Головна

Про університет / Новини університету / Перемога студентки гр. 5ЕПм Лободи С.О. у конкурсі студентських робіт на тему «Шляхи вирішення проблеми корупції у вищих навчальних закладах»

Перемога студентки гр. 5ЕПм Лободи С.О. у конкурсі студентських робіт на тему «Шляхи вирішення проблеми корупції у вищих навчальних закладах»

У Комітеті Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією відбувся круглий стіл та підбиття підсумків конкурсу студентських робіт на тему «Шляхи вирішення проблеми корупції у вищих навчальних закладах».

У конкурсі, який організували Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією спільно з Transparency International-Україна та молодіжною громадською організацією «Команда молоді», взяли участь понад 100 студентів з низки провідних вузів України.

Довідково: Transparency International Україна є представництвом глобальної антикорупційної неурядової організації Transparency International, що має понад 90 національних представництв та працює більше як у 100 країнах світу. Місія ТІ Україна: обмежити збільшення рівня корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності і доброчесності публічної влади і громадянського суспільства.

Під час круглого столу студенти розповіли про власний досвід боротьби з корупцією в освіті, обмінялися історіями успіху. Як виявилося, студенти готові не просто споглядати за корупцією та брати в ній участь, а бути свідомими та пропонувати зміни.

Голова Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Віктор Чумак вручив нагороди переможцям конкурсу студентських досліджень на тему "Шляхи вирішення проблеми корупції у вищих навчальних закладах".

Перемогу у конкурсі здобули Марія Карпишин (Національний університет "Києво-Могилянська Академія"), Максим Трикур (КНУ ім. Тараса Шевченка), Світлана Лобода (Херсонський Національний технічний університет). В. Чумак вручив переможцям відповідні відзнаки та запросив їх до подальшої співпраці з Комітетом. Троє переможців, окрім матеріального заохочення, отримали можливість стажуватися у профільному комітеті або в одній з громадських організацій, котра здійснює аналіз антикорупційної політики.

Голова Комітету, зокрема, наголосив, що учасники конкурсу не лише чітко розуміють природу і причини явища корупції в освітній галузі, а й дають цікаві та нестандартні рецепти протидії цьому явищу. "Сьогодні дуже приємно бачити та чути молодих людей з абсолютно сформованими цінностями, життєвими пріоритетами та визначеною громадянською позицією. Майбутнє України знаходиться в руках молодих людей, тому сьогодні вкрай важливо долучати їх до усіх важливих суспільно-політичних процесів, які мають місце в державі",- зазначив В.Чумак.

Що ж пропонують студенти? Ось кілька порад:

Марія Карпишин (Національний університет "Києво-Могилянська Академія": "В Україні потрібно, по-перше, створити відмінне і зручне для розуміння/виконання законодавство, яке враховуватиме всі можливі прояви корупції у вузах, передбачатиме серйозну відповідальність. По-друге, забезпечити виконавчу роботу, уповноважити певне коло людей державних органів влади реалізовувати політику по боротьбі з корупцією, здійснювати моніторинг ефективності цієї роботи. По-третє, підвищити суспільну обізнаність про корупцію та її негативні сторони, про активність держави у боротьбі з нею. Як варіант, можна розгорнути інформаційну кампанію, соціальну рекламу з антикорупційними слоганами. У цьому числі, необхідно проводити просвітницько-виховну роботу з батьками, переконувати їх у шкідливості корупції для їх дітей, котрим без належних знань буде важко долати життєві труднощі".

Максим Трикур (КНУ ім. Тараса Шевченка): "Вступ до ВНЗ має відбуватися лише за результатами ЗНО, що гарантуватиме єдиний уніфікований підхід до об’єктивного визначення рівня знань абітурієнтів. Оцінки шкільного атестата та наукові досягнення абітурієнтів до уваги братися не повинні... Мають бути розроблені і затверджені єдині стандарти оцінювання навчальних досягнень студентів, які мінімізують суб’єктивний фактор особистості викладача".

Світлана Лобода (Херсонський Національний технічний університет): "Необхідно підвищити заробітну плату викладачів, запровадити додаткові премії для керівників наукових робіт та викладачів, що проводять додаткові консультації для студентів. Необхідно періодично проводити акредитацію навчальних закладів. Особливої уваги варті приватні освітні установи (метою їх діяльності може бути лише отримання прибутків, а не якісне надання знань).

Громадські організації та органи студентського самоврядування повинні проводити просвітницькі кампанії щодо антикорупційних дій студентів і викладачів. До слова, непогано було б, якби у ВНЗ був певний «телефон довіри».

Тож щиро вітаємо нашу студентку з перемогою та бажаємо подальших успіхів!