Головна

Про університет / Новини університету / ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ХІМІЧНІЙ, ХАРЧОВІЙ, ЛЕГКІЙ ТА ПАРФУМЕРНО-КОСМЕТИЧНІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ МОДЕРНІЗАЦІЇ РЕГІОНУ У ПІСЛЯВОЄННИЙ ПЕРІОД

ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ХІМІЧНІЙ, ХАРЧОВІЙ, ЛЕГКІЙ ТА ПАРФУМЕРНО-КОСМЕТИЧНІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ МОДЕРНІЗАЦІЇ РЕГІОНУ У ПІСЛЯВОЄННИЙ ПЕРІОД

ХНТУ є центром підготовки кадрів для галузей, які є традиційними для Херсонського регіону, – харчової, переробної, виноробної, легкої промисловості. Науковців, які задіяні в цих сферах, а також фахівців в галузі сертифікації і стандартизації, захисту справ споживачів, екології зібрала секція «Інноваційні технології в легкій, харчовій, хімічній промисловості для здійснення модернізації регіону у післявоєнний період».

Доповідачі акцентували увагу, що надзвичайно важливо вже зараз подбати про ефективну систему моніторингу стану навколишнього природного середовища в області. Державним органам влади слід зафіксувати реальний обсяг завданих збитків та залучити міжнародне співтовариство для доказу факту екоциду в Україні та подальшого відшкодування збитків.

З темою екології перекликається питання очищення води, зокрема від іонів важких металів. В Інституті геотехніки SAS в Кошице (Словацька Республіка) розробляються технології очищення з використанням аміновмісних кремнійорганічних адсорбентів. Представники цього дослідницького закладу ділилися своїми науковими напрацюваннями та досвідом співпраці з урядом Словацької Республіки. Фахівці з НТУ "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" – професор Олена Чигиринець, аспірантка Ірина Ковінчук доповіли про технології використання фотокаталітичних та передових окислювальних процесів, процесу (електро)Фентона для очищення та знезараження від збудників хвороб води, ґрунтів а також в технологіях самознезаражувальних/ самоочисних поверхонь в будівництві; обробка пластика та мікропластика.

Пріоритетною галуззю залишається для регіону харчова промисловість. Про відновлення роботи Управління захисту споживачів Головного управління Держпроспоживслужби в Херсонській області розповів Олександр Мандра, начальник управління. Інноваційний розвиток переробних підприємств висвітлили професор Василь Пасічний, завідувач кафедри технології м’яса і м’ясних продуктів Національного університету харчових технологій, Олександр Тоценко, спеціаліст з технологій польського заводу «Ямар».

Особливу увагу варто приділяти крафтовому виробництву. Про технології у крафті говорили професор Микола Валько, завідувач кафедри харчових технологій ХНТУ, професор Володимир Дончак, завідувач кафедри фізичної хімії Національного університету «Львівська політехніка».

На думку учасників Конференції основними завданнями для відновлення і розвитку підприємств харчової і переробної промисловості мають стати:

- Збереження та розвиток кадрового потенціалу шляхом стимулювання молодих спеціалістів, впровадження дуальної освіти, стажування та кар’єрного зростання.

- Стимулювання інноваційної діяльності шляхом спрощення процедур ліцензування та патентування; підвищення ефективності технічного регулювання; відновлення довіри бізнесу до держави через застосування системи преференцій (наприклад, скорочення часу на реєстрацію або отримання ліцензій, зменшення кількості перевірок тощо).

- Розробка державної стратегії інноваційного розвитку харчової промисловості для виробництва високоякісної та конкурентоспроможної продукції. Залучення інвестицій від українських та закордонних інвесторів як додаткового джерела фінансових ресурсів інноваційної діяльності переробних підприємств.

- Стратегічне планування розвитку крафтового виробництва та його підтримка на регіональному та державному рівнях.

Окремо говорили про проблеми виноробної галузі. На жаль, як підкреслив у своєму виступі Денис Халупенко, голова правління ФСГ «Курінь», цей сектор виробництва зазнав на Херсонщині великих втрат.

В рамках обговорення розвитку текстильної та легкої промисловості було запропоновано звернути увагу на технологію виготовлення текстильного взуття із тканиною верху на основі волокон технічних конопель. Вирощування технічних конопель на Херсонщині, на думку Ніни Резвих, доцента кафедри інженерії харчового виробництва ХДАЕУ, з часом може стати джерелом отримання екологічної та якісної сировини для розвитку текстильної галузі області та отримання на її основі якісних еко-товарів широкого вжитку.

Олена Скворцова, директор швейного підприємства ТОВ "АНЕЛЄС" говорила про значну втрату робочих ресурсів і наголосила на необхідності підготовки фахівців з легкої промисловості для відновлення роботи таких виробництв.

Зважаючи на складні обставини воєнного часу, проблеми з сировинною базою, трудовими ресурсами, херсонські регіональні виробничі підприємства потребують особливої підтримки від влади всіх рівнів. Зі свого боку, науковці продовжують працювати над новітніми технологіями і вже зараз готові долучитися до процесу відновлення харчової, переробної, легкої промисловості на Херсонщині.
ПОСИЛАННЯ НА ФОТО УЧАСНИКІВ

ПОСИЛАННЯ НА ВІДЕО

ПОСИЛАННЯ НА СЕРТИФІКАТИ УЧАСНИКІВ