Головна

Про університет / Новини університету / Нові освітні перспективи співпраці з Польщею

Нові освітні перспективи співпраці з Польщею

На запрошення Асоціації Ланцухів (м.Люблін, Польща) делегація Херсонського національного технічного університету на чолі із завідуючою кафедри менеджменту та маркетингу д.е.н., професором Савіною Г.Г. відвідала із робочим візитом з 9-го по 11 січня 2012 року м. Люблін.

Під час візиту відбулася серія зустрічей з керівництвом Асоціації Ланцухів - президентом пані Маргаритою Кіт та віце-президентом паном Войтеком Зголінскі. На зустрічах було підписано договір про співпрацю між нашими закладами, а також обговорювалися конкретні заходи у межах зазначеного договору. Так, була досягнута домовленість про використання бази відпочинку Асоціації Ланцухів, яка знаходиться у м. Закопане, для проходження практики студентами спеціальності «Менеджмент організацій» із спеціалізацією «Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу». Вже в цьому році група студентів 2-3 курсів може виїхати до Польщі для проходження виробничої практики. Також польські колеги зацікавилися можливістю спільної участі у міжнародних проектах, які фінансуються коштами Європейського Союзу.

Херсонська делегація також відвідала один з найбільших не тільки у Любліні, але і у Польщі університетів – Люблінський політехнічний університет (14000 студентів). Під час зустрічі з ректором професором Мареком Опієлаком була досягнута домовленість про підписання угоди про співпрацю. Ректор розповів про структуру університету, співпрацю з українськими освітянами, фінансові можливості, які надає Європейський Союз для подальшого розвитку університету.

Однією з найбільш плідних була зустріч із проректором з розвитку та міжнародної співпраці Вищої школи підприємництва та адміністрування доктором Юлітою Агнешкою Рибчінскою. Пані Рибчінска поінформувала нашу делегацію про досвід співпраці з українськими, казахськими, скандинавськими університетами. Одними з найбільш цікавих пропозицій виявилися запрошення до участі у спільних літніх школах та можливість вивчення окремих дисциплін на базі Вищої школи із видачею сертифікату державного зразка. Враховуючи, що сьогодні українські студенти за бажанням можуть отримати додаток Європейського зразка до диплома, участь у таких заходах з відповідним легальним підтвердженням може значно підвищити конкурентні позиції власників таких додатків на ринку праці.

Візит до Любліна завершився. Але робота з реалізації запланованих заходів вже розпочалася і незабаром ми будемо свідками перших результатів співпраці.

Д.е.н., професор,

завідувач кафедри

менеджменту та маркетингу, Савіна Г.Г.