Головна

Про університет / Новини університету / Відбулась V Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Іноземні мови у сучасному комунікативному просторі»

Відбулась V Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Іноземні мови у сучасному комунікативному просторі»

17 квітня 2014 р. на факультеті міжнародних економічних відносин відбулася ювілейна V Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Іноземні мови у сучасному комунікативному просторі».

Пленарне засідання відкрила урочистою промовою проректор ХНТУ з наукової роботи д. т. н., професор Чурсіна Л.А. З привітальним словом роботу пленарного засідання розпочала зав. кафедри ТПП к. пед. н., доцент Радецька С.В. Декан факультету МЕВ к. ф.-м. н., проф. Крючковський В.В. звернувся до студентів та гостей з побажанням плідної співпраці та творчого натхнення. Учасників конференції привітали також почесні гості конференції – к. філол. н., доцент, завідувач кафедри англійської та турецької мов Кіщенко Ю.В., к. філол. н., доцент, завідувач кафедри англійської мови в судовій енергетиці Огородник Н.Є., ст. викладач кафедри англійської мови в судноводінні Херсонської державної морської академії Фролова О.О. Традиційним є також звернення до наших студентів та гостей конференції наших постійних партнерів – директора Херсонського міського центру німецької культури пані Лазебної-Ціммер Л.В. та координатора від Гете-Інституту в Україні Корданюк О.А.

Приємно зазначити, що цього року в ювілейній конференції взяли участь 138 студентів, серед яких 70 учасників від ХНТУ, а 68 учасників є представниками ВНЗ інших міст України, а саме:

- Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (4 студента);

- Національного транспортного університету (15 студентів);

- Запорізького національного технічного університету (5 студентів);

- Чорноморського державного університету ім. Петра Могили (4 студента);

- Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського;

- Національного університету «Львівська політехніка».

Звичайно, серед учасників конференції були також й представники міських вищих навчальних закладів – Херсонського державного університету (5 студентів) і Херсонської державної морської академії (23 кадети). Традиційним мав би стати приїзд наших постійних учасників, майбутніх студентів та вже надзвичайно талановитих учнів Малої Академії Наук (м. Луганськ) на чолі з їх керівником Бєкрєшевою Л.О., але на жаль, політична ситуація в країні перешкодила нашим шановним гостям дістатися нашого міста.

Особливої уваги заслуговує той факт, що цього року географія наших учасників не зважаючи на складну ситуацію у країні значно розширилася – в конференції взяли участь студенти закордонних ВУЗів, а саме – Віденського університету та Міжнародної Вищої Школи Логістики і Транспорту, Вроцлав (Польща).

Робота велася у трьох секціях:

Секція № 1 – Проблеми розвитку та функціонування мовних систем,

Секція № 2 – Актуальні проблеми перекладу,

Секція № 3 – Мовна картина світу в аспекті професійної комунікації.

Виступ кожного учасника супроводжувався низкою питань, що нерідко перетворювалося на справжню наукову дискусію. Керівники та гості конференції відзначили високий рівень підготовки студентів, актуальність представлених наукових досліджень, широкий спектр тематики доповідей, а також вміння більшості учасників виступати, спираючись на добре продумані презентації в PowerPoint.

На особливу увагу заслуговує той факт, що під час реєстрації всі учасники конференції традиційно отримали надрукований Збірник матеріалів ювілейної V Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Іноземні мови у сучасному комунікативному просторі» (274 с.) та Програму конференції.

По закінченні секційної роботи відбулося підведення підсумків конференції та урочисте вручення учасникам сертифікатів.

Кафедра теорії та практики перекладу і студенти факультету МЕВ виражають велику вдячність керівництву нашого університету, а саме: ректору ХНТУ проф. Бардачову Юрію Миколайовичу, в. о. першого проректора ХНТУ Розову Юрію Георгійовичу та декану факультету міжнародних економічних відносин проф. Крючковському Віктору Володимировичу за підтримку та допомогу на всіх етапах підготовки та проведення конференції!