Головна

Про університет / Новини університету / ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТІВ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ СПЕЦІАЛЬНОСТІ F7 (123) «КОМП’ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ»

ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТІВ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ СПЕЦІАЛЬНОСТІ F7 (123) «КОМП’ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ»

Робочою групою спеціальності F7 (123) «Компютерна інженерія», за участі науково-педагогічних працівників кафедри комп’ютерних систем та мереж ХНТУ та стейкхолдерів, було проведене засідання з розгляду проєктів ОП «Комп’ютерні системи та мережі» для другого (магістерського) та першого (бакалаврського) рівнів вищої освіти. Основною метою засідання було узгодження структури освітніх програми та змісту їхніх компонент із актуальними напрямками розвитку науки, технологій, практики та освітньої діяльності в галузі комп’ютерних систем та мереж.

Рішення щодо необхідності оновлення освітньої програми ухвалювалися на підставі проведення, аналізу й оцінки результатів моніторингу освітньої програми згідно з нормативними документами ХНТУ щодо моніторингу системи забезпечення якості освіти. У даному контексті, позиція академічної спільноти, роботодавців, здобувачів вищої освіти, випускників та інших стейкхолдерів щодо якості та змісту освітньої програми стала вирішальною при ухваленні рішень щодо внесення до неї змін.

Особливу увагу при формуванні структури та змісту компонент освітньої програми було приділено рекомендаціям зовнішніх стейкхолдерів, що є представниками Ради роботодавців: Генерального директора компанії «EPAM» Рожка С.В.; Директора ІТ-компанії «WEZOM» Гузенка С.Г., PR-менеджерки ІТ-компанії «DATA ART» Третьякової І.В. Було враховано їхні побажання щодо збільшення обсягу викладання технологій DevOps, охоплення ширшого спектру практичних застосувань Web технологій, приділення більшої уваги розгляду питань автоматизації розробки та тестування програмного забезпечення. Також було враховано рекомендації низки інших стейкхолдерів стосовно збільшення наголосу на питаннях хмарних технологій та обчислень, інтелектуальних технологій, IoT-технологій, кібербезпеки та захисту інформації, посиленні практичної спрямованості самостійної роботи студентів, інтегрування ширшого кола технологій дистанційного навчання, активнішого залучення студентів до науково-дослідної роботи.

Переважна низка змін, що були запропоновані під час розширеного засідання робочої групи 30 січня 2025 р. із метою врахування в освітніх програмах другого (магістерського) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія» в 2025 р., стосувалися вдосконалення змісту фахових освітніх компонент і відповідних навчально-методичних комплексів дисциплін.

Детальний огляд змін у структурі та змісті ОП можна переглянути в прикріпленому до цього повідомлення файлі.