Головна

Про університет / Новини університету / УЧАСТЬ ЗАВІДУВАЧА КАФЕДРИ ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ ТА ОПОДАТКУВАННЯ В АТЕСТАЦІЇ НАУКОВИХ КАДРІВ

УЧАСТЬ ЗАВІДУВАЧА КАФЕДРИ ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ ТА ОПОДАТКУВАННЯ В АТЕСТАЦІЇ НАУКОВИХ КАДРІВ

23 квітня 2025 року д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансів, обліку та оподаткування Лариса СІДЕЛЬНИКОВА взяла участь в роботі разової спеціалізованої вченої ради Університету митної справи та фінансів (м. Дніпро) як офіційний опонент.

На розгляд спеціалізованої вченої ради було представлено дисертаційну роботу Ганни ЛЕБІДЬ на тему: «Бюджетно-податкова політика регулювання трансфертного ціноутворення у системі формування доходів бюджету», подану на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа та страхування».

Трансфертне ціноутворення займає центральне місце у сфері регулювання міжкорпоративних фінансових потоків та є важливим інструментом підвищення стабільності податкових надходжень до державного бюджету, в тому числі в Україні. Це зумовило надзвичайну актуальність дисертаційного дослідження Ганни ЛЕБІДЬ як для наукової спільноти, так і для фахівців-практиків у сфері оподаткування.

Під час захисту здобувачка продемонструвала глибоке розуміння досліджуваної проблематики, чітко, аргументовано й упевнено відповіла на всі поставлені запитання, що свідчить про високий рівень її наукової підготовки.

За підсумками прилюдного захисту та на підставі результатів відкритого (онлайн) голосування разова спеціалізована вчена рада присудила Ганні ЛЕБІДЬ ступінь доктора філософії з галузі знань 07 «Управління та адміністрування» за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа та страхування».

Теоретико-методологічні засади та науково-практичні напрацювання, представлені в межах дисертаційного дослідження «Бюджетно-податкова політика регулювання трансфертного ціноутворення у системі формування доходів бюджету» в подальшому будуть інтегровані в освітній процес кафедри фінансів, обліку та оподаткування. Зокрема, їх буде враховано при оновленні змістового наповнення дисциплін податкового спрямування в підготовці здобувачів спеціальностей 071 «Облік і оподаткування» та 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок».