Головна

Про університет / Новини університету / Екскурсія викладачів і студентів кафедри ХТЕБХП до сімейного фермерського господарства «Пан Равлик»

Екскурсія викладачів і студентів кафедри ХТЕБХП до сімейного фермерського господарства «Пан Равлик»

Викладачі та студенти кафедри хімічних технологій, експертизи та безпеки харчової продукції спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія освітня програма «Хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів» і 181 Харчові технології освітня програма «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» 17 травня 2021 року відвідали сімейне фермерське господарство «Пан Равлик», яке розташоване в с. Галицинове Миколаївської області.

«Пан Равлик» – це молоде фермерське господарство, яке спеціалізується на повному циклі вирощування равликів Helix Aspersa Muller.

Равлики виду Helix Aspersa Muller є унікальною природною сировиною. Цей дієтичний продукт високо цінується шанувальниками здорового ЕКО харчування і прихильниками вишуканої європейсько-азіатської кухні. М’ясо равликів має багатий, насичений мікроелементами та вітамінами склад, при цьому відрізняється досить пікантним смаком.

Мода на споживання цього продукту харчування прийшла до нас з країн Європи. Екологічно чисте, не жирне і при цьому високобілкове м’ясо цього молюска рідко зустрічається в раціоні пересічного українця. При цьому рівень попиту на равликів в країнах Азії і Європи в кілька разів перевищує пропозицію. І, як стверджують експерти, 420 – 450 тис. т. цих молюсків, які щорічно реалізують у світі, ще протягом найближчих 10 – 15 років не здатні будуть задовольнити попит споживачів.

Вирощування равликів це не екзотична примха, а високоприбутковий бізнес, який інтенсивно розвивається і привертає увагу інвесторів і підприємців.

Студентів і викладачів кафедри ХТЕБХП гостинно привітали власники господарства Костянтин і Ольга Пономаренко.

Знайомство з роботою господарства розпочалось з презентації, присвяченої розвитку такого неординарного і неймовірно цікавого «бізнесу для ледачих». Ольга Пономаренко розповіла про облаштування ферми і умови утримання равликів. Студенти відвідали і наочно побачили теплицю репродукції і інкубатор для розведення молодняку равлика, процес збору ікри.

Продовжив бесіду Костянтин Пономаренко, який щиро зрадів присутності студентів освітньої програми «Хімічні технології харчових добавок і косметичних засобів». Річ в тому, що окрім традиційної реалізації м’яса равликів в харчові заклади, господарі ферми активно розвивають напрямок пов’язаний із застосуванням муцину, який міститься в секреції равлика, в косметичному виробництві.

Багатий мікроелементами і живильними речовинами склад слизу равликів є ідеальним, а головне натуральним засобом для інтенсивної регенерації і насичення шкіри поживними речовинами. Муцин допомагає ефективно боротися з поширеними дефектами шкіри, рубцями і шрамами різної тяжкості. До складу слизу входить колаген, еластин, гліколева кислота, алантоїн, вітаміни В, С, Е. Екстракт секреції равлика включено до міжнародної номенклатури косметичних інгредієнтів (International nomenclature of cosmetics ingredients – INCI).

Костянтин Пономаренко поділився секретами технології добування муцину. Традиційно секрецію равлика збирають, створивши умови, які призводять до стресу молюсків, але власникам ферми «Пан Равлик» вдалося розробити технологію, що заснована на обробці равликів озоновим середовищем.

На сьогоднішній час, власники ферми розробили та реалізують під торговою маркою Mr.HELIX наступні косметичні засоби: гель для душу; рідке мило; скраб для тіла з муцином, раковиною равлика і мінералами Лемурійського озера; крем для обличчя та шиї з муцином і колагеном. Всі засоби, виготовлені на потужностях партнерів, містять муцин середземноморського равлика і збагачені колагеном та вітаміном С. Представлені на реалізацію косметичні засоби пройшли клінічні і лабораторні дослідження, а їх якість підтверджена Бельгійськими і Українськими сертифікатами.

Надалі, як засвідчив господар, планується налагодити повноцінне власне виробництво і розширяти асортимент косметичної продукції.

Наприкінці екскурсії викладачі і студенти провели дегустацію блюд з равликів – ескарго по-бургундські, паштет з печінки равлика, равлики мариновані та у вершковому соусі, і з насолодою скуштували такі незвичні делікатеси.

Дякуємо привітним господарям фермерського господарства «Пан Равлик» Костянтину і Ользі Пономаренко за цікаву та плідну екскурсію і бажаємо успіху, стабільної роботи і реалізації нових планів!