Головна

Про університет / Новини університету / ПІДПИСАННЯ УГОДИ ПРО СТВОРЕННЯ АСОЦІАЦІЇ АЗОВО-ЧОРНОМОРСЬКИХ УНІВЕРСИТЕТІВ

ПІДПИСАННЯ УГОДИ ПРО СТВОРЕННЯ АСОЦІАЦІЇ АЗОВО-ЧОРНОМОРСЬКИХ УНІВЕРСИТЕТІВ

З 22 по 27 жовтня 2023 року ректорка ХНТУ Олена ЧЕПЕЛЮК та завідувачка кафедри фінансів, обліку та оподаткування Лариса СІДЕЛЬНИКОВА взяли участь в ознайомчому візиті до Республіки Польщі ректорів, проректорів і представників закладів вищої освіти південного та південно-східного регіонів України. Метою проєкту є врахування польського досвіду управління університетами в контексті євроінтеграційних прагнень України.

До проєкту долучилися вісім ЗВО з п’яти областей України:

- Національний університет «Запорізька політехніка»;

- Херсонський національний технічний університет;

- Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького;

- ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет»;

- Одеський національний технологічний університет;

- Ізмаїльський державний гуманітарний університет;

- Маріупольський державний університет;

- Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова.

З польської сторони проєкт адмініструє Фундація ініціатив менеджерських.

Візит відбувався у м. Люблін, що нараховує 5 державних та 4 приватних університетів, в яких навчається понад 80 тисяч студентів. Цей потужний освітянський осередок тісно взаємодіє з міською адміністрацією, і саме із заступницею мера Беатою СТЕПАНЮК та керівниками департаментів органів місцевого самоврядування були заплановані перші зустрічі.

Для подолання всіх викликів уряд міста, об’єднавшись з науковцями, пішов шляхом підвищення ефективності функціонування закладів вищої освіти не за рахунок об’єднання і скорочення (адже кожен університет має свої унікальні особливості), а за рахунок інвестування громади у їхній розвиток і підвищення потенціалу, а також імплементації програм іміджевої політики університетів щодо їх привабливості на ринку освітніх послуг.

Наступні дні були дуже насиченими, адже передбачали візити до університетів: Люблінського католицького університету, університету Марії Кюрі-Склодовської, Вищої школи підприємництва та адміністрування, Медичного університету, Люблінської політехніки та зустрічі з їх керівництвом. Ректори, проректори, викладачі польських закладів вищої освіти гостинно зустрічали українську делегацію, ділилися досвідом, обговорювали напрями співробітництва в науковій діяльності, організацію академічної мобільності здобувачів вищої освіти та професорсько-викладацького складу.

   

В ході візиту відбулася зустріч і з представниками громадських організацій - директором Асоціації територіальних громад Любліна, яка об’єднує 21 громаду; Головою Асоціації бізнесу Любліна та Головою об’єднання громадських організацій Любліна. Крім того, учасники заходу зустрілися з директором програм Фонду лідерів змін Мирославом СКОРКОЮ, який з 2021 року є Президентом Спілки українців у Польщі.

Несподіваним та приємним подарунком стало запрошення Ректора університету Марії Кюрі-Склодовської Радослава ДОБРОВОЛЬСЬКОГО відвідати концерт військового польсько-американського оркестру. Напевно, для всіх учасників заходу це була перша мистецька подія з дня повномасштабного вторгнення російської федерації… І це був незабутній вечір, адже польські та американські музиканти грали разом, доводячи, що об’єднавшись, можна звучати по-новому, зростати та вдосконалюватися… І не оминули увагою українську делегацію, представивши її глядачам, та присвятивши пісню незламному народові України…

Яскравим підсумком і головною подією візиту стало підписання Угоди про створення Асоціації Азово-Чорноморських університетів. Вісім керівників закладів вищої освіти південних та південно-східних областей України, половина з яких є тимчасово переміщеними, підписали важливий документ про співпрацю, в якому визначили як стратегічні напрями розвитку міжнародного партнерства задля імплементації передового європейського досвіду з вдосконалення освітнього середовища та наукової діяльності, так і тактичні кроки щодо налагодження горизонтальних зв’язків між науковцями партнерських університетів. Головою Асоціації обрано ректора НУ «Запорізька політехніка» Віктора ГРЕШТУ.

Наш Університет приймає виклики та впевнено крокує вперед! Серед закладів вищої освіти Херсонщини ми першими увійшли до Асоціації Азово-Чорноморських університетів, але впевнені, що ідею синергії та співпраці підтримують і інші університети-партнери. Ми відкриті для діалогу, ми готові впроваджувати нові ідеї та новітні освітні технології, ми розвиваємося та завжди дякуємо тим, хто дає нам такі можливості, – Збройним Силам України! Готуємося до повернення у рідний Херсон, адже люблінський досвід співробітництва місцевого самоврядування та освітньої галузі надихає на подальший розвиток та майбутні професійні здобутки!