачі Якуп ОЗТУНІ, декану факультету мистецтв Університету Докуз Эйлюль (м. Ізмір, Туреччина) .