Головна

Про університет / Новини університету / УЧАСТЬ ЗАВІДУВАЧА КАФЕДРИ ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ ТА ОПОДАТКУВАННЯ У ПРОЦЕДУРІ ЗАХИСТУ ДОКТОРСЬКОЇ ДИСЕРТАЦІЇ, ПРИСВЯЧЕНОЇ ПИТАННЯМ ДЕРЖАВНОГО БОРГУ УКРАЇНИ

УЧАСТЬ ЗАВІДУВАЧА КАФЕДРИ ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ ТА ОПОДАТКУВАННЯ У ПРОЦЕДУРІ ЗАХИСТУ ДОКТОРСЬКОЇ ДИСЕРТАЦІЇ, ПРИСВЯЧЕНОЇ ПИТАННЯМ ДЕРЖАВНОГО БОРГУ УКРАЇНИ

20 грудня 2024 року в Університеті митної справи та фінансів (м. Дніпро) відбулося засідання спеціалізованої вченої ради Д 08.893.01, у якому як офіційний опонент взяла участь д.е.н., професор, завідувач кафедри фінансів, обліку та оподаткування Лариса СІДЕЛЬНИКОВА.

На засіданні ради розглядалася дисертаційна робота Міли РАЗІНЬКОВОЇ на тему «Управління зовнішнім боргом України в умовах турбулентності: методологія та практика», подана на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит.

Побудова ефективної системи управління зовнішнім державним боргом є надзвичайно важливою для забезпечення фінансово-економічної стабільності країни в умовах турбулентності, зокрема під час воєнного стану.

Разом з тим, формування зовнішнього державного боргу України в умовах війни здебільшого проводиться безсистемно, керуючись потребами оперативного фінансування поточних бюджетних видатків.

Саме це обумовило актуальність дисертації Міли РАЗІНЬКОВОЇ, яка присвячена розвитку теоретико-методологічних засад, розробленню науково-методичного підґрунтя та практичних рекомендацій щодо управління зовнішнім боргом України в умовах невизначеності.

За результатами публічного захисту рішенням спеціалізованої вченої ради Д 08.893.01 Мілі РАЗІНЬКОВІЙ присвоєно науковий ступінь доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит.

Викладачі кафедри фінансів, обліку та оподаткування ХНТУ активно розвивають науково-освітню співпрацю з провідними закладами вищої освіти та науковими установами України. У межах цієї взаємодії здійснюється обмін досвідом, участь у спільних дослідницьких проєктах, конференціях та освітніх ініціативах, що сприяє інтеграції сучасних підходів в освітній процес.

Отримані нові знання, методики та практичні напрацювання викладачі кафедри успішно впроваджують у підготовку здобувачів вищої освіти за спеціальностями: 071 «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», 292 «Міжнародні економічні відносини», що сприяє підвищенню якості освіти та формуванню конкурентоспроможних фахівців на ринку праці.