Головна

Про університет / Острівець Прогресильності ХНТУ / Прогресильні в дії / РОЗВИТОК БЕЗ КОРДОНІВ: "МОЖЛИВОСТІ НЕФОРМАЛЬНОЇ ОСВІТИ"

РОЗВИТОК БЕЗ КОРДОНІВ: "МОЖЛИВОСТІ НЕФОРМАЛЬНОЇ ОСВІТИ"

23 грудня, Херсонський національний технічний університет разом із СД Платформою Хмельницького, Студентською радою Хмельницького національного університету та ХОМО "Центром креативної творчості Бумідей" організували святковий захід для молоді Хмельницького.

У рамках івенту учасники власноруч виготовляли різдвяні листівки, а також долучилися до дискусії на тему "Розвиток без кордонів: неформальна освіта та особливості її визнання". Спікеркою заходу стала Марія Артеменко — кандидатка технічних наук, доцентка, перша проректорка ХНТУ, координаторка ініціативи "Острівець прогресильні" та співзасновниця Херсонської обласної молодіжної організації "Центр креативної творчості Бумідей".

Дискусія стала продовженням роботи в межах міжнародного проєкту Erasmus+: «Підтримка визнання кваліфікацій для українських університетів» за підтримки QuaRSU. Цей проєкт розпочав свою роботу у 2019 році та підводить підсумки в листопаді 2024 року. Проєкт має на меті сприяння українським університетам у процесі інтеграції до європейського освітнього простору. ХНТУ є одним із партнерів цього проєкту, до якого загалом залучено п'ять українських університетів. Серед європейських партнерів проєкту – провідні заклади освіти Португалії, Польщі, Естонії та Ірландії.

Проєкт, організований консорціумом з номером 609995-EPP-1-2019-1-PL-EPPKA2-CBHE-SP та фінансований Європейським виконавчим агентством з питань освіти і культури, спрямований на підтримку українських університетів у процесі визнання академічних та професійних кваліфікацій. Це надзвичайно важливо для забезпечення мобільності студентів і викладачів, а також для покращення якості освіти в Україні.

Визнання кваліфікацій є ключовим для прозорості та порівнянності освітніх програм різних країн. Це не лише відкриває нові можливості для студентів і випускників, але й підвищує рівень довіри до українських освітніх інституцій на міжнародному рівні.

Захід став яскравим прикладом об'єднання зусиль для творчого, освітнього та культурного розвитку молоді.