|
Про університет / Новини університету / ЗДОБУВАЧІ КАФЕДРИ ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ ТА ОПОДАТКУВАННЯ ПОГЛИБИЛИ ЗНАННЯ З ЦИФРОВІЗАЦІЇ, ЦИФРОВОЇ ОСВІТИ ТА МІГРАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ЄС |
ЗДОБУВАЧІ КАФЕДРИ ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ ТА ОПОДАТКУВАННЯ ПОГЛИБИЛИ ЗНАННЯ З ЦИФРОВІЗАЦІЇ, ЦИФРОВОЇ ОСВІТИ ТА МІГРАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ЄС
Дата 12.08.2026 07:03
Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» освітньо-професійної програми «Міжнародний бізнес» кафедри фінансів, обліку та оподаткування Данило ЗОСИМЧУК і Владислава МАНДРА успішно пройшли навчання за міжнародним курсом «Цифровізація, цифрова освіта та міграційні процеси: досвід ЄС для України».
Навчання за курсом тривало з 23 лютого до 01 червня 2026 року на базі Університету імені Альфреда Нобеля (м. Дніпро) у межах реалізації міжнародного проєкту Еразмус+ Модуль Жан Моне «Цифровізація, цифрова освіта та міграційні процеси: досвід ЄС для України» (№ 101176312 DEMEu4U – ERASMUSJMO-2024-HEI-TCH-RSCH).
Загальний обсяг навчальної програми становив 120 годин (4 кредити ЄКТС). Курс об’єднав три змістові модулі:
1. Парадигма цифрової трансформації у країнах Європейського Союзу у світлі Європейської стратегії даних.
2. Міграційна політика ЄС як основа стабільності та забезпечення національної безпеки країн-учасниць.
3. Цифрова освіта в країнах ЄС: досвід, нові можливості і ризики для України.
Під час навчання здобувачі ознайомилися з основними положеннями Європейської стратегії даних, особливостями використання штучного інтелекту та машинного навчання, цифровими правами й етичними аспектами цифрової трансформації. Значну увагу було приділено сучасним тенденціям міграційної політики ЄС, механізмам соціальної інтеграції мігрантів, питанням національної безпеки та можливостям використання європейського досвіду в Україні.
Окремий блок програми стосувався цифрової трансформації освіти, розвитку цифрової грамотності, використання інноваційних технологій у навчальному процесі, а також забезпечення інклюзивності та доступності цифрової освіти.
За результатами навчання учасники здатні:
1. Знати й розуміти сутність, цілі та завдання Європейської стратегії даних.
2. Виявляти виклики, що стоять перед країнами ЄС у забезпеченні кібербезпеки, інфраструктуру даних у Європейській стратегії даних.
3. Визначати сучасні тенденції формування міграційних потоків в Європейському Союзі, їхні основні види та форми, а також ключових суб’єктів та учасників міграційних процесів в ЄС.
4. Розуміти закономірності та напрями розвитку міграційної політики країн Європейського Союзу, міжнародні стандарти міграції, її основні етапи, напрями та інструменти.
5. Аналізувати особливості цифрової трансформації освіти в ЄС, сучасні політики, цілі та стратегії, ключові ініціативи та програми підтримки цифрової освіти.
6. Ідентифікувати основні види та виявляти найкращі політики ЄС щодо забезпечення інклюзії в цифровій освіті, а також ефективно використовувати інструменти та платформи для забезпечення її доступності.
Данило ЗОСИМЧУК і Владислава МАНДРА успішно виконали всі передбачені програмою вимоги, опрацювали навчальні модулі та підтвердили досягнення визначених результатів навчання. За підсумками проходження курсу вони отримали відповідні сертифікати.
|
|
|
|
Участь здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» освітньо-професійної програми «Міжнародний бізнес» кафедри фінансів, обліку та оподаткування в міжнародних освітніх курсах сприяє розширенню їхнього професійного світогляду, поглибленню знань про політику та практики Європейського Союзу, розвитку аналітичного й критичного мислення, цифрових компетентностей і здатності працювати з міжнародною інформацією. Отриманий досвід підвищує конкурентоспроможність майбутніх фахівців з міжнародних економічних відносин та формує їхню готовність застосовувати європейські підходи у професійній діяльності й процесах відновлення та подальшої євроінтеграції України.






